درصد تخفیف لوله آذین

جهت دریافت پیش فاکتور و درصد تخفیف لوله آذین تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

با خرید از نمایندگی های مجاز لوله و اتصالات آذین از درصد تخفیف لوله آذین بهره مند شوید اما برای خریدی رضایت بخش بهتر است، همواره اطلاعاتی را در مورد خرید آن ها بدانید. اطلاعاتی چون چگونگی تولید این لوله ها و انواع آن ها و یا حتی مزایای استفاده از این لوله ها و مواردی از این قبیل را باید حتماً بدانید پس توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می کنیم:

تاریخچه تولید لوله پلی پروپیلن

وقتی لوله ها در سیستم  لوله کشی از لوله های سربی ساخته می شدند، تشخیص لوله آسان تر بود، اما در اواسط دهه 1990، سرب دیگر به عنوان یک جزء لوله کشی جدید مورد استفاده قرار نمی گرفت. برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت PVC خطرناک هستند، اما این مواد معمولاً کاملاً به پلاستیک بسته می شوند. وینیل کلرید ، ماده اصلی PVC ، در دهه 1970 به عنوان یک سرطان زا شناخته شد. به زودی پس از آن ، EPA تنظیم میزان انتشار گاز های وینیل کلرید و میزان آب آشامیدنی را آغاز کرد. لوله های پلی پروپیلن در مقایسه با لوله های فولادی از سطح داخلی بسیار ساده ای برخوردار بوده و از هدایت حرارتی کمی دارند.

با توجه به این خصوصیات ، لوله های PPRC برای فشار کمتر و از دست دادن گرایش قابل توجه هستند. چگالش به وفور در لوله های آب سرد تولید نمی شود و نیاز به عایق بندی ندارند. هنگامی که مایع در لوله های PPRC جمع شود ، آنها از بین نمی روند بلکه قطر را بزرگ می کنند و هنگام یخ زدایی اندازه قبلی را مجدداً کسب می کنند. در حالی که قرار دادن PVC دفن شده با یک ردیاب لوله می تواند چالش برانگیزتر از آن باشد که در مورد لوله های سربی مطرح شده بود ، با استفاده از یک ردیاب لوله PVC مانند AML می توانید کار را ساده تر کنید. لوله پلی پروپیلن نسبت به مس ارزان تر هستند و نسبت به سایر انواع لوله های پلاستیکی احتمال کمتری دارد تا مواد شیمیایی را به داخل آب وارد کنند.

لوله سفید تک لایه

درصد تخفیف لوله آذین

لوله سفید پلی پروپیلن یا لوله PP که یک ترموپلاستیک  کریستالی است که تا حدی شبیه به پلی اتیلن است. از سری لوله ‌های پلیمری یا لوله‌ های پلاستیکی می ‌باشد که معمولاً در دو رنگ سفید و سبز تولید می ‌شود وهمین دلیل به نام لوله سبز و یا لوله سفید، معروف شده است. پلی پروپیلن یکی از پر مصرف ترین و اساسی ترین پلیمر های مورد استفاده در دنیا می باشد. لوله پلی پروپیلن از راندوم کوپلیمر نوع ۳ ساخته می شود. این لوله جزو سبک ترین و مقاوم ترین لوله های پلیمری می باشد. پلی پروپیلن (PP) با این تفاوت که پلی پروپیلن نسبت به پلی اتیلن سخت تر است و در دماهای بالا کاربرد دارد. هم چنین در برابر تنش مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

اتصال لوله آذین به چه صورت می باشد؟

برای اتصال لوله ها به هم یا سایر اتصالات با استفاده از اتوی جوش و جوش دادن لوله و فیتینگ های پلی پروپیلن به یکدیگر مطابق مراحل زیر عمل می گردد :

  1.  اتو و متعلقات را از جعبه خارج کرده و مرتب در کنار هم روی میز کار قرار می گیرند
  2.  اتو را برروی پایه جداذشونده قرار داده و پیچ های اتصال را محکم می کنند
  3. لقمه های نر و ماده متناسب با قطر لوله و فیتینگ مورد نظر را در طرفین  صفحه گرم شونده آلومینیومی قرار داده و آن ها را به وسیله اچار آلین مناسب بر روی صفحه سفت می کنند.
  4. دوشاخه متصل به کابل و بدنه اتو را به پریز برق وصل کرده
  5. کلید خاموش و روشن اتو را در حالت  ON روشن قرار می دهند.
  6. پس از روشن شدن لامپ سیگنال اتو به منزله نصب شدن جریان برق اتو می باشد المنت  حرارتی اتو شروع به گرم کردن صفحه آلومینیومی و لقمه ها می کند.
  7. رنج  ترموستات  را  برروی  درجه  مناسب  حدود ٢۶٠تا ٢٨٠درجه سانتی گراد قرار می دهند که پس از گرم شدن صفحه آلومینیومی و لقمه ها و رسیدن به دمای تنظیم شده ترموستات برای جلوگیری از آسیب دیدن اتو، ترموستاتفرمان قطع جریان برق المنت دستگاه را می دهد. و لامپ سیگنال اتو خاموش می شود که این نشان دهندهٔ خاموش شدن اتو بوده  و دیگر  دما  افزایش نمی یابد.
  8. لوله سفید تک لایه

درصد تخفیف لوله آذین

لازم به ذکر است که بدون فوت وقت لوله و فیتینگ ها رادر درون لقمه ها قرار داده و  پس از گرم سازی و جدا شدن از صفحه گرم شونده بلافاصله لوله را درون فیتینگ گذارده و ضمن اعمال نیرو آن ها را به صورت ثابت در مدت زمان لازم نگه داشت عدم توجه به موارد گزارش شده موجب سرد شدن لوله و فیتینگ شده که  مشخص است که آن ها به یکدیگر جوش نمی خورند.

  1. پس از پایان عملیات جوش دادن لوله و فیتینگ ها به یکدیگر بایستی ابتدا کلید اتو را خاموش کرده و دو شاخه را از پریز جدا کرد و پس از سرد شدن صفحه گرم شونده و لقمه به وسیله آچار آلن لقمه ها را از صفحه باز کرده و در اخر نیز پس از جدا سازی پایه اتو از دستگاه آن ها را مرتب در محل خود درون جعبه قرار داد.

مزایای لوله های پلی پروپیلن در سیستم فاضلاب:

این لوله‌ ها به علت زیبایی و خوش رنگ بودن به نسبت سایر لوله ‌ها، عمر بالا و همچنین سایر مزیت ‌هایی که دارد، پیمانکاران را برای استفاده از آن، ترغیب کرده است. از جمله این مزیت ‌ها عبارت است از:

عدم ایجاد رسوب:

قابلیتی که این لوله ‌ها دارند، سطح صاف و صیقلی داخل لوله‌ ها بوده که باعث می ‌شود رسوبی در آن باقی نماند و به همین دلیل برای استفاده از لوله‌ های آب شرب، گزینه مناسبی هستند. ضمن اینکه به علت داشتن همین سطح صاف، حرکت آب یا سایر مایعات در آن روان و سریع است. در نتیجه باعث افت فشار آب نخواهد شد.

مقاومت شیمیایی:

این لوله در برابر فرسایش در اثر اسید سولفوریک مقاوم اند. در واقع از آن ها برای باز سازی یا محافظت از لوله های بتونی فاضلاب استفاده می شود.

وزن مخصوص:

پلی پروپیلن ها در بین تمام لوله های فاضلاب وزن کمتری دارد و نصب آن ها به دلیل سبک وزن بودن آسان است.

جریان هیدرولیکی:

لوله های پلی پروپیلن کمترین ضریب اصطحکاک را در بین کلیه لوله های فاضلاب دارند بنابر این توانایی بالایی در انتقال جامدات حتی در جریان کم مایعات دارند.

مقاومت در برابر سایش:

یکی از ویژگی ها یا مزایای آن ها مقاومت لوله های پلی پروپیلن مانند دیگر پلیمر ها در برابر سایش بیشتر از لوله های بتونی، سفالی و آهنی است.

مقاومت در برابر دما:

یکی دیگر از مزیت های لوله آذین دمای کاری این لوله ها در طیف گسترده ای قرار دارد و قابلیت مقاومت تا دمای 95 درجه سانتی گراد را دارند.

انعطاف پذیری:

انعطاف پذیری فوق العاده این نوع لوله‌ ها، استفاده از آن را در مسیر ها و مکان ‌های مختلف، ساده و آسان کرده است. لوله های پلی پروپیلن در عین حال که سخت هستند انعطاف پذیری بالایی هم دارند.

جوش پذیری:

از دیگر مزایای لوله آذین پلی پروپیلن قابلیت جوش آن ها می باشد. قابلیت جوش پذیری در این لوله ها دلیلی بر کاربرد وسیع آن ها در شرایط مختلف است.

لوله سفید تک لایه

درصد تخفیف لوله آذین

مقاوم در برابر شکنندگی و فشار:

ویژگی بارز لوله سفید، مقاومت‌شان در برابر فشار، ضربه یا شکنندگی است. در نتیجه ایجاد ترک یا شکنندگی در آن وجود ندارد و به همین دلیل برای استفاده در مکان ‌های پر خطر گزینه مناسبی است.

مقاوم در برابر شکنندگی و فشار:

ویژگی بارز لوله سفید، مقاومت‌شان در برابر فشار، ضربه یا شکنندگی است. در نتیجه ایجاد ترک یا شکنندگی در آن وجود ندارد و به همین دلیل برای استفاده در مکان ‌های پر خطر گزینه مناسبی است.

قیمت مناسب:

قیمت لوله پلی پروپیلن نسبت به انواع دیگر لوله ‌ها مانند لوله فلزی، در مقابل مزیت‌ ها و ویژگی‌ هایی که دارد، قیمت مناسب ‌تری بوده که باعث شده استفاده از آن در لوله کشی ساختمان ‌ها به صرفه و اقتصادی باشد.

نصب راحت و سهولت در حمل:

ازدیگر مزایای لوله آذین پلی پروپیلن وزن سبک این نوع لوله ‌ها نسبت به ضخامت آن ها باعث شده است تا حمل آن راحت ‌تر سایر لوله و اتصالات انجام شود.

کاربرد لوله آذین پلی پروپیلن

لوله آذین پلی پروپیلن دارای وزن سبک بوده و مقاومت در برابر جوشکاری و سایش سبب شده است تا این جنس از لوله دوام بالایی داشته باشد. همچنین مقاومت شیمیایی عالی در برابر محلول‌ های آبی، اسیدی، قلیایی، نمک‌ ها و تعداد زیادی از حلال ‌های آلی این لوله‌ ها را بسیار پر کاربرد نموده است. لوله های سفید معمولاً در سایز های ۲۰ میلیمتر الی ۶۳ میلیمتر و بالاتر در طول شاخه های ۴ متری تولید می شوند.

یکی دیگر از دلایلی که لوله های سفید را پرکاربرد نموده وزن سبک آن قیمت مناسب و اجرای خیلی سریع و ساده این لوله ها می باشد. احتمالاً در لوله کشی خانه‌ ها دقت کرده باشید. اکثر لوله‌ هایی که در لوله کشی آب آشامیدنی و یا محل‌ هایی که به علت انتقال موارد بهداشتی نیاز به لوله کشی روی کار بوده و در معرض دید قرار دارد، مانند لوله‌ گذاری سیستم ‌های گرمایشی همچون پکیج و رادیاتور از نوع لوله‌ های آذین پلی پروپیلن می باشد. 

مشتری گرامی
برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی