لوله پلی اتیلن

جهت دریافت پیش فاکتور و میزان تخفیف لطفاً تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

این نوع لوله ها از نوع لوله پلی اتیلن هستند که از جنس پلی ایتلن ساخته شده اند و با نام های اختصاری PE در بازار طراحی و مباحث علمی شناخته می شود.

لوله پلی اتیلن چیست ؟

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

این لوله ها به زبان ساده لوله‌ای است که از جنس پلی اتیلن ساخته شده است و همین مواد پلی اتیلن است که به لوله خواصی می‌بخشد که باعث مزیتها و این مزایا باعث محبوبیت این لوله ها شده است.
این لوله ها دارای مزایای بسیاری می‌باشند, کیفیت بالا، قابل اطمینان بودن ، سهولت بارگیری و حمل و نقل این لوله ها به دلیل وزن نسبتا پایین آنان، نصب سریع و آسان، آن ها را به بهترین انتخاب در پروژه‌های گوناگون تبدیل کرده است.
همچنین این نوع لوله ها دارای شعاع خمش مناسب می‌باشد و در دمای بسیار پایین دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل ضربه و فشار دارد. محیط‌های اسیدی و بازی و همچنین بسیاری از محلولها و مواد شیمیایی تاثیری بر آن ها نمی گذارند.
همین امر یکی از مهمترین مزیت‌های این لوله ها می‌باشد. مواد پلی اتیلنی که جهت تولید این نوع لوله ها مورد استفاده قرار می‌گیرد با  نوع مواد پلی اتیلنی که برای تولید سایر این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت می‌باشد.
آن ها در گرید‌های مختلفی موجود می‌باشد و هر کدام از این لوله ها جهت کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

مزایای لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

از زمان ورود این لوله ها به عرصه های صنعتی بدلیل خواص ویژه و کاربردی بودن این محصول مورد توجه قرار گرفته است. حال در این بخش تلاش شده است که به توضیح مهمترین مزایای این نوع لوله ها پرداخت شود:

۱-مقاوم در برابر زلزله:

بدلیل استحکام در برابر فشارهای ضربه ای و بالا بودن ضریب کشش این لوله ها در برابر زلزله ، رانش و ارتعاشات از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

۲-انعطاف پذیری:

با توجه به این خاصیت نصب لوله ها آسان تر خواهد بود و و نیاز کمتری به استفاده از اتصالات می شود. مقدار شعاع مجاز خمش این نوع لوله ها بطور میانگین ۲۰ برابر قطر خارجی آن است.

۳- لوله پلی اتیلن وزن سبکی دارند:

بدلیل وزن کمتر این لوله ها نسبت به لوله های فولادی، حمل و نقل وانبار نمود شان بسیار راحت تر خواهد بود و در نتیجه باعث کاهش هزینه ها می شود.

۴-مقاوم در برابر خوردگی الکترولیتی:

این خاصیت بیشتر زمانی مهم می شود که لوله در مجاورت آب دریا قرار می گیرد زیرا ترکیب هوا و آب دریا برای لوله های فلزی باعث خوردگی شدید می شود و این لوله ها در برابر این خوردگی مقاوم هستند.

۵-جمع شوندگی:

خاصیتی که در طی تغییر فصول و انبساط و انقباض مطرح می شود، این لوله نسبت به سایر لوله ها از خاصیت جمع شوندگی مناسبتری برخوردار هستند.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن

۶-مقاوم در برابر اشعه UV خورشید:

از اندک این محصولات که با افزودن مواد مناسب مشکی و استفاده از تجهیزات مدرن جهت خط تولید مقاومت بسیار خوبی در برابر اشعه فرا بنفش خورشید دارد.

۷-خصوصیت هیدرولیکی بسیار مناسب:

بدلیل سطح کاملا صاف و صیقلی داخلی این لوله، در خطوط لوله با طول زیاد نسبت به سایر لوله ها دارای افت اصطکاکی کمتری است.

۸-مقاوم در برابر پوسیدگی، ساییدگی و ضربه:

استفاده نمودن از مواد مصرفی استاندارد جهت مقاوم سازی در برابر پوسیدگی ،ساییدگی ،خوردگی و ضربه باعث افزایش عمر مفید این لوله هامی شوند.

۹-هزینه پایین تعمیرات و نگهداری:

با توجه به طول عمر بالای این لوله ها نیاز به تعمیرات کمتر است و در صورت لزوم با هزینه های بسیار کمی تعمیر می شوند، این در حالیست که تعمیر سایر انواع لوله ها مشکلات و هزینه های بسیاری را شامل می شود.

۱۰-اتصال مستحکم و بدون نشتی و درعین حال منعطف:

بدلیل اتصال قوی الکتروفیوژن یا جوش لب به لب توسط جوشکاری یا اتصال با فلنج این خاصیت بوجود می آید.

کلمه کلیدی: لوله پلی اتیلن

 

مرکز مصالح با دارا بودن نمایندگی های فروش برند های معتبر این محصول، بهترین محصولات پلیمری(لیست قیمت لوله آبیاری ، قیمت لوله پلی اتیلن درجه ۲ ، لیست قیمت لوله ۱۶ میلیمتری ،لوله پلی اتیلن گلپایگان و…)  را با قیمتی  بسیار مناسب در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

مشتریان گرامی شما می توانید از تیم مشاوره مرکز مصالح، به صورت رایگان بهره ببرید تا در اجرا و تهیه مصالح پروژه به شما یاری رسانند.

مشتری گرامی

برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.

 

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی