تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

قیمت میلگرد 16

جهت استعلام قیمت روز لطفا تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

قیمت میلگرد 16 یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که برای مصرف کنندگان آن وجود دارد. این نوع از میلگرد به دلیل پر مصرف بودن حساسیت خاصی را شامل می شود به همین دلیل ما در این مطلب سعی می کنیم که به آن بپردازیم. اصلی‌ترین نگاه مصرفی این مقطع در پی‌ریزی ساختمان و افزایش توان آن است. انواع میلگرد به صورت عمده در این صنعت کاربرد دارند. با تحلیل اولیه بر صنعت ساختمان داخلی و تغییرات میزان آن می‌توانید تقاضای این محصول را تا درصد قابل اطمینانی تشخیص دهید.

قیمت ورق گالوانیزه برش خورده لوله پلیکا قیمت

عوامل تعیین قیمت میلگرد 16 و مشخصات آن

میلگرد آجدار ۱۶ تنش جاری آن ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد و تنش گسیختگی آن برابر ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن ۱۴ درصد بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب می باشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) می باشد. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع می باشد. میلگرد آجدار A3  را به دلیل آجدار بودن سطح آن میلگرد آجدار می نامند.

مزایا و معایب

خواص ساختاری قیمت میلگرد 16 بهتر از میلگرد ساده عادی هستند. برای افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مقاومت سازه های بتنی از میلگرد آجدار استفاده می شود و به دلیل خواص مقاومت کششی ، خمشی و ارتجاعی کردن بتن آرمه (ضد زلزه کردن ساختمان بتنی) از این میلگرد در اسکلت فلزی سازه های پیش ساخته بتنی استفاده می شود. در بازار فعلی عواملی هستند که موجب می شوند قیمت میلگرد تایین شود از این عوامل می توان به استاندارد آن اشاره کرد. بر اساس تعریف استاندارد نوع کاربری نیز تغییر می‌نماید توجه داشته باشید با اطلاع از تفاوت این مقاطع با یکدیگر می‌توانید نسبت به نیاز خود انتخاب صحیحی داشته باشید و هزینه کمتری متقبل شوید.

قیمت میلگرد 16

قیمت میلگرد 16

برای اینکه بتوانید قیمت دقیق آن را بدانید نکته بعدی تولید کننده میلگرد می باشد. میلگرد در ایران عمدتا توسط آذربایجان، کاشان، میلگرد نیشابور و بافق یزد تولید می‌شود. تولید کنندگان دیگری نیز در بازار ایران حضور دارند اما عمده فروش بازار داخلی را می‌توان متعلق به این کارخانجات دانست. میزان قدرت هر تولید کننده و سهم بازار آن در کنار بحث کیفیت شناخته شده این شرکت در قیمت میلگرد 16 بسیار موثر است. البته قیمت ها با توجه به قیمت ارز نیز می توانند تغییر داشته باشد. همچنین موارد ریز دیگری هستند که قیمت ها را تخت شعاع قرار می دهند مانند هرینه تولید و حمل و نقل.

راه‌های شناسایی میلگرد اصل و تقلبی

استحکام ساختمان‌ ها به میلگرد های به‌کار برده شده در پی و اسکلت متکی است. بنابر این استفاده از میلگرد تقلبی به جای کالای اصل، باعث به خطر انداختن سلامت سازه و جان افراد خواهد شد. با آزمایش میلگرد در آزمایشگاه کنترل کیفی می‌توان به مشخصات مکانیکی و شیمیایی پی برد.

هنگام تحویل بار توجه کنید و موارد زیر را بررسی کنید تا کالای غیر اصل را دریافت نکنید:

قیمت میلگرد 16

قیمت میلگرد 16

علائم حک شده روی میلگرد

اغلب کارخانه‌ ها نماد اختصاصی بر روی میلگرد حک می‌کنند که باعث تمایز آن از سایر برند ها می‌شود. همچنین علائم حک شده روی میلگرد، به استاندارد و روش تولید و وزن میلگرد این محصول نیز اشاره دارد.

گواهینامه فنی ساخت میلگرد

همراه با بار تحویل داده شده، سرتیفیکیت یا گواهی‌نامه‌ ای ارائه می‌شود که در آن آنالیز ترکیب شیمیایی و نتایج تست‌ های مکانیکی بر روی آن ثبت شده و توسط آزمایشگاه تایید شده است.

ظاهر میلگرد ( قیمت میلگرد 16 )

میلگرد ها را باید از نظر ظاهری بررسی کنید تا سالم باشند. میلگرد ها به رنگ سیاه و تیره تولید می‌شوند. در صورتیکه که تغییر رنگی بر روی بدنه مشاهده کردید، یعنی به رنگ قهوه‌ ای، زرد یا قرمز رنگ بود، از تحویل بار خودداری نمایید. تغییر رنگ میلگرد به دلیل نگهداری در شرایط نا مناسب و خورنده اتفاق می‌افتد.

مشتری گرامی

برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

14 + 15 =