جستجو
تماس با کارشناسان ما

02140660791

قیمت آهن اسفنجی صادراتی

جهت استعلام روز قیمت آهن اسفنجی صادراتی تماس بگیرید:

قیمت آهن اسفنجی صادراتی: آهن اسفنجی در واقع منبعی با عیار بالا از کانی یا سنگ آهن است که به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود و پس از بازیافت بدون رسیدن به دمای ذوب به دست می آید. 

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار
نامقیمت (ریال)
آهن اسفنجی صادراتیتماس بگیرید
آهن اسفنجی سبزوارتماس بگیرید
آهن اسفنجی پاسارگاد شیرازتماس بگیرید
آهن اسفنجی اردستانتماس بگیرید
آهن اسفنجی نی ریزتماس بگیرید
آهن اسفنجی میانهتماس بگیرید
آهن اسفنجی فولاد گل گهرتماس بگیرید
آهن اسفنجی غدیر ایرانیانتماس بگیرید
آهن اسفنجی احیا استیل بافتتماس بگیرید
آهن اسفنجی قائناتتماس بگیرید
آهن اسفنجی بافقتماس بگیرید
آهن اسفنجی اردکانتماس بگیرید

آهن اسفنجی صادراتی

قیمت آهن اسفنجی صادراتی معمولا در شاخص های جهانی قیمت ها اعلام می شود. آهن اسفنجی از بازیافت کانی آهن طبیعی یا فرآوری شده، بدون اینکه به دمای ذوب برسد به دست می آید و ظاهری شبیه اسفنج دارد.
ایران، پس از کشور هند، دومین تولید کننده بزرگ آهن اسفنجی از نظر حجم تولید سالانه بوده و با تناژ بالا، صادرات آن را انجام می دهد. البته قابل ذکر است که میزان فروش این محصول در بازار داخلی نیز بالا است.
شرکت بازرگانی تامین پایدار شرایطی را فراهم نموده است که می توان از طریق آن، صادرات آهن اسفنجی را انجام داد. هزینه قیمت آهن اسفنجی صادراتی و حمل و نقل، به میزان سفارش، نوع آهن اسفنجی و برند آن و همچنین وسیله حمل و مقصد وابسته است. بنابراین بر حسب این موارد، قیمت آهن اسفنجی صادراتی تمام شده، متفاوت می باشد.

روش های تولید آهن اسفنجی

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

یکی از عواملی که در قیمت آهن اسفنجی صادراتی موثر است، کاربرد و روش تولید این محصول است. تولید آهن اسفنجی معمولاً به سه روش گازی، استفاده از زغال سنگ یا شیوه احیای مستقیم یا میدرکس در ایران انجام می شود که همانطور که گفته شد، در قیمت آهن اسفنجی صادراتی موثر هستند. در روش استفاده از گاز و زغال سنگ، اکسیژنی که در سنگ های آهن وجود دارد، جدا می شوند. این فرایند، در دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد اتفاق می افتد.

در روش میدرکس یا روش احیای مستقیم چون از زغال سنگ آلوده استفاده می شود، احتمال اینکه مقدار زیادی از گازهای سمی و آلوده وارد هوا شود، زیاد است. به همین دلیل محل قرارگیری کارخانه و منابع موجود، اهمیت بسیار زیادی دارد. این روش به دلیل وجود معادن زغال سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. آمارهای جهانی نشان می دهد که حدود ۳۱ درصد فولاد خام جهان، به روش احیای مستقیم تولید می شود.

کارخانه های تولید کننده آهن اسفنجی صادراتی

آهن اسفنجی، ماده اولیه فولادی است که در کارخانه های مختلف با یک سری ویژگی های متفاوت تولید می شود. از این رو هر کدام از آن ها، کاربرد و قیمت آهن اسفنجی صادراتی متفاوتی دارند.
از جمله مهم ترین کارخانه های تولیدی محصول که می توان به آن ها اشاره نمود عبارتند از:
کارخانه اردکان: کارخانه اردکان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ایران است که سالانه مقدار زیادی از آهن اسفنجی را تولید نموده و به کشورهای مختلف صادر می کند.

شرکت توسعه آهن و فولاد گهر: محصولاتی که در این کارخانه تولید می شوند، دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.
کارخانه تولید آهن اسفنجی بافت: این کارخانه، از معروف ترین تولید کننده ها در بازار فولاد است که محصولات خود را با روش های گاز طبیعی، زغال حرارتی و میدرکس تولید می کند و به بازار فولاد عرضه می نماید. قیمت آهن اسفنجی صادراتی بافت نسبت به سایر کارخانه ها مناسب تر است.
مجتمع فولاد میانه آذربایجان: آهن اسفنجی میانه، از بهترین محصولاتی هستند که در این کارخانه تولید می شود. این کارخانه سالانه حدود 100 هزار تن محصول را با درصد خلوص بالا تولید کرده و به سایر کشورها، صادر می کند.
این کارخانه ها جزو تولیدکنندگان آهن اسفنجی های با کیفیت در بازار ایران محسوب می شوند و محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند. قیمت آهن اسفنجی صادراتی اردکان، قیمت آهن اسفنجی صادراتی میانه، قیمت آهن اسفنجی صادراتی گل گهر، قیمت آهن اسفنجی لوله ای، قیمت آهن اسفنجی نی ریز و سایر کارخانه ها، با توجه به نوع کاربرد محصول و روش تولید آن ها متفاوت است.

سنگ آهن با درصد خلوص ۶۲% پس از فرایند بازیافت به آهن اسفنجی با ۹۲% خاوص می رسد, سپس در کوره پس از ذوب و احیا در فولاد سازی، در فرآیند ریخته‌گری به شکل محصولات مورد نیاز در می‌آید, عمدتا به سه شکل میلگرد شمش و تختال به بازار عرضه می شود. البته زیر ده درصد از فولاد جهان از آهن اسفنجی تولید می شود ولی این رقم در حال افزایش است.

کاربردهای آهن اسفنجی

در کوره‌های القایی از این ماده استفاده می شود و حدود ۵۰ در صد جایگزین قراضه می شود, البته استفاده از این فناوری نیاز به علم و دانش بالایی دارد, از آهن اسفنجی می توان در اکثر روش های تولید استفاده کرد, به گفته متخصصان این دسته از آهن  منبع بسیار مناسبی برای جایگزینی آهن قراضه است, احیای مستقیم سنگ آهن، از طریق منابع گازی یا زغال سنگ صورت می پذیرد.
انتخاب روش احیای مستقیم سنگ آهن، وابسته به محل قرارگیری کارخانه تولیدکننده و منابع موجود در دسترس می باشد. با توجه به وجود منابع گاز طبیعی در ایران، گاز منبع مناسب تری برای احیای آهن است, یکی از روش های تولید آهن اسفنجی میدرکس است, در این روش با استفاده از گاز طبیعی احیا صورت می گیرد, سپس بر اثر حرارت وارد شده و کتالیست های مخصوص به هیدروژن و کربن تبدیل می‌شود.
سپس این هیدروژن و کربن وارد کوره ای که کوره احیا نام دارد و گندله سنگ آهن را در آن گذاخته کردیم میشود و با اکسیژن گندله سنگ آهن ترکیب میشود و باعث احیای سنگ آهن می شود, این روش پربازده‌ترین روش در تولید محسوب می شود.

کاربردهای آهن اسفنجی صادراتی

آهن اسفنجی محصولی است که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. این محصول دارای عیار آهن بالا که چیزی حدود ۸۴ تا ۹۵ درصد است و به همین دلیل، منبع مناسبی برای تولید شمش، آهن و فولاد تبدیل شده است. آهن اسفنجی به عنوان آهن نرم به کار می رود. در کوره القایی قابل استفاده بوده و جایگزین مناسبی به جای استفاده از ضایعات می باشد. ریخته گری، ساخت فولاد فرآوری شده و همچنین ساخت آهن فرفورژه از کاربردهای دیگر آهن اسفنجی است که می توان به آن اشاره نمود.
این محصول بیشترین تقاضا از کشورهای منطقه و آسیایی دارد و ایران به دلیل تولید انبوه آهن اسفنجی به کشورهای متقاضی صادرات آن را انجام می دهد. آهن اسفنجی ماده اولیه است که دارای خواص بی شماری بوده و در صنعت فولاد مورد استفاده قرار می گیرد و در توسعه این صنعت تاثیر بسزایی دارد. قیمت آهن اسفنجی صادراتی با توجه به کاربرد و کیفیت آن متفاوت است.

بافت، آهن اسفنجی گل گهر، آهن اسفنجی میانه، اردکان و نی ریز از جمله آهن اسفنجی های با کیفیت در بازار ایران به حساب می آیند. قیمت آهن اسفنجی صادراتی به هزینه های جانبی مثل حمل و نقل تا محل خریدار، هزینه های گمرکی، عوارض که روی محصول اعمال می شود و همچنین عیار آن، میزان خلوص و… بستگی دارد.

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

اگر جهت صادرات آهن اسفنجی و اطلاع از قیمت آهن اسفنجی صادراتی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید از شرکت بازرگانی تامین پایدار که فعالیت و تجربه زیادی دارد و آماده خدمات رسانی کمک بگیرید. همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت ورق سیاه صادراتی با کارشناسان بازرگانی تامین پایدار تماس بگیرید.  

قیمت آهن اسفنجی صادراتی

قیمت آهن اسفنجی صادراتی به دلیل کاربرد و مزایایی که دارد، بسیار حائز اهمیت است. قیمت آهن اسفنجی صادراتی مانند سایر محصولات فولادی به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مثل قیمت ارز بازار جهانی و سایر عوامل در نوسانات قیمت آهن اسفنجی صادراتی، تاثیرگذار هستند. همچنین نرخ ارز و دلار نیز می تواند در قیمت نهایی آن موثر باشد. علاوه بر آن، تحولات سیاسی و اقتصادی کشور نیز می تواند باعث شود تا تغییراتی در قیمت آهن اسفنجی صادراتی حاصل شود.
با توجه به عواملی که گفته شد، بهترین راه حل این است که قیمت آهن اسفنجی صادراتی این محصول را از منابع معتبر مثل شرکت بازرگانی تامین پایدار استعلام کنید. سپس در زمانی مناسب، نسبت به خرید و همچنین فروش و صادرات این محصول گرانبها و باارزش اقدام نمایید. علاوه بر آن می توانید به قیمت نهایی این محصول دسترسی داشته باشید و از روند تغییر قیمت آهن اسفنجی صادراتی نیز مطلع شوید.
برای اطلاع از قیمت آهن اسفنجی صادراتی روز با مدیریت فروش ۰۹۱۲۲۲۸۶۳۸۴ تماس بگیرید.

خرید آهن اسفنجی صادراتی

عوامل مختلفی از جمله هزینه های جانبی، قیمت ارز بازار جهانی، عیار آهن اسفنجی و… در خرید و فروش و همچنین صادرات و قیمت آهن اسفنجی صادراتی موثر هستند.

قیمت آهن اسفنجی صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

برای تامین این محصول از کارخانه های مختلف و اطلاع از قیمت آهن اسفنجی صادراتی و روند تغییر قیمت آهن اسفنجی صادراتی، می توانید به شرکت بازرگانی تامین پایدار که در این زمینه، فعالیت دارد و تجربه های زیادی دارد مراجعه کنید. این شرکت اطلاعات زیادی در این زمینه، در اختیار شما قرار می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا اقدامات لازم جهت خرید این محصول و تجارت و صادرات به کشورهای مختلف را انجام دهید.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی