تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

وزن میلگرد

جهت استعلام قیمت روز لطفا تماس بگیرید

یکی از مشخصاتی که در تمام مراکز فروش میلگرد مطرح می‌شود وزن آن است. وزن میلگرد بسیار مهم است زیرا در هنگام مهندسی و طراحی سازه‌ها باید وزن آن را در نظر گرفت در نتیجه دانستن وزن تمام مصالح امری حیاتی است از جهت دیگر واحد اندازه گیری و محاسبه قیمت آهن آلات وزن آن‌ها است. بنابراین فرمول‌ها و مقیاس‌های متفاوتی برای دریافتن وزن میلگرد وجود دارد که می‌خواهیم در این مطلب به آن‌ها اشاره کنیم. به یاد داشته باشید که چه در هنگام تایین قیمت و چه در هنگام محاسبات مهندسی این تایین وزن برای ما کاربرد خواهد داشت.

چگونه وزن میلگرد را محاسبه کنیم؟

برای انجام این محاسبه یک روش به قول معروف راحت و بازاری وجود دارد و آن این است که نمره میلگرد را به توان دو برسانیم و آن را بر صد و شست و دو تقسیم کنیم به این صورت شما سنگینی  یک متر میلگرد را حدودا به دست می آورید. وزن میلگرد از المان‌های مهم در شناسایی و تضمین کیفیت میلگرد است. در ایران کارخانه‌های مختلفی میلگرد را در قطرهای مختلف  با گریدهای مشخص تولید می‌کنند. وزن میلگردهای تولیدی ۲۲ کارخانه ایران با توجه به طول و قطرهای متفاوت، متغیر می باشد. اما تمام میلگردهای ساخت ایران بر اساس استاندارد دین DIN می باشد. بنابراین وزن میلگرد اصفهان , میلگرد شاهین بناب, میلگرد نیشابور و  دیگر میلگردها را می توانید از فرمول بالا محاسبه نمایید. این فرمول محاسبه برای محاسبه وزن میلگرد آجدار، ساده و کلاف ساده و آجدار کاربرد دارد.

قیمت ورق گالوانیزه برش خورده لوله پلیکا قیمت

مشخصات فنی میلگردها

میلگردها با استفاه از فرآیند نورد گرم تولید می‌شوند. اما در این فرآیند گاهی اوقات از شمش‌ های فولادی به عنوان مواد اولیه استفاده شده و گاه آهن آلات ضایعاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مشخصات فنی میلگرد‌ها که به طور معمول در کارخانه سازنده بر روی آن‌ها حک می‌شود (وزن میلگرد)، این ویژگی و بسیاری از ویژگی‌‌های دیگر میلگرد را برای ما مشخص می‌کند. معمولا بیشتر کارخانه‌های تولید کننده این مقاطع فولادی با علائم اختصاری حک شده بر روی میلگرد مشخصات فنی آن ها را مشخص می‌کنند. به طور معمول، حرف اول کارخانه سازنده یا نماد ان بر روی میلگردها قرار می‌گیرد. استحام تسلیم میلگرد، درجه استحکام و اندازه میلگرد موارد دیگری هستند که می‌توان آن‌ها را از مشخصات فنی میلگرد دریافت کرد. 

نحوه قیمت گذاری میلگرد

قیمت میلگرد یکی از مهم‌ترین مولفه‌‌ها در ساختمان‌ سازی و قیمت تمام شده سازه‌‌ها می‌باشد. دلیل آن هم استفاده گسترده از میلگرد در ساخت ساختمان‌‌ها است. اما قیمت ‌گذاری میلگرد خود به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مهم‌ترین این عامل‌ها قیمت پایه آهن و فولاد می‌باشد. هر چه این قیمت بیشتر باشد، قیمت میلگرد و وزن میلگرد هم بالاتر خواهد بود. برعکس ان هم صادق است. از طرف دیگر، میزان عرضه و تقاضا برای میلگرد هم نقش زیادی در تعیین قیمت این مصالح پرکاربرد دارد. هم چنین نرخ ارز هم بی‌تاثیر نبوده و می‌تواند موجب نوسان در قیمت میلگرد شود. بنابراین، قیمت میلگرد ثابت نمی‌ماند و پیوسته در حال تغییر است.

میلگرد با چه المان‌هایی سنجیده می‌شود؟

وزن میلگرد به عواملی مانند سایز میلگرد و طول آن بستگی دارد. وزن این فلز بر طبق فرمول بالا محاسبه می‌گردد. معمولا اندازه و قطر این میلگرده‌ها بر اساس استانداردی که در ایران استفاده می‌گردد با نام دین، تولید و عرضه می شود. میلگرد نوعی محصول فولادی است که نسبت قطر به طول آن بسیار کم بوده و به دو نوع آجدار و ساده تقسیم بندی می گردد. قطر رایج و معمول میلگرد ۶ تا ۳۲ میلی متر است و طول رایج این میلگردها حدود ۱۲ متر خواهد بود که برای قطرهای کوچکتر مثلا کمتر از ۱۰ میلی متر، کلاف تولید میشود. از جمله استانداردهای موجود در ایران می توان به استاندارده یا گریدهای AII و AIII را نام برد. انواع میلگرد در شرکت شهر آهن به صورت اینترنتی به فروش می رسد.

مشتری گرامی

برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

نه + 8 =