تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

میلگرد نیشابور

جهت استعلام قیمت روز لطفا تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

همانطور که می دانید میلگرد یکی از مهمترین تولیدات صنعت فولاد است بنابر این ذوب آهن خراسان که در شرق ایران واقع شده است می تواند میلگرد خود را که با نام میلگرد نیشابور مشهور است را به کشور های همسایه مانند افغانستان ترکمنستان و پاکستان صادر کند. در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد خام این مجتمع عظیم صنعتی ۱/۴ میلیون تن در سال شامل: ( کارخانه نورد با ظرفیت سالیانه تولید ۶۰۰ هزار تن، کارخانه فولادسازی شماره ۱و ۲ با ظرفیت ۱/۴ میلیون تن، کارخانه آهن اسفنجی ۱و ۲ با ظرفیت ۱/۶ میلیون تن و کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن در سال ) و با ایجاد اشتغال ۵ هزار نفر بطور مستقیم می باشد که محصولات آن در صنایع ساختمانی، عمرانی، شرکت های نورد کار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ورق گالوانیزه برش خورده لوله پلیکا قیمت

میلگرد نیشابور از چه سطحی بر خوردار است ؟

میلگرد های تولیدی مجتمع فولاد خراسان بر اساس استاندارد ملی به شماره ۳۱۳۲ ( تجدید نظر دوم تیرماه۱۳۹۲ – میلگرد های گرم نور دیده برای تسلیح بتن – ویژگی ها و روش های آزمون ) در سه گروه ساده (س۲۴۰) و آجدار مارپیچ (آج۳۴۰) وآجدار جناغی (آج۴۰۰) طبقه بندی می شوند. مجتمع فولاد خراسان قادر به تولید میلگرد های آجدار جناغی با استفاده از روش عملیات حرارتی Quench-Temper جهت بهبود خواص مکانیکی نیز است. ساخت میلگرد فولادی در دو نوع میلگرد آجدار و ساده تولید می شود که هر کدام از این میلگرد ها در دو نوع شاخه و کلاف به بازار عرضه می شوند.

در واقع میلگرد برای جبران مقاومت کششی پایین بتن در مقابل نیروهای وارده استفاده می شود. قیمت میلگرد آجدار نقش بسزائی در هزینه های تمام شده یک پروژه ساختمانی دارد. سطح میلگرد ساده  که با استاندارد A1  شناخته می شود، صاف و بدون آج می باشد. میلگرد ساده طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3132  ساخته شده و در پروژه های ساختمانی و صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ساده دوام بسیار زیادی دارد و می تواند به راحتی بار مکانیکی بسیار زیادی را تحمل کند.

میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور

قطر میلگرد

قطر میلگرد معادل با سطح مقطع میلگرد است. قطر اسمی میلگرد‎ ها بر روی علامت شناسائی آن ها نوشته شده است. البته قطر میلگرد ‎های آجدار به طور مستقیم قابل اندازه‌گیری نیستند و لازم است با استفاده از ابزار های اندازه‌گیری طول میلگرد به صورت دقیق اندازه‌گیری شود. سپس با توجه به وزن میلگرد، سطح مقطع آن را به دست می‌ آورند.

میلگرد‎ ها با سایز های مختلف 14، 18،16 ،20، 22 و … وجود دارند که هر کدام بنا بر کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت انواع میلگرد با توجه به سایزهایی که دارند متفاوت است، مثلا قیمت میلگرد نیشابور 14 با قیمت میلگرد سایز 16 و قیمت میلگرد ساده تفاوت دارد. در کشور ما از میلگرد‎ هایی که دارای قطر بیشتر از 32 میلی‎متر داشته باشند، استفاده نمی‎‌شود.

میلگرد نیشابور

میلگرد نیشابور

مشخصات مکانیکی میلگرد نیشابور فولادی و کنترل آن

 میلگرد‌ ها در کارخانه و قبل از اینکه به کارگاه‎ ها تحویل داده شوند مورد آزمایش قرار گیرند. این آزمایشات روی محموله‌ هایی که دارای حداکثر 20 تن برای یک قطر هستند، انجام می‌گیرد. هنگام تحویل میلگرد‎ ها به کارگاه‎ ها انجام آزمایش کنترل اجباری است.

با توجه به مقدار تنش تسلیم میلگرد، مقاومت مشخصه فولاد مشخص می‌ شود که حد تسلیم حداکثر 5 درصد از نمونه های اندازه گیری شده ممکن است از مقاومت مشخص شده کمتر باشد.
مقاومت مشخصه میلگرد‎ ها نوع طبقه ‎بندی مقاومتی آن ها را نشان می‌دهد. لازم است هنگام پرداخت قیمت میلگرد به مشخصات مکانیکی میلگرد‌ ها دقت شود.

مشتری گرامی

برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.

 

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

3 × 5 =