تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

صادرات میلگرد ایران

جهت استعلام قیمت روز لطفا تماس بگیرید: 02166143881

صادرات میلگرد ایران

صادرات میلگرد ایران: میلگرد تولیدی و طراحی ایران از جمله محصولات مرغوب آهن و فولادی در دنیا می باشد که به کشورهای مختلف صادر می شود. هم چنین به علت تاثیر تحریم بر آهن آلات تولیدات میلگرد در کشور ما بالا می باشد، سود کلانی از این محصولات نصیب اقتصاد کشور می شود.
امروزه با حمایت دولت و با وضع طرح های تشویقی صادراتی، روند صادرات محصولات آهن و فولاد به کشورهای مختلف تسهیل یافته و روبه گسترش می باشد. به عنوان مثال، ساخت میلگرد یکی از مهم ترین محصولات تولیدی صنعت آهن و فولاد کشور است که به کشورهایی چون ترکیه، عراق و عمان صادر می شود.
از آن جایی که پتانسیل تولید و صادرات میلگرد در کشور و در بخش های خصوصی و دولتی بالا می باشد، بسیار قابل توجه بوده و می توان با به کار بردن روش های اصولی در صادرات میلگرد ایران، ارزآوری قابل توجهی برای کشور به ارمغان آورد.

صادرات میلگرد ایران - بازرگانی تامین پایدار

صادرات میلگرد ایران چگونه صورت می گیرد؟

دریافت سفارش:

اولین قدم برای افزایش صادرات میلگرد، دریافت سفارش مشتری و مشخصات فنی محصول می باشد. پس از توافق بر سر قیمت میلگرد درخواستی سفارش در سیستم ثبت گردیده و تیم صادراتی اقدام به استعلام قیمت میلگرد صادراتی ایران از کارخانه های تولیدی براساس مشخصات فنی میلگرد درخواستی مشتری می کند. پس از یافتن میلگرد با مشخصات درخواستی ، ارائه قیمت صورت می گیرد.

نحوه اعلام قیمت و ثبت سفارش:

پیش بینی قیمت میلگرد به صورت دلاری اعلام می گردد که باید از طریق حساب ارزی خارج کشور توسط مشتری واریز گردد و تمامی اطلاعات مشتری در اختیار کارخانه مد نظر جهت صدور فاکتور قرار می گیرد. اما در این میان بعضی از کارخانه ها به صورت ریالی اعلام کرده و از طریق حساب های داخلی وجه دریافت می گردد و تحویل کارگزار لب مرز قرار می گیرد و نیازی به اطلاعات دقیق مشتری خارجی نمی باشد.

مرکز آهن بر اساس صورت درخواستی مشتری پیش فاکتور ارائه کرده و بعد از تائید از سمت مشتری مبلغی به عنوان بیعانه به صورت ریالی دریافت می کند (چه به صورت دلاری و چه به صورت ریالی یا ارز دیجیتال اعلام گردد) و سفارش ثبت می گردد  و مابقی مبلغ چه از طریق حساب ارزی و چه حساب داخلی طی مدت اعلامی از سوی واحد فروش توسط مشتری واریز میگردد. روند صدور مدارک و  اظهار تمامی محصولات صادرات میلگرد ایران فقط از طریق واحد تولید کننده صورت می پذیرد.

صدور پیش فاکتور: 

پس از دریافت سفارش، جهت آشنایی خریدار با نوع کالا و تولیدکننده آن، تیم صادرات میلگرد ایران موظف به صدور پیش فاکتور و تحویل آن به مشتری می باشد. لازم به ذکر است این پیش فاکتورها به زبان انگلیسی می باشد.

بسته بندی و آماده سازی:

در این مرحله پس از خریداری میلگرد سفارش شده، این محصول بسته بندی شده و به یکی از شیوه های دریایی، زمینی و هوایی ارسال می گردد.

صادرات میلگرد ایران - بازرگانی تامین پایدار

صادرات میلگرد ایران

مشخص کردن بهای گمرکی صادرات میلگرد ایران:

در ابتدا لازم است با اصطلاح CIF آشنا شوید. این اصطلاح مخفف اصطلاح Cost, Insurance and Freight می باشد. سیف به هزینه، بیمه و کرایه حمل تا مقصد گفته می شود. این اصطلاح مخصوص حمل دریایی می‌باشد. کالا وقتی از روی نرده کشتی بارگیری می‌ شود مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه حمل و بیمه با فروشنده ‌است، عقد قرارداد حمل و بیمه نیز با فروشنده‌ است.

دریافت مجوز صادرات میلگرد ایران از ارگان های مربوطه:

تیم صادرات میلگرد ایران موظف است تا تمامی مجوزهای لازم را از سازمان هایی از جمله صنعت، معدن، تجارت و دیگر سازمان هایی که در صادرات محصولات نقش دارند کسب کند.

اظهار کالای صادراتی به گمرک:

پس از طی مراحل ذکر شده در بالا، تیم صادرکننده موظف است تا میلگرد را به گمرک حمل کرده و اظهار نامه صادراتی را از آن سازمان دریافت نماید.

بیمه کردن کالا و قرار داد با حامل:

تیم صادرکننده موظف است پیش از رسیدن به مرحله کنونی با یکی از شرکت های حمل و نقل معتبر قرارداد ببندد. همچنین در این مرحله بیمه نمودن صادرات میلگرد ایران نیز لازم می باشد.

دریافت گواهی بازرسی برای صادرات میلگرد ایران:

در این مرحله مشتری و فروشنده بایستی با یکی از شرکت های فعال در زمینه بازرسی کالا قرارداد بسته تا گواهی بازرسی دریافت نمایند.

صادرات میلگرد ایران - بازرگانی تامین پایدار

اخذ گواهی مبداء و صدور فاکتور فروش:

فاکتور قیمت میلگرد کششی صادراتی در این مرحله صادر گردیده و اتاق بازرگانی میلگرد مورد نظر را صادر می نماید.

صادرات میلگرد ایران:

صدور محصول مرحله پایانی بوده که پس از آن بارگیری شروع می گردد.

نحوه ارسال و تحویل بار:

نحوه ارسال و تحویل بار اکثر کارخانه ها به صورت EXW مخفف اصطلاح EX Works، تحویل کالا درب کارخانه است و ارسال بار یه به عهده مشتری می باشد و یا با هماهنگی کارخانه و باربری طرف قرارداد آن کارخانه صورت می گیرد.

مشتری گرامی
برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

3 × چهار =