قیمت میلگرد ۱۶ میلگرد آجدار پر مصرف

قیمت میلگرد 16 یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که برای مصرف کنندگان آن وجود دارد. این نوع از میلگرد به دلیل پر مصرف بودن حساسیت خاصی را شامل می شود به همین دلیل ما در این مطلب سعی می کنیم که به آن بپردازیم. اصلی‌ترین نگاه مصرفی این مقطع در پی‌ریزی ساختمان و افزایش توان آن است. انواع میلگرد به صورت عمده در این صنعت کاربرد دارند. با تحلیل اولیه بر صنعت ساختمان داخلی و تغییرات میزان آن می‌توانید تقاضای این محصول را تا درصد قابل اطمینانی تشخیص دهید.

عوامل تعیین قیمت میلگرد 16 و مشخصات آن

میلگرد آجدار ۱۶ تنش جاری آن ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد و تنش گسیختگی آن برابر ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن ۱۴ درصد بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) میباشد. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع میباشد. میلگرد آجدار A3  را به دلیل آجدار بودن سطح آن میلگرد آجدار مینامند.

مزایا و معایب

خواص ساختاری قیمت میلگرد 16 بهتر از میلگرد ساده عادی هستند. برای افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مقاومت سازه های بتنی از میلگرد آجدار استفاده میشود و به دلیل خواص مقاومت کششی ، خمشی و ارتجاعی کردن بتن آرمه (ضد زلزه کردن ساختمان بتنی) از این میلگرد در اسکلت فلزی سازه های بتنی استفاده میشود. در بازار فعلی عواملی هستند که موجب می شوند قیمت میلگرد تایین شود از این عوامل می توان به استاندارد آن اشاره کرد. براساس تعریف استاندارد نوع کاربری نیز تغییر می‌نماید توجه داشته باشید با اطلاع از تفاوت این مقاطع با یکدیگر می‌توانید نسبت به نیاز خود انتخاب صحیحی داشته باشید و هزینه کمتری متقبل شوید.

برای اینکه بتوانید قیمت دقیق آن را بدانید نکته بعدی تولید کننده میلگرد می باشد. میلگرد در ایران عمدتا توسط آذربایجان، کاشان، میلگرد نیشابور و بافق یزد تولید می‌شود. تولید کنندگان دیگری نیز در بازار ایران حضور دارند اما عمده فروش بازار داخلی را می‌توان متعلق به این کارخانجات دانست. میزان قدرت هر تولید کننده و سهم بازار آن در کنار بحث کیفیت شناخته شده این شرکت در قیمت میلگرد 16 بسیار موثر است. البته قیمت ها با توجه به قیمت ارز نیز می توانند تغییر داشته باشد. همچنین موارد ریز دیگری هستند که قیمت ها را تخت شعاع قرار می دهند مانند هرینه تولید و حمل و نقل.

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی