صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

از پروفیل آلومینیوم همان گونه که در کشور ما خیلی استقبال گرم شد در کشور های عربی با نام کوته آلومینیوم بیشتر از آن یاد می شود و صادرات آن بیشتر به صادرات پروفیل کوته آلومینیوم مشهور می باشند. پروفیل کوته آلومینیوم بیشتر مصرف را در صنعت ساخت و ساز ساختمانی مثل: خانه هوشمند و پمپ بنزین ها دارد. اما مصرف اصلی آن ها در نمای پمپ بنزین ها است، به علت مزایای خاصی که این محصولات دارا می باشند یکی از پر مصرف ترین متریال روز دنیا می باشد. در طراحی نمای کوته آلومینیوم برای پمپ بنزین ها بهتر است از ورق های کامپوزیت نانو استفاده شود. این ورق و پروفیل ها ویژگی های بسیاری دارند و به علت همین ویژگی ها صادرات بسیاری نسبت به سایر متریال ها را دارند که در ادامه با این ویژگی ها آشنا می شویم.

به دلیل تردد زیاد اتومبیل ها در پمپ بنزین آلودگی زیادی بر روی نمای پمپ بنزین ایجاد می شود و ورق های آلومینیوم نانو با قابلیت خود شست و شو می تواند در حفظ زیبای و تمیزی نمای پمپ بنزین موثر باشد. در اجرای نمای کوته آلومینیوم پمپ بنزین می توان از رنگ بندی ها متفاوت و متضاد استفاده کرد تا برای اتومبیل هایی که در جاده به دنبال جایگاه سوخت هستند نشانه بهتری باشد. اگر اجرای نما با پانل ها و پروفیل های آلومینیوم به درستی انجام شود، دوام و استحکام آن بالا رفته، در نتیجه نما عمر طولانی تری خواهد داشت.

مزایای استفاده و صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

بی شک بیشترین استفاده از صادرات پروفیل آلومینیوم در صنایع ساخت و ساز است. ساخت ورق های ترکیبی کوته آلومینیوم در ابتدا با هدف ایجاد مصالحی در جهت سبک سازی سازه ساختمان و ایجاد آزادی کامل در طراحی معماری آن بوده است. که متعاقباً در صنایع دیگر نیز به کار گرفته شد. اما برتری پروفیل کوته آلومینیوم در مقایسه با سایر مصالح جایگزین در صنعت ساخت و ساز فقط در سبک سازی نیست و مزایای دیگری را نیز شامل می شود، که به شرح زیر می باشد:

  • سبکی وزن پروفیل آلومینیوم
  • شکل پذیری کوته آلومینیوم
  • دوام در شست و شو
  • خاصیت ضد حریق
  • زیر سازی آسان و متنوع
  • هزینه مقرون به صرفه
  • مقاوم در برابر شرایط محیطی
  • تنوع بالای رنگ کوته آلومینیوم
  • عایق صوتی و حرارتی
  • قابلیت نصب و تعویض آسان

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

وزن سبک پروفیل آلومینیوم

یکی از مهمترین معضلات صنعت ساختمان وزن زیاد سازه هاست، که باعث می شود سهم بیشتری از نیروی زمین لرزه را دریافت کنند. همچنین مصالح آجری، شیشه، سنگ و سرامیک، کاشی استفاده شده در نمای ساختمان ها به دلیل وزن بالایشان بیشتر در معرض خطر جدا شدن از نما و پرتاب شدن بر روی محل گذر عابران قرار دارند. وزن زیاد و حجم بالای سنگ و مصالح مشابه، استفاده از زیر سازی های سنگین‌ تری را نیز می‌ طلبد. به همین جهت جدیداً در ساختمان های بلند تر از ۴ طبقه کمتر از مصالح سنگی درشت درشت و آجری استفاده می کنند.

بدین شکل نمای سیمانی، پلاستر های معدنی و ورق ها و پروفیل کوته آلومینیوم بیشتر در مرکز توجه قرار گرفته‌ اند. وزن ورق کامپوزیت و آلومینیوم بسیار سبک است و بار اضافی بر سازه وارد نمی کنند. علاوه بر آن وزن سبک این محصولات حمل و نقل و نصب آن ها را نیز آسان نموده است. کاهش وزن ساختمان منجر به کاهش نیروی زلزله بر سازه می شود. با یک مقایسه کوچک می توان به ارزش استفاده کوته آلومینیوم در سبک سازی ساختمان پی برد. به همین دلیل استفاده از این مصالح در ساختمان به ایمنی بیشتر در برابر تکان های ناشی از زلزله کمک خواهد کرد.

شکل پذیری کوته آلومینیوم

آلومینیوم ماده ای انعطاف پذیر است که می توان بر روی آن عملیاتی نظیر برش کاری، خم کاری و سوراخ کاری انجام داد. پانل های آلومینیوم کامپوزیتی که برای نمای ساختمان و خانه هوشمند استفاده می شوند. در اشکال مختلف و با توجه به نوع نما طراحی و ساخته می شوند و محدودیتی در شکل پذیری آن ها وجود ندارد. برش، خم کردن، شیار دادن، انحنا دادن و دیگر پردازش ها روی این ورق به آسانی و با استفاده از ابزارآلات معمول انجام می شود.

در حالی که حتی افراد کم تجربه نیز با رعایت نکات مرتبط با محصول، می‌ توانند نسبت به نصب آن اقدام نمایند. انعطاف پذیری بالای این محصولات باعث شده از آن ها در کنار مصالحی که انعطاف پذیری کمتری دارند استفاده شود. شکل پذیری بالا جزء ذات پروفیل کوته آلومینیوم است. مهم این است که شکل پذیری کامل و کم نظیر پروفیل کوته آلومینیوم به هیچ عنوان بر دوام و صافی سطح آن اثر نا مناسبی نخواهد داشت. این شکل پذیری و عدم ایجاد ترک روی سطح را تأمین می‌ نماید.

دوام در شست و  شو

یکی از ویژگی های پروفیل کوته آلومینیوم در قیاس با دیگر مصالح مصرفی در نمای پمپ بنزین ها، عدم جذب کرد و غبار است. به خاطر وجود لایه PVDF  بر روی این نوع پروفیل ها و ورق ها، گذر جریان هوا در ورق الکتریسیته ساکن ایجاد نخواهد کرد. بدین شکل گرد و غبار معلق در هوا جذب سطح ورق نشده، سطح تمیز می‌ ماند. در صورت جذب شدن میزان کمی گرد و غبار نیز اولین باران سطح پروفیل کوته آلومینیوم را دوباره پاک سازی خواهد نمود.

در مکان هایی که میزان آلودگی بسیار شدید باشد نیز پروفیل ها و پنل های کوته آلومینیوم به راحتی با مواد پاک کننده و شوینده های طبیعی تمیز می گردد. پس از ویژگی های ورق کامپوزیت و آلومینیوم تمیز ماندن آن است. رنگ این ورق حاوی نوعی رزین می باشد، که باعث می شود الکتریسیته ساکن در ورق بوجود نیاید و گرد و غبار به ورق جذب نشود.

خاصیت ضد حریق

لایه مرکزی پانل ها و پروفیل های کوته آلومینیوم از مواد پلی اتیلن غیر سمی می باشد و دارای خصوصیات پایداری در برابر آتش سوزی ساخته شده است. پروفیل کوته آلومینیوم همان گونه که گفته شد مقاوم در برابر آتش سوزی است. و متشکل از لایه ای از ورق آلومینیومی در پائین و بالا، ماده مرکب غیر ارگانیک کند کننده در سرعت سرایت شعله های آتش به سایر نقاط و مواد ضد حریق در اندازه نانو متری در مرکز پانل می باشد. دو لایه سطحی از جنس آلومینیوم می باشند که به سختی می سوزند و در برابر آتش ایمن می باشند.

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

زیر سازی آسان و متنوع

قابلیت های بالای این نوع پروفیل ها باعث می شود، که بتوان از سیستم های متنوعی برای زیر سازی استفاده کرد. هم در زیر سازی آهن و هم در زیر سازی آلومینیومی استفاده می شود. برای زیر سازی سطح کوته آلومینیوم می توان از شبکه های آهنی یا آلومینیومی استفاده کرد. در هر دو سیستم زیر سازی می توان جزئیات جداگانه و شبکه بندی های متفاوتی برای روش نصب در نظر گرفت. بدین ترتیب بسته به نوع سازه یا تجهیزات مورد نظر، برای دستیابی به آسان ترین و منطقی ترین راه حل ممکن پنل کوته آلومینیوم انتخاب های مختلفی را ارائه خواهد نمود.

هزینه مقرون به صرفه

با توجه به قیمت پایین کوته آلومینیوم در مقابل سنگ های گرانیتی مرغوب و سنگ های مهندسی، شیشه‌ های رنگی با کیفیت و … انتخاب پنل کوته آلومینیوم یک تصمیم به صرفه و کاملاً اقتصادی است. به جز کاهش هزینه‌ ها در خرید با کاهش هزینه‌ ها در نصب نیز رو به رو هستیم، چرا که کوته آلومینیوم این قابلیت را دارد. که به راحتی در کارگاه ساخت برش خورده، خمیده شود و به شکل مورد نظر درآید و نصب گردد.

بدین ترتیب هزینه‌ های انتقال مصالح شکل گرفته از کارخانه به محل پروژه و هزینه‌ های بالای زیر سازی و نصب کاهش خواهد یافت. نکته دیگر سرعت بالای نصب پنل کوته آلومینیوم است. همچنین با توجه پرت بالای مصالح سنگی نما چه در حمل و نقل و چه در هنگام نصب، پنل های کوته آلومینیوم از کمترین میزان خسارت اقتصادی در این مقوله برخوردار است.

مقاوم در برابر شرایط محیطی

رنگ های دارای لایه محافظ PVDF مقاومت بالایی در برابر UV نور خورشید دارند. همچنین باران های اسیدی نیز بر روی سطوح دارای محافظ PVDF اثری ندارد. یکی از مهم ترین مزایای ورق کوته آلومینیومی مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی است. این ورق ها اگر در معرض رطوبت قرار گیرند دچار خوردگی و زنگ زدگی نخواهند شد. و علاوه بر آن ها تابش نور خورشید دوام و عمر آن ها را کوتاه نخواهد کرد. سطح ورق ها و پروفیل های کوته آلومینیومی صاف و صیقلی است، از این رو نور خورشید را منعکس کرده و میزان کمی از گرمای آن را جذب می نمایند.

هیچ یک از مصالح نمای دیگر دارای چنین خواصی نیستند، و به عنوان مثال گرانیت به سرعت در اثر باران های اسیدی و اشعه UV جلا و سطح صیقلی خود را از دست می دهد. سیمان سفید به سرعت کثیف شده و رسوب باران در طول زمان بر روی شیشه باقی می‌ ماند. نمای پنل کوته آلومینیومی قابل استفاده در مناطق گرم سیر با درجه حرارت بالا است. و در واقع متریالی مقاوم در برابر حرارت محسوب می شود. لایه پلی اتیلنی که در پانل های کوته آلومینیوم قرار گرفته نوعی سد حرارتی ایجاد نموده که منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی آن می گردد. این نما در مقایسه با سایر نما ها کمتر دچار تغییر رنگ می شود.

تنوع بالای رنگ کوته آلومینیوم

در رنگ آمیزی این ورق ها از پوشش های رنگی متنوع استفاده می شود. که با سلیقه معماران و سازندگان هم خوانی بیشتری دارند، و نمای ساختمان را فوق العاده جذاب و زیبا نشان می دهند. استفاده از رنگ های متنوع برای نهایی سازی لایه محافظ پروفیل های کوته آلومینیوم، علاوه بر ایجاد زیبای‌ های فراوان باعث حذف بازتاب نور خورشید از روی ورق آلومینیوم نیز شده است. Fluoro Carbon نوعی رزین است که نهایی سازی سطح پروفیل کوته آلومینیوم با آن باعث می شود. خم کردن و فرم دهی، شکست یا ترکی در سطح رنگ ایجاد نکند.

کلیه عملیات رنگ کاری پنل ها و پروفیل و های آلومینیوم در کارخانه های تولیدی نورد آلومینیوم و توسط متخصصین صورت می گیرد. همچنین متخصصین کارخانه ها به طور منظم در هر فصل از خط تولید باز دید به عمل آورده و در مورد پیشرفت‌ های تکنولوژی پیاده سازی رنگ با کارشناسان دیگر به تامل می پردازند. زیبایی و تنوع رنگ نمای پنل ها و پروفیل های کوته آلومینیوم باعث شده است، که استفاده از آن روز به روز گسترده تر شود و افراد بیشتری به این نما اشتیاق پیدا کنند.

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

 

صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

عایق صوتی و حرارتی

پنل ها و پروفیل های کوته آلومینیوم نوعی عایق صوتی و حرارتی نیز محسوب می شوند. به این دلیل که لایه پلی اتیلنی که در وسط دو لایه آلومینیوم قرار گرفته نه تنها مانع از انتقال حرارت می شود، بلکه از میزان سر و صدا در ساختمان نیز می کاهد. ذات مرکب پروفیل کوته آلومینیوم باعث می‌ شود، سرعت حرکت امواج صوتی در برخورد با لایه های مختلف مثل: چگالی و بافت های متفاوت بار ها تغییر کنند.

بدین شکل انرژی امواج صوتی نیز تحلیل رفته و عمق نفوذ آن ها کاهش می یابد. همچنین پروفیل کوته آلومینیوم ماده ای مقاوم در برابر حرارت است. اگر نمای ایجاد شده با این متریال در معرض آتش سوزی قرار گیرد تغییر شکل نخواهد داد. علاوه بر آن آلومینیوم ماده ای مقاوم در برابر نم و رطوبت است، که دچار خوردگی هم نمی شوند. پروفیل کوته آلومینیوم با توجه به ظرفیت حرارتی سیستم ترکیبی آن با هسته پلی اتیلن، عایق حرارتی بسیار عالی می باشد.

قابلیت نصب و تعویض آسان

پانل های کوته آلومینیوم به صورت آماده در بازار موجود هستند. و به راحتی در دسترس می باشند. پیش ساخته بودن این پانل ها نما کاری ساختمان را راحت تر کرده و سرعت اجرای پروژه را بالاتر می برد. علاوه بر آن وزن سبک این مصالح استفاده از آن ها را آسان تر نموده است. در صورت بروز هر گونه مشکل به دلیل سیستم های موجود در نصب این قابلیت وجود دارد که بتوان پانل آسیب دیده را تعویض کرد.

سیستم نصب و جا به جایی ورق های نصب شده کوته آلومینیوم به قدری آسان است، که تعویض هر پانل دلخواه برای مصرف کننده به سرعت قابل اجرا خواهد بود. در حالی که هزینه آن چنانی در بر نخواهد داشت. از همه مهم تر این کار در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می پذیرد. نما کاری ساختمان با پانل های کوته آلومینیوم توسط افراد حرفه ای و متخصص طبق نقشه و طرح مورد نظر صورت می گیرد، از این رو یک نمای اصولی با سرعت اجرای بالا به شمار می آید.

معایب استفاده و صادرات پروفیل کوته آلومینیوم

نما های کوته آلومینیوم از جمله نما هایی است که به دلیل مزایا و قابلیت های بی شمار مورد استقبال قرار می گیرد. اما تنها عیب آن گران بودن هزینه های خرید پانل های آلومینیومی و اجرای آن هاست. قیمت اجرای نمای کوته آلومینیوم در مقایسه با سایر نما ها بالا تر می باشد و به منظور نصب پانل های آن باید از ابزارهای مخصوص و افراد با تجربه استفاده شود.

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی