تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

ضایعات آهن چیست و چه کاربردی دارد

به طور کلی به محصول های معیوب یا خراب و به دور ریز ها چه در مرحله تولید چه بعد از استفاده ضایعات گفته می شود. به تولیدات معیوب و مازاد چدنی و فولادی غیرقابل مصرف که به عبارتی آهن قراضه می گوییند که مهم ترین منبع کوره قوس الکتریکی می باشد. تریف دیگر ضایعات، مواد قابل بازیافت است.

 دو منبع تامین وجود دارد: خرابی های برگشتی خط تولید و ضایعات خریداری شده.

چرا از ضایعات استفاده می کنیم؟

کمبود منابع و نیاز به کاهش تأثیرات زیست محیطی مسالح ساختمانی، به عاملی مبدل شده تا صنعت بازیافت هر چه بیشتر رشد کند. نیاز هر صنعت، تهیه مواد اولیه آن است که در این مورد ما به ضایعات آهن اشاره می کنیم.

چرا آهن بکی از مهمترین منابع است؟

آهن یکی از اساسی ترین دلایل شکل گیری تمدن است. از این فلز نه تنها در ساخت و ساز و معماری استفاده می شود بلکه از زمان های دور، ادوات و سلاح های کابردی نیز با آن ساخته می شد، که نه تنها در نزاع های بین مردم دخالت داشت بلکه شکار را برای انسان ها راحت تر کرد و هرچه تکنولوزی پیشرفت کرد موارد استفاده از آهن هم رشد کردند.

اهمیت ضایعات

ضایعات آهن بسیار ارزشمند هستند به این دلیل که آهن جزو منابع تجدید ناپذیر است. اما خوشبختانه به دلیل مقاومت بسیار بالای این ماده معدنی می توان آن را بازیافت کرد و مجدد مورد استفاده قرار داد.

بازیافت فلزات به دلیل حرارات پذیری و چکش خواری بالا نسبت به بازیافت بقیه مواد راحت تر می باشد.

اولین مرحله بعد از جمع آوری ذوب کردن و تخلیص آن است. تا بتوان بار دیگر از این ماده ارزشمند معدنی استفاده کرد.

تلاش ما

گروه مرکزی با با تهیه، خرید و فروش ضایعات آهن گامی بزرگ در این صنعت برداشته و در تلاش است تا مواد اولیه شاغلان در صنعت بازیافت ضایعات آهن را فرآهم آورد

 

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

سه × 2 =