جستجو
تماس با کارشناسان ما

02140660791

صادرات آهن

جهت استعلام روز قیمت آھن صادراتی تماس بگیرید:

صادرات آهن آلات

صادرات آهن آلات موضوعی است که در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم. همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار روی اقتصاد هر کشوری به صادرات آهن آلات آن برمی گردد. قیمت مناسب و ارزان بودن آهن آلات ایران سبب شده تا میزان تقاضا برای این محصول بسیار چشمگیر باشد و در نتیجه صادرات آهن آلات ایران افزایش پیدا کند. جالب است بدانید که صنعت فولاد ایران علاوه بر اینکه نیاز های داخلی را تامین می کند، توانایی صادرات آهن آلات به خارج از کشور را نیز دارد.
نکته حائز اهمیت این است که کشور ایران یکی از کشورهای مهم صادر کننده و تولید کننده آهن در خاورمیانه می باشد‌. در ادامه این مقاله قصد داریم به نحوه صادرات آهن به کشور های مختلف، انواع آهن، قیمت آن صادراتی و صادرات آهن در بازرگانی تامین پایدار بپردازیم‌. بنابراین اگر در این باره سوالاتی دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اگر به دنبال روش‌های صادرات آهن آلات و میلگرد به کشورهای همسایه اعم از ترکیه، گرجستان و عراق، ممنوعیت‌های صادراتی، کارخانجات صادرکننده محصولات فولادی، تعرفه صادرات، شرایط و سایر اطلاعات در خصوص صادرات این محصول هستید با ما همراه باشید. هدف واحد صادرات آهن آلات و میلگرد در بازرگانی تامین پایدار عرضه و فروش محصول تولیدی کارخانجات داخلی در بازارهای جهانی و معرفی این شرکت‌ها در سطح جهانی می‌باشد.

صادرات آهن آلات - بازرگانی تامین پایدار

کارشناسان بازرگانی تامین پایدار همواره در تلاش هستند تا در شرایط بحرانی و با وجود تغییرات در شرایط سیاسی و اقتصادی به گونه‌ای عمل کنند تا کمترین خدشه به روند صادرات این محصول وارد گردد. در ادامه قدم به قدم شما را با شرایط صادرات این محصول آشنا خواهیم.

انواع آهن صادراتی

قیمت آهن صادراتی اهواز

نورد کوثر اهواز، آهن IPE را در سایز های مختلف ۱۴، ۱۶ و ۱۸ به تولید می رساند. که هر کدام از آن‌ها دارای کاربرد های منحصر به فرد خود می باشد. همچنین هر شاخه از این آهن به طول ۱۲ متر برش داده خواهد شد‌. جالب است بدانید که آهن اهواز از بهترین مقاطع ساخته شده در بازار آهن ایران می باشد که تعداد زیادی از سازندگان صنعت ساختمان و پیمانکاران ترجیح می دهند از این نوع آهن استفاده کنند‌. نکته مهم در مورد این آهن ها این است که در ساخت و تولید آن‌ها باید از استانداردهای صحیح استفاده شود. در ساخت و تولید این آهن ها از استانداردهای ملی و اروپایی استفاده می شود. در نتیجه این مقاطع از کیفیت بالا و استانداردی برخوردار می باشند که می توان با خیالی راحت از آن‌ها در پروژه ها استفاده نمود.

قوانین صادرات آهن

برای صادرات آهن آلات از ایران به کشور های دیگر به اسناد و مدارکی نیاز است و قوانین خاص خود را دارد. این اسناد و مدارک به شرح زیر می باشند:
کارت بازرگانی
کارت بازرگانی یکی از مدارکی است که ارائه آن برای صادرات آهن آلات نیاز است‌‌. با داشتن این کارت به شخص اجازه داده می شود تا به تجارت خارجی خود بپردازد. اعتبار این کارت بازرگانی به مدت ۱ سال می باشد که جهت تمدید آن باید مدارکی ارائه شود‌‌‌.
گواهی استاندارد در صادرات آهن آلات
این گواهی نشان دهنده این است تولید محصولات و ارائه خدمات طبق آیین نامه و دستورالعمل های سازمان ملی استاندارد است.
گواهی خرید
فاکتور رسمی یا گواهی خرید یک صورت حساب رسمی می باشد که در آن نوع قرارداد، تاریخ، قیمت آهن صادراتی، شماره سفارش، میزان تعرفه گمرکی، تعداد کالا، نام و نشان فروشنده و خریدار و قیمت محصول در این فاکتور ثبت شده است.

صادرات آهن - بازرگانی تامین پایدار

گواهی عدل بندی در صادرات آهن آلات
در مواقعی که محتویات بسته مختلف است و تنوع بسته بندی زیاد می باشد، ارائه لیست عدل بندی به گمرک ضروری است. زمانی که بسته بندی کالا از نظر محتویات و ظاهر یکسان باشد و در گواهی خرید ذکر شده باشد دیگر نیازی به ارائه این گواهی نمی باشد. گواهی عدل بندی شامل تعداد ارقام بسته، تعداد بسته، اندازه کالا، نوع بسته بندی، وزن خالص و ناخالص، مشخصات فاکتور و ‌…‌ می باشد.

گواهی مبدا صادرات آهن آلات
این گواهی سندی می باشد که نشان دهنده محل ساخت محصول می باشد‌. این گواهی توسط اتاق بازرگانی کشوری که محصول در آن ساخته و تولید شده است، صادر می شود.
بارنامه حمل صادرات آهن آلات
این بارنامه سندی می باشد که مالکیت کالا و بار تحویل داده شده به باربری را بر مبنای اطلاعات مورد تایید طرفین نشان می دهد.

دریافت سفارش آهن

اولین قدم برای شرکت صادرات آهن آلات و میلگرد، دریافت سفارش مشتری و مشخصات فنی محصول می‌باشد. پس از توافق بر سر قیمت آهن و میلگرد درخواستی سفارش در سیستم ثبت گردیده و تیم صادراتی اقدام به استعلام قیمت آهن و میلگرد صادراتی ایران از کارخانه‌های تولیدی براساس مشخصات فنی آهن و میلگرد درخواستی مشتری می‌کند. پس از یافتن آهن و میلگرد با مشخصات درخواستی‌، ارائه قیمت صورت می‌گیرد.

صدور پیش فاکتور

پس از دریافت سفارش، جهت آشنایی خریدار با نوع کالا و تولیدکننده آن، تیم صادراتی موظف به صدور پیش فاکتور و تحویل آن به مشتری می باشد. لازم به ذکر است این پیش فاکتورها به زبان انگلیسی می‌باشد.

بسته بندی و آماده سازی

در این مرحله پس از خریداری آهن و میلگرد سفارش شده، این محصول بسته بندی شده و به یکی از شیوه‌های دریایی، زمینی و هوایی ارسال می‌گردد.

مشخص کردن بهای گمرکی کالا

در ابتدا لازم است با اصطلاح CIF آشنا شوید. این اصطلاح مخفف اصطلاح Cost, Insurance and Freight می باشد. سیف به هزینه، بیمه و کرایه حمل تا مقصد گفته می‌شود. این اصطلاح مخصوص حمل دریایی می‌باشد. کالا وقتی از روی نرده کشتی بارگیری می‌‌شود مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه حمل و بیمه با فروشنده ‌است، عقد قرارداد حمل و بیمه نیز با فروشنده‌ است.

قیمت آھن صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

دریافت مجوز صادرات کالا از ارگان‌های مربوطه

تیم صادر کننده موظف است تا تمامی مجوزهای لازم را از سازمان‌هایی از جمله صنعت، معدن، تجارت و دیگر سازمان‌هایی که در صادرات محصولات نقش دارند کسب کند.

اضهار کالای صادراتی به گمرک

پس از طی مراحل ذکر شده در بالا، تیم صادر کننده موظف است تا آهن و میلگرد را به گمرک حمل کرده و اظهار نامه صادراتی را از آن سازمان دریافت نماید.

بیمه کردن کالا و قرار داد با حامل

تیم صادر کننده موظف است پیش از رسیدن به مرحله کنونی با یکی از شرکت‌های حمل و نقل معتبر قرارداد ببندد. همچنین در این مرحله بیمه نمودن کالای صادراتی نیز لازم می‌باشد.

دریافت گواهی بازرسی

در این مرحله مشتری و فروشنده بایستی با یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بازرسی کالا قرارداد بسته تا گواهی بازرسی دریافت نمایند.

اخذ گواهی مبداء و صدور فاکتور فروش

فاکتور فروش آهن و میلگرد صادراتی در این مرحله صادر گردیده و اتاق بازرگانی آهن و میلگرد مورد نظر را صادر می‌نماید.

صدور کالا

صدور محصول مرحله پایانی بوده که پس از آن بارگیری شروع می‌گردد. بنابراین لازم است صادرکنندگان و خریداران محترم در هنگام معامله به تمامی موارد ذکر شده در بالا توجه نمایند.

قیمت آھن صادراتی - بازرگانی تامین پایدار

به گزارش خبر گزاری تسنیم و به نقل از رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، سالانه حدود چهل تا چهل و پنج درصد از تولیدات صنایع آهن صرف صادرات به کشورهای همسایه می‌شود. به گزارش گروه بازرگانی آهن یک، کشورهای مقصد صادرات فولاد ایران طی ماه‌های گذشته شامل امارات متحده عربی، ایتالیا، تایلند، اندونزی، افغانستان، عمان، مصر، تایوان، عراق، ترکیه، هند، سودان، اردن، بلژیک و اسپانیا بود که ۹۴ درصد محصولات فولادی به این کشورها صادر شده است. تولیدات ایران به دلیل مرغوبیت و استاندارد بالا متقاضیان خود را حتی در شرایط فعلی حفظ کرده است.

به دلیل مرغوبیت بالای محصولات صادراتی آهن و فولاد ایران، قیمت هر کیلو از آن در بازارهای بین المللی حدود پانصد تا پانصد و چهل دلار می‌باشد، که پتانسیل صادرات آهن و فولاد را بسیار بالا می‌برد. به طوری که می‌تواند بعد از نفت و فراورده‌های آن، بیشترین صادرات را به خود اختصاص دهد. ایران همچنین ششمین صادر کننده سنگ آهن به چین است. که با خلوصی بالغ بر ۶۶% عرضه می شود.

عوارض صادرات آهن

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۳/۱۰/۱۳۸۵ بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های بازرگانی، اموراقتصادی و دارایی، صنایع و معادن و جهادکشاورزی و به استناد بند “د” ماده (۳۳) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران – مصوب۱۳۸۳ – تصویب نمود: عوارض صادرات آهن قراضه و ضایعات فلزی به هر شکل و شمش آنها به میزان سی درصد(۳۰%)، قیمت پایه صادرات محصول یاد شده تعیین و توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران اخذ وبه حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز می گردد.

کاهش صادرات

به گزارش آهن ملل در واحد اخبار بازار آهن، در شش ماه ابتدایی سال با کاهش وزنی صادرات مواجه بودیم.
بهادر احرامیان در رابطه با این موضوع اظهار کرد: باوجود اینکه پیش‌بینی می کردیم با افزایش صادرات فولاد روبه‌رو باشیم، اما با کاهش وزنی صادرات مواجه شده‌ایم.
اگر چه، از نظر ریالی و دلاری به دلیل افزایش قابل توجه قیمت ارز در داخل، و همچنین قیمت جهانی فولاد رشد صادرات را شاهد بوده‌ایم. اما نکته قابل توجه این است که در نهایت صادرات فولاد از کشورمان با کاهش روبه رو بوده است…

شرکت واردات و صادرات آهن

بازرگانی تامین پایدار یک مرجع کامب برای فروش، عرضه و واردات و صادرات آهن آلات می باشد‌. این شرکت بازرگانی دارای ارتباط های گسترده ای سراسر جهان برای صادرات انواع آهن آلات می باشد‌ مجموعه بازرگانی تامین پایدار از تخصصی ترین مراکز صادرات و واردات آهن آلات است. شرکت بازرگانی تامین پایدار این آمادگی را دارد که به صورت مستقیم و بدون هیچ گونه واسطه ای با داشتن تنوع زیاد در حوزه صادرات آهن آلات فعالیت می کند‌.

صادرات آهن - بازرگانی تامین پایدار

بازرگانی تامین پایدار با ارتقا دانش خود در زمینه انواع آهن صادراتی و با جذب کارشناسان و بازرگانان با تجربه در حوزه آهن آلات توانسته فعالیت های خود را در حوزه های بازاریابی، صادرات آهن آلات با رعایت قوانین گمرکی و ترخیص کالا، قوانین واردات و صادرات، تنظیم قرارداد های بین المللی و … شروع کند. تمامی این دستورالعمل ها از سمت اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران مشخص شده اند.
این مجموعه با صادر کردن انواع آهن آلات با کیفیت و با قیمت مناسب توانسته تا جایگاه ویژه ای در کشور های همسایه به خود اختصاص دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت آهن صادراتی و صادرات آهن آلات می توانید به وب سایت رسمی بازرگانی تامین پایدار مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر درباره خدمات با کارشناسان و مشاوران این مجموعه در تماس باشید.

نحوه صادرات آهن به کشور های مختلف

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز اشاره کردیم مناسب بودن و مقرون به صرفه بودن قیمت آهن صادراتی ایران باعث شده تا تقاضا برای این محصول از سمت کشور های دیگر روز به روز در حال افزایش باشد. نحوه صادرات آهن آلات به کشور های مختلف دارای پیچیدگی هایی می باشد. نحوه صادرات آهن آلات به کشور های دیگر به شرح زیر است:
دریافت سفارش
کشور مقصد یا همان خریدار درخواست خود را برای خرید آهن آلات به کشور صادر کننده اعلام کرده و درخواست خود را به ثبت می رساند.
ثبت سفارش
شرکت خریدار یا همان وارد کننده باید مبلغی به صورت دلار به شرکت صادر کننده یا تولید کننده ایرانی واریز کند تا سفارش شرکت مقصد در سیستم برای صدور فاکتور ثبت شود.
صدور پیش فاکتور
بعد از ثبت کردن سفارش و پرداخت مبلغ برای کشور مقصد یا همان خریدار پیش فاکتوری ارسال می شود‌‌. این پیش فاکتور شامل کیفیت، وزن، قیمت محصول و نوع بار می شود.

صادرات آهن - بازرگانی تامین پایدار

مشخص کردن قیمت گمرکی صادرات آهن آلات
به هزینه بیمه و کرایه حمل و نقل تا مقصد CIF گفته می شود و مخصوص حمل و نقل دریایی می باشد. زمانی که محصول بار‌گیری می شود مسئولیت فروشنده تمام خواهد شد. نکته حائز اهمیت این است که هزینه بیمه و حمل و نقل آهن آلات بر عهده فروشنده است. تعرفه محصولات صادراتی مطابق با مقررات و قوانین وزارت صادرات و واردات کالا مشخص می شود.

بسته بندی و آماده سازی محصول
آهن آلات مورد نظر وارد کننده یا همان کشور مقصد با ضوابط و قوانین اعلام شده از سمت مشتری بسته بندی شده و برای ارسال آماده می شود.
دریافت مجوز لازم برای صادرات آهن
صادرات آهن آلات و فلزات نیازمند اخذ مجوز از وزارت صمت می باشد‌.
تحویل محصول مورد نظر به گمرک
تولید کننده یا همان کشور مبدا موظف است تا کالای صادراتی را به گمرک برده و اظهارنامه صادراتی جهت صادرات آهن آلات از گمرک بگیرد.
بیمه محصول صادراتی و تنظیم قرارداد مربوط به حمل و نقل
کشور مبدا یا صادر کننده باید با یکی از شرکت های حمل و نقل معتبر قراردادی ببندد و همچنین شرکت بیمه باید ضمانت سالم رسید محصول به دست مشتری را ضمانت بدهد‌. تنظیم قرارداد با شرکت های حمل و نقل و شرکت بیمه بر عهده کشور مبدا می باشد‌.
اخذ گواهی بازرسی و گواهی مبدا و صدور فاکتور
شرکت صادرات آهن آلات باید با شرکتی که در حوزه بازرسی فعالیت می کند قراردادی تنظیم کند تا وارد کننده بتواند گواهی بازرسی را بگیرد و محصول خود را از گمرک ترخیص کند‌.

وضعیت صادرات آهن

بررسی وضعیت صادرات آهن آلات و فولاد در ۶ ماهه اول امسال نشان می دهد که مجموع صادرات آهن آلات و محصولات فولادی در نیمه اول امسال دارای رشد ۲۰ درصدی بوده است‌.

میزان صادرات آهن

بر اساس آخرین آمار ها میزان واردات کل محصولات فولادی از اولین ماه سال جاری تا پایان اردیبهشت برابر با ۵۸ هزار تن می باشد‌‌‌. این مقدار نسبت به بازه مشابه سال ۱۴۰۱ به مقدار ۶۹ درصد تغییر داشته است‌‌. بخش صادرات آهن آلات ایران در سال ۱۴۰۲ در مجموع ۲۲۰ هزار تن بوده که در مقایسه با سال قبل به میزان ۲۰ دارای رشد بوده است.

قیمت روز آهن صادراتی

قیمت صادرات آهن آلات بنا به دلایل مختلفی از جمله تغییرات قیمت مواد اولیه، زمان خرید، نرخ نوسانات بازار دلار و ارز، میزان عرضه و تقاضا و… بستگی دارد. همچنین به عوامل دیگری مثل کارخانه تولید کننده، سایز نیز وابسته می باشد. بنابراین این نکته ضروری است که قبل از اقدام به خرید آهن آلات درباره این محصول اطلاعات لازم را داشته باشید‌. شما خریداران محترم می توانید جهت اطلاعات لازم و استعلام قیمت آهن صادراتی (قیمت تیرآهن صادراتی) با کارشناسان بخش فروش مجموعه تامین پایدار در ارتباط باشید.

قیمت آھن صادراتی

قیمت آھن صادراتی: برای اطلاع از قیمت آھن صادراتی به کارشناسان فروش ۰۹۱۲۲۲۸۶۳۸۴ بازرگانی تامین پایدار تماس بگیرید.

جمع بندی نهایی

در این مطلب به نحوه صادرات آهن آلات، قیمت آهن آلات صادراتی و انواع صادرات آهن آلات در بازرگانی تامین پایدار پرداختیم. مجموعه تامین پایدار برای حفظ جایگاه خود اقدام به صادرات انواع آهن آلات کرده است که از نظر کیفیت و مرغوبیت دارای درجه بالایی می باشد. با مراجعه به وب سایت ما می توانید به راحتی انواع آهن آلات مورد نیاز خود را خریداری کنید و از دیگر خدماتی که این مجموعه برای مشتریان خود ارائه می دهد بهره مند شوید.
همچنین لازم است برای اطلاع از قیمت آهن صادراتی و صادرات آهن آلات از یک مرجع قابل اعتماد استعلام نمایید. جهت تماس با کارشناسان بخش فروش ما می توانید از شماره های درج شده در سایت استفاده نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی
ميرزايي

با سلام لوله برای باکو فرستادید عالی بودن، ممنونم، میتونید اجرا هم نخجوان و باکو انجام دهید؟؟؟

حیدری

درود بر جناب مهندس اقایی. برادر مرز مهران اشنا دارید میشه دو تا بار مش داریم رو زحمت ترخیص بکشید