جستجو
تماس با کارشناسان ما

02140660791

جک سقفی

جک سقفی چیست؟

جک سقفی یکی از لوازمی است که در ساخت و شاز استفاده مس شود. در صنعت ساخت و ساز مهندسان معمار سقف‌های گوناگونی مثل سقف طاق ضربی، سقف کامپوزیت، سقف دال بتنی، سقف تیرودال، سقف تیرچه کرمیت، سقف یوبوت، سقف‌های تیرچه بلوک، سقف وافل را طراحی می‌کنند و به مرحله اجرا می‌رسانند. در هر ساختمان نسبت به طراحی سازه، ارتفاع و وزن سازه، هزینه مورد تقبل، مواد قابل استفاده در سخت و شرایط آب و هوایی ارتباط مستقیم با سقف مورد استفاده دارد.

دستگاه مورد نظر برای همه سقف‌های ساختمان مانند طاق ضربی، تیرچه بلوک، یونولیت، وافل به کار برده می‌شود، تمام سقف‌هایی که در هنگام ساخت آماده می‌شوند باید تکیه‌گاه داشته باشد مخصوصاً وقتی قالب‌های بتنی استفاده می‌شود تا فرو نریزد. بهترین روش برای این تکیه‌گاه جک سقفی است که دارای مدل‌ها و انواع مختلفی می‌باشد و با توجه به ساختمان و مهندس سازه با دقت و آگاهی کامل انتخاب می‌شود.

جک‌های سقفی فلزی، شمعی و تلسکوپی و شمع فلزی بتنی نیز نوع دیگری از این ابزار است که دارای مدل‌های کاربردی زیادی است.

اجزای جک سقفی

دارای سه قسمت رزوه، مادگی و نری است. نری این سازه‌ها به دو صورت ثابت و متحرک است.

شایان ذکر است در جک‌های سقفی که به روش شاقول ساخته می‌شوند شمع‌های تعبیه می‌شود که ضریب اطمینان بالای سازه و فشارهای جانبی را تحمل می‌کند و یک ویژگی که آن را متمایز می‌نماید. تراز بودن آنها است که برای تراز کف نیز استفاده می‌شود. در جک سقفی فلزی مهمترین مسأله این است که سر جک پیچ روی ورقه که به صورت یو است، عمود می‌باشد و وجود این زاویه باعث می‌شود که کار کردن با آن راحت‌تر انجام شود.

خرید جک سقفی

در هنگام خرید یا اجاره جک سقفی فلزی باید به پیچ آن خیلی اهمیت دهید که سالم باشد و ساییدگی نداشته باشد. هیچ فرقی نمی‌کند که شما یک خانه کوچک یا یک برج می‌خواهید بسازید این دستگاه نیاز مبرم یک ساخت و ساز است و ایمنی را کامل می‌کند و کیفیت برای این محصول یکی از نکات ضروری است و در زمین‌های شکننده و سست و ناهموار باید به خوبی فرو برود وگرنه مشکلاتی را در پیش دارد.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی