تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

حراج کاشی و سرامیک

جهت استعلام قیمت روز و گرفتن تخفیف تماس حاصل فرمایید 

 10 خط

 02166143881

حراج کاشی و سرامیک: اگر بخواهیم به تاریخچه کاشی و سرامیک نگاهی بکنیم به کشورمان ایران می رسیم ساخت ظروف سفالی و حتی لاآب دار از دوران بعد از اسلام رونق خواستی گرفت که مرکز آن کاشان بود به همین دلیل ایران از دیر باز تولید کننده ای سرشناس چه در دنیای اسلام چه در خارج آن بود و هم اکنون ایران نیز قطبی در صنعت ساخت کاشی و سرامیک در دنیا می باشد. بسیاری از سازندگان برای خرید های ارزان تر به دنبال قیمت های سرامیک ارزان می باشند تا هم هزینه ساخت را کاهش دهند و هم از کیفیت مصالح نکاهند.

قیمت کاشی دیوار قیمت لوله گالوانیزه گلخانه ای قیمت بهترین برند لوله پنج لایه ایزی پایپ قیمت ورق گالوانیزه برش خورده

نکات مهم در خرید از حراج کاشی سرامیک برای سازندگان

کاشی هایی که در بازار موجود می باشند در سه درجه ۱، ۲ و ۳ به فروش می رسند. البته درجه های ۴ و ۵ در زمان خرید کاشی سرامیک از کارخانه نیز یافت می شوند اما از نظر کیفیت بسیار پایین هستند. در هنگام خرید کاشی  اعم از کاشی لعاب دار و کاشی بدون لعاب مواردی مانند وجود خال، لب پریدگی، فرورفتگی، ترک های مویی، برآمدگی های سطحی، معایب زیر لعاب، سایه دار بودن و عیوب چاپی مورد بررسی قرار گیرند. کاشی ها باید بر اساس استاندار های ملی کشور ساخته شوند و هیچ نوع ترکی در کاشی های درجه ۱، ۲ و ۳ قابل قبول نیست.

حراج کاشی و سرامیک

کاشی هایی که میزان جذب آب آنها از ۰/۶ کمتر است، کاشی سرامیک نامیده می شوند. مقاومت مکانیکی و شیمیایی کاشی سرامیک ها بالا است. آنها طبق روش تولید و مقدار جذب آب به انواع مختلف تقسیم می شوند. طبق استاندارد ملی کاشی سرامیک در انواع کاشی ضد اسید، کاشی موزائیکی و کاشی سرامیک تولید می شود. کاشی سرامیکی خود دارای لعاب یا بدون لعاب در انواع یک پخت یا دو پخت و برای پوشش کف یا دیوار در بازار موجود است.

در خرید سرامیک طرح پارکت علاوه بر طرح و رنگ باید به کارکرد آنها که بر روی برچسب روی جعبه نوشته شده توجه کرد. این کارکرد ها و ویژگی ها به صورت کد می باشند و بر اساس آن ها می توانید کاشی سرامیک مناسب کار خود را انتخاب نموده و در هزینه ها صرفه جویی نمائید. هنگام خرید کاشی باید برچسب های روی جعبه کاشی را به دقت بخوانید. این برچسب ها کاشی ها را در انواع زیر طبقه بندی نموده اند:

حراج کاشی و سرامیک

  • درجه

باکیفیت ترین کاشی، کاشی درجه یک است. کاشی درجه دو نسبت به کاشی درجه یک قیمت کمتری دارد. این کاشی ها برای پوشش کف مناسب هستند. اما کاشی درجه سه نسبت به درجه یک و دو استحکام کمتری دارد، به همین دلیل از آن به عنوان دیوارپوش استفاده می شود.

  • درجه سائیدگی

درجه سائیدگی که با علامت اختصاری  PEI درج می شود میزان مقاومت کاشی براق در برابر سایش و استحکام آن به عنوان کاشی کف را درجه بندی می نماید.  PEI بر روی جعبه کاشی های غیر براق درج نمی شود. مقاومت کاشی هایی که  PEI آنها IV است در برابر سائیدگی بسیار بالاست و در تمام مکان های مسکونی ( خانه هوشمند )و تجاری می توان از آنها استفاده نمود. اگر می خواهید برای منزل مسکونی خود کاشی خریداری کنید PEI آنها باید  III و IV باشد. کاشی هایی که PEI آنها بالاتر است هزینه اضافی در بر خواهند داشت.

  • درجه جذب آب

طبق درجه‌بندی W.A. که مربوط به درصد جذب آب است، کاشی ها  به چهار دسته تقسیم می شوند. میزان جذب آب در کاشی های غیر شیشه ای بیش از ۷ درصد وزن آنهاست که این نشان می دهد کاشی برای استفاده در محیط های مرطوب مناسب نیست. کاشی های نیمه شیشه ای نیز ۳ تا ۷ درصد و کاشی های شیشه ای فقط ۰/۵ تا ۳ درصد وزن خود آب جذب می کنند. در نهایت نیز میزان جذب آب کاشی های نفوذناپذیر، کمتر از ۰/۵ درصد وزن آنهاست.

حراج کاشی و سرامیک

  • ضریب اصطکاک

ضریب اصطکاک یا COF مقاومت کاشی را در برابر لیز خوردن مشخص می کند. برای مکان های مسکونی میزان COF بیشتر از ۰/۵ درصد و برای مکان های تجاری این میزان باید بیشتر از ۰/۶ باشد. اگر میزان COF بیشتر باشد احتمال سر خوردن روی کاشی کمتر است.

  • مقاومت در برابر سرما

این درجه بندی میزان تحمل کاشی را در مقابل سرمای بیرون نشان می دهد. البته اگر می خواهید از کاشی در داخل ساختمان استفاده کنید این درجه بندی ضرورتی ندارد.

  • چند رنگی

هنگامی که بخواهیم کاشی از تنوع رنگ برخوردار باشد از کاشی های چند رنگ استفاده می کنیم. البته باید کاشی را مناسب با مکان مورد نظر انتخاب کنیم. مثلاً استفاده از کاشی با میزان درصد جذب آب بالا در بیرون از ساختمان درست نیست.

توجه: اگر برا ی ساخت و ساز احتیاج به مشاوره دارید می توانید به حراج کاشی و سرامیک مرکز مصالح سر بزنید.

مشتری گرامی

برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

هجده + 2 =