تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

قیمت آهن اسفنجی صادراتی

جهت استعلام روز قیمت آهن اسفنجی صادراتی تماس بگیرید:

قیمت آهن اسفنجی صادراتی: آهن اسفنجی در واقع منبعی با عیار بالا از کانی یا سنگ آهن است که به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود و پس از بازیافت بدون رسیدن به دمای ذوب به دست می آید. 

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

قیمت آهن اسفنجی صادراتی

سنگ آهن با درصد خلوص ۶۲% پس از فرایند بازیافت به آهن اسفنجی با ۹۲% خاوص می رسد, سپس در کوره پس از ذوب و احیا در فولاد سازی، در فرآیند ریخته‌گری به شکل محصولات مورد نیاز در می‌آید, عمدتا به سه شکل میلگرد شمش و تختال به بازار عرضه می شود. البته زیر ده درصد از فولاد جهان از آهن اسفنجی تولید می شود ولی این رقم در حال افزایش است.

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

کاربردهای آهن اسفنجی

در کوره‌های القایی از این ماده استفاده می شود و حدود ۵۰ در صد جایگزین قراضه می شود, البته استفاده از این فناوری نیاز به علم و دانش بالایی دارد, از آهن اسفنجی می توان در اکثر روش های تولید استفاده کرد, به گفته متخصصان این دسته از آهن  منبع بسیار مناسبی برای جایگزینی آهن قراضه است, احیای مستقیم سنگ آهن، از طریق منابع گازی یا زغال سنگ صورت می پذیرد.
انتخاب روش احیای مستقیم سنگ آهن، وابسته به محل قرارگیری کارخانه تولیدکننده و منابع موجود در دسترس می باشد. با توجه به وجود منابع گاز طبیعی در ایران، گاز منبع مناسب تری برای احیای آهن است, یکی از روش های تولید آهن اسفنجی میدرکس است, در این روش با استفاده از گاز طبیعی احیا صورت می گیرد, سپس بر اثر حرارت وارد شده و کتالیست های مخصوص به هیدروژن و کربن تبدیل می‌شود.
سپس این هیدروژن و کربن وارد کوره ای که کوره احیا نام دارد و گندله سنگ آهن را در آن گذاخته کردیم میشود و با اکسیژن گندله سنگ آهن ترکیب میشود و باعث احیای سنگ آهن می شود, این روش پربازده‌ترین روش در تولید محسوب می شود.

کاربردهای آهن اسفنجی

برای اطلاع از قیمت آهن اسفنجی صادراتی روز با مدیریت فروش ۰۹۱۲۲۲۸۶۳۸۴ تماس بگیرید.

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

هفده − شانزده =