خرید لوله پلیکا

جهت دریافت پیش فاکتور و میزان تخفیف لطفا تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

خرید لوله پلیکا

خرید لوله پلیکا انتخابی است که می تواند در هزینه ساخت ساختمان ها بسیار موثر باشد.  از طرفی دیگر اگر از جنس و متریال خوبی برای ساخت و راه اندازی تاسسیات استفاده نشود، می تواند در دراز مدت موجب شود تا خساراتی به ساختمان وارد شود و سطح رفاه ساکنین را کاهش دهد. به همین خاطر است که در هنگام خرید انواع لوله و لوازم تاسیسات باید بسیار دقت کرد تا از این عوارض در آینده پیش نیاید. ما در ادامه این مطلب یه شما می گوییم که لوله پلیکا چیست و از چه انواعی بر خوردار می باشد.

 

لوله پلیکا چیست؟

قبل از خرید لوله پلیکا باید بدانید که لوله پلیکا در واقع همان لوله PVC می باشد که می توان از آن برای انتقال آب و فاضلاب استفاده کرد. لوله و اتصالات پلیکا با استفاده از حرارت به یکدیگر متصل می شوند و با استفاده از چسب مخصوص پلیکا اتصال محکمتر می شود و می توان از عدم نشتی آن اطمینان کسب کرد. لوله‌ پلیکا را بیشتر در دورنگ خاکستری و مشکی می‌توان مشاهده نمود و به دلیل تنوع بسیار زیادی که در تولید این لوله‌ها وجود دارد، امکان استفاده از آن‌ها در پروژه‌های مختلف فراهم است.

لوله پلیکا از چه جنسی تشکیل شده است؟

لوله پلیکا از ترکیبی به اسم پلی وینیل کلراید تشکیل می‌شود. این لوله  در اثر پلیمریزاسیون یا بسپارش مونومر وینیل کلراید، تولید می‌شود. در این فرآیند تولید ۵۷ درصد عنصر کلر و ۴۳ درصد هیدروکربن‌ها دخیل هستند. البته اینها تنها مواد اولیه و تشکیل دهنده این دست از لوله ها هستند.  با تغییر در ترکیبات، درصد مواد اولیه و نحوه ساخت آن انواع مختلفی از لوله پلیکا تولید می شوند.

انواع لوله پلیکا شامل: لوله های M-PVC (ام پی وی سی)، لوله های  U-PVC (یو پی وی سی)، لوله های O-PVC (او پی وی سی)، لوله های P-PVC  (پی وی سی پی) و لوله های C-PVC (سی پی وی سی) می باشند. در اختیار داشتن این اطلاعات موجب می شود تا شما در خرید لوله پلیکا بیشتر دقت کنید.

خرید لوله پلیکا

کاربرد انواع لوله پلیکا چیست؟

در هنگام خرید لوله پلیکا بسیار مهم است که بدانید انواع لوله های پلیکا برای چه کاری مناسب هستند. لوله پلیکای معمولی یا همان پی وی سی همان فرم معروفی است که از لوله پلیکا شناخنه می شود.  این نوع از لوله پلیکا کاربرد های وسیعی دارند.  لوله ام پی وی سی نوعی از این لوله ها هستند که سختی و مقاومت آن بسیار بالا است. لوله پلیکا و UPVC لوله های سخت بدون نرم کننده هستند.  لوله های او پی وی سی لوله های هستند کع در مقابل ترک و خراش مقاوم می باشند.

لوله های پی پی وی سی نوع بسیار انعطاف پذیر این دست از لوله های می باشند. و لوله سی پی وی یسی برای انتقال مایعات و سیالات داغ استفاده می شود. اما برای تسهیل در خرید لوله پلیکا،  می توانیم این نوع از دسته بندی را به صورتی کلی تر نیز بیان کنیم.

1- لوله پی وی سی معمولی یا پلیکا فشار ضعیف برای بخش تهویه و انتقال آب باران (ناودان)  به کار می روند.

2- خرید لوله پلیکا و یا لوله پی وی سی نیمه قوی که برای محافظات ساختمان و بخش های فاضلابی مجموعه ها بسیار پرکاربرد  می باشند.

3- لوله پی وی سی فشار قوی برای محافظت از کابل های برق، انتقال اسیدها و بازهابه کار می رود.  در کارخانه های بزرگ در جهت سیستم فاضلابی به کار می روند.

 

مزایای استفاده از لوله PVC

 • ضریب انبساط طولی پایین این مزیت موجب می شود تا شما اندارزه متغییر در طول لوله نداشته باشید.
 • مخرب نبودن انبساط‌ های طولی
 • ضریب جریان بالا
 • کاربرد وسیع متناسب با هر محیط و جغرافیا، اعم از مناطق خشک و مرطوب و معتدل. شما می توانید در بیشتر شرایط آب و هوایی با اطمینان خاطر خرید لوله پلیکا ی خود را انجام دهید.
 • مقاومت بالا در برابر، حرارت، گرما، اسید، باز و ترکیبات و ناخالصی‌های مخرب. این ویژگی موجب می شود تا عمربالای این لوله ها تضمین شود.
 • محافظت از بو و مزه آب، به خاطر خاصیت ضدزنگ زدگی و رسوب ناپذیری. بنابراین آب شربی که از این لوله ها رد می شود نه رنگ به خود می گیرد و نه مزه
 • امکان نصب آسان با کمترین و ساده‌ترین تجهیزات. این ویژگی باعث می شود که قیمت آن بسیار کم شود و خرید لوله پلیکا مقرون به صرفه باشد.

خرید لوله پلیکا

موارد مصرف خرید لوله PVC

این لوله را در موارد زیر می‌توانید استفاده کنید:

 • سیستم آبیاری تحت فشار (مزرعه)
 • سیستم آبرسانی شهری
 • سیستم فاضلاب شهری و ساختمانی
 • سیستم آبرسانی از چاه های آب
 • سیستم آبرسانی ساختمان
 • انتقال کابل‌های برق و مخابراتی
 • سیستم هواکشی ساختمان
 • سیستم تخلیه آب باران

نکات خرید لوله پلیکا

اولین نکته‌ای که باید در خرید لوله پلیکا موردتوجه قرار دهید، کاربری مورد انتظار از این لوله‌ها است. در خصوص انواع لوله‌های پلیکا و کاربرد هرکدام به‌صورت مفصل توضیح دادیم. بنابراین لازم است تا قبل از هر چیزی بدانید که کاربری مورد انتظار شما برای خرید لوله پلیکا چیست. نکته بعدی که توجه به آن خالی از لطف نیست، در خصوص رنگ لوله‌های پلیکا است. لوله‌های پلیکا را می‌توان در رنگ‌های مختلفی در بازار پیدا کرد اما  رنگ لوله‌ها هیچ تأثیری در کیفیت و کاربرد لوله‌ها ندارد.

در انتخاب لوله‌های پی‌وی‌سی سخت یا همان یو پی‌وی‌سی،  اولین نکته این است که بدانید این لوله‌ها دارای استاندارد اجباری هستند. پس وقتی از یک مجموعه قصد خرید لوله دارید،  باید پیش از خرید گواهینامه استاندارد معتبر آن شرکت را مشاهده کنید.   با نوشته‌های روی لوله مطابقت دهید و از طریق سامانه‌های استاندارد بررسی کنید که علامت استاندارد جعلی نباشد. مرکز مصالح این خدمت را باکمال میل به شما عزیزان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاهده شناسنامه محصول از صحت و سلامت آن نهایت اطمینان را حاصل کنید.

معایب این لوله

یکی از اصلی ترین معایب آنها عدم تحمل فشار های بالا می باشد. این لوله ها برای مکان هایی که فشار آنها بسیار بالا است مناسب نیستند.  به همین دلیل از این لوله ها در مواقعی استفاده می شود،  که فشار در حد یک فشار سیال ساختمانی باشد. نکته بعدی که  این است که در انواعی از این لوله مواد نرم کننده در ساخت آن به کار نرفته است. به دلیل کم شدن انعطاف پذیری این نوع از لوله های پلیکا درمقابل شکنندگی دوام ندارند.

خرید لوله پلیکا

عمر این لوله ها چقدر می باشد؟

به صورت میاگین عمر این وله ها بین 50 تا 70 سال می باشد.  اما با توجه به نحوهه نگهداری و شرایط محیط می تواند زیاد تر و یا کمتر شود.  معمولاً از این لوله ها در مکان هایی استفاده می شود که به آنها نور نمی خورد،  اما اگر در مکان هایی باشند که در معرض نور خورشید قرار بگیرد باید در آن مقداری تیتانیوم مخلوط شود تا در مقابل تابش نور مقاوم شوند.

قیمت لوله پلیکا

برای اینکه بدانید هزینه خرید لوله پلیکا چقدر است باید بدانید که چه مواردی در قیمت آن تاثیر می باشد.  میزان پودر پی وی سی استفاده شده در این لوله ها رابطه مستقیم با قیمت آن دارد.  هرچه مقدار  این پودر بیشتر باشد قیمت آن افزایش می بیابد و همچنین لوله از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

نکاتی که در هنگام خرید لوله پلیکا باید به آن دقت کنیم

 1- در انتخاب لوله های پی وی سی سخت یا همان یو پی وی سی،  اولین نکته این است که بدانید این لوله ها دارای استاندارد اجباری هستند. پس وقتی از یک مجموعه قصد خرید لوله دارید باید پیش از خرید،  گواهینامه استاندارد معتبر آن شرکت را مشاهده کنید و با نوشته های روی لوله مطابقت دهید و از طریق سامانه های استاندارد بررسی کنید که علامت استاندارد جعلی نباشد.

نکات مهم در مشاهده گواهی استاندارد اینست که الف) گواهی استاندارد دارای اعتبار باشد. ب) گواهی استاندارد دقیقا مربوط به همان شرکت باشد و باید به پسوند پیشوندهای اسم دقت کنید ج) گواهی استاندارد باید مربوط به همان محصول شما باشد مثلا ممکن است  شرکت گواهینامه استاندارد اجباری را داشته باشد ولی مربوط به یک محصول دیگر آ« شرکت باشد مثلا مربوط به اتصالات باشد یا اصلا مربوط به لوله های برق یا ناودانی آن شرکت باشد.

2- دقت کنید که لوله پلیکا فاضلابی که تهیه می کنید در  باید دارای استاندارد 9119 باشد که حتما روی لوله حک شده و لوله هایی که برای ناودان ها و هواکش ها استفاده می کنید 12142 باشد. مثلا لوله 110 مورد استفاده برای فاضلاب با مشخصات 110میلیمتر ضخامت 3.2 با استاندارد 9119 شناخته می شود. لوله 10 میلیمتر برای هواکش با مشخصات 110 میلیمتر با ضخامت 2 شناخته می شود.

چگونه خرید خود را انجام دهیم

با همه ی این اطلاعات اگر در انتخاب نوع لوله تبحر ندارید،  می توانید از وندورلیست های شرکت ها و سازمان های دولتی لوله مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا از اعضا مورد تایید انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی انتخاب کنید.

برخی از افراد هستند که با طراحی سایت فروشگاهی اقدام به فروش این محصول می کنند برای اینکه خرید با اطمینان داشته باشید حتماً دقت کنید که سایت مورد نظر دارای نماد های مورد نیاز باشد و از درگاه پرداخت معتبر استفاده می کند.

مشتری گرامی
برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی