تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

صادرات لوله صنعتی

صادرات لوله صنعتی
قیمت لوله مانیسمان
تاریخ آخرین بروزرسانی : 2 هفته پیش روز پیش
نام نوع سایز محل بارگیری تولید کننده قیمت عملیات بیشتر
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 4 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 3 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 3 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 3 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 2 چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 1 چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 1 بنگاه تهران 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 3/4 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 3/4 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 3/4 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 1/2 2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 1/2 2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 1/2 2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 1/2 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 1/2 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 1/2 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 1/4 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 1/4 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 1/4 1 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 80 لوله مانیسمان 1/2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 40 لوله مانیسمان 1/2 بنگاه تهران چین 0 تومان
لوله مانیسمان رده 20 لوله مانیسمان 1/2 بنگاه تهران چین 0 تومان

صادرات لوله صنعتی از جمله کالا های صادراتی و در آمد زا برای کشور های تولید کننده ی این صنف می باشد. صادرات این کالا در تامین منابع ارزی و توسعه ی ظرفیت تولید ضروری است. و با وجود تقاضای بسیار بالای داخلی، ظرفیت محدود تولید، هزینه بالای حمل و نقل همواره سعی بر آن است. تا صادرات و تولید لوله افزایش داشته باشد. علاوه بر موارد ذکر شده عواملی نظیر تقاضای کشور های همسایه و استقلال یافته مانند: عراق، افغانستان و پاکستان بر اهمیت این موضوع می افزاید.
لوله یکی از راه هایی برای انتقال نفت و گاز و فرآورده های نفتی می باشد. و به همین دلیل تولید، صادرات و واردات آن مهم است. لوله صنعتی نام دسته‌ ای از لوله‌ های فلزی است. که جهت انتقال انواع گاز ها، مایعات یا جامدات، بسته به نیاز صنایع مختلف به کار می‌ رود. قیمت انواع لوله صنعتی با توجه به جنس، ضخامت و کاربرد آن تعیین می‌ شود. این لوله‌ ها در ضخامت‌ های مختلف و با شکل سطح مقطع‌ های گوناگونی با توجه به نوع کاربرد ساخته می‌شوند. لوله‌ های صنعتی به دلیل اینکه از ترکیب آهن و کربن و نیز در برخی مواقع در ترکیب با درصد کمی فلزات دیگر نظیر نیکل، کروم، آلومینیوم و … تهیه می‌ شود. علاوه بر استحکام زیاد در برابر حرارت و گرما نیز مقاوم است. که همین امر باعث کاربرد آن‌ ها در صنایع مختلف شده است.

صادرات لوله صنعتی - بازرگانی تامین پایدار

صادرات لوله صنعتی

یکی از مهم ترین تفاوت های لوله های صنعتی با سایر لوله ها بیشتر بودن ضخامت گوشته آن ها می باشد. از این رو به لوله های صنعتی، لوله های گوشت دار نیز گفته می شود. این محصولات در دسته لوله های درزدار قرار داشته و همین ضخامت گوشته، آن ها را از سایر لوله های درزدار متمایز می نماید. این لوله ها از طریق فرآیند فرم دهی ورق های سیاه تولید شده و سایز آن ها از نیم اینچ تا ۱۶ اینچ متغیر می باشد. مشتری بسته به نوع نیاز خود سایز مصرفی را سفارش می دهد. طول لوله های صنعتی معمولاً ۶ متر بوده و بسته به نیاز تا ۱۲ متر نیز قابلیت تولید دارند. 

مدارک و اسناد برای صادرات لوله صنعتی

برای صادرات لوله و یا هر محصول دیگری می بایست اسناد تجاری مربوط به آن به منظور جلوگیری از تاخیر در ترخیص کالا از گمرک به طور دقیق آماده‌ سازی شود. هر چند امروزه بسیاری از فرآیند ها الکترونیکی و ساده‌ تر شده است. اما باز هم آشنایی با اسناد و مدارک مورد نیاز برای صادرات لوله لازم و ضروری است. چرا که هر اشتباهی می تواند هزینه های بسیار زیادی به همراه داشته باشد. از جمله مدارک و اسنادی که در طول فرایند صادرات کالا ممکن است با آن برخورد داشته باشید عبارتند از:

پروفرما یا پیش فاکتور:

صادر کننده باید پیش فاکتور را که شامل مشخصات کالا و فروشنده است برای خریدار ارسال کند. پروفرما در واقع سندی است که برای اعلام قیمت و شرایط کالا برای خریدار صادر می شود. پیش فاکتور از اسناد مهم صادراتی است که می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم گیری خریدار داشته باشد. و خریدار بر اساس آن نسبت به خرید کالا اقدام می کند.

بارنامه صادرات لوله:

بارنامه سندی است که به موجب آن ارسال کننده. کالای خود را در اختیار حمل کننده ی کالا قرار می دهد. تا آن را از مبدا به نقطه ای مشخص حمل کند. در واقع بارنامه حکم رسید کالا و همچنین سند مالکیت کالا در طول حمل برای دارنده ی بارنامه را دارد.

گواهی مبداء:

گواهی مبدا سندی است که به صورت الکترونیکی توسط سامانه یکپارچه گواهی مبدا صادر می شود. و صادر کننده ی آن ارتباط کالای موضوع گواهی مبدا را با کشور مبدا تایید می کند. کشور مبدا در واقع کشوری ست که کالا در آن تولید. ساخته و یا پردازش شده است.

فاکتور تجاری صادرات انواع لوله:

همان فاکتوری است که فروشنده به خریدار می دهد. و در آن مبلغ و مشخصات کالا قید شده است.

اظهار کالا به گمرک:

اظهار کالا به گمرک به کلیه کار ها و عملیاتی گفته می شود. که طبق قوانین گمرک و آیین نامه های اجرایی باید انجام شود. این عملیات شامل تنظیم اظهار نامه و ارائه ی آن به گمرک است.

رسید قبض انبار گمرکی:

قبض انبار گمرک سندی است که تحویل گیرنده کالا در انبار گمرک تحویل کالا با مشخصات ذکر شده را در تاریخ مشخص تایید می کند. این سند مهم ترین سند مالیکت کالا در گمرک است.

گواهی نامه بازرسی کالای صادراتی:

سوریانس یا گواهی نامه بازرسی کالا توسط شرکت های بین المللی پس از بازرسی کالا صادر می شود. تا خریدار از مطابقت کالا با استاندارد های مورد نظر اطمینان حاصل کند.

بیمه نامه:

قراردادی است که به موجب آن یک طرف متعهد می شود. در قبال دریافت مبلغی چنانچه بار ارسال شده دچار خسارت شود. خسارت وارده بر کالا را جبران کند.

فهرست بسته بندی یا عدل بندی:

فهرست عدل بندی مشخص کننده مقدار کالایی است. که در هر کارتن، پالت یا هر نوع بسته بندی دیگر طبق توافق خریدار و فروشنده قرار داده شده است.

صادرات لوله صنعتی - بازرگانی تامین پایدار

روش های ساخت لوله صنعتی

قالب خمیری‌ یا بدون‌ درز:

برای فرم دادن به لوله فولاد، به صورت داغ داخل قالب برده می‌ شود. با این روش می‌ توان فولادی با قطر ۵۰۰ میلی‌ متر تولید کرد. قیمت آن بالاست اما بسیار قابل اطمینان است.

جوشی یا درز دار:

ورقه فولادی را به دور یک قالب می‌ پیچانند سپس درز آن را لحیم‌ کاری می‌ کنند. قیمت آن ارزان‌ تر است اما پایداری آن تحت موقعیت پر فشار به اندازه فولاد بدون ‌درز نیست. قالب‌ گیری: فولاد مایع و داغ را داخل قالب می‌ریزند. این روش خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد اما به اندازه روش ساخت فولاد بدون ‌درز مطمئن است. 

استاندارد های صادرات لوله صنعتی

چند نمونه از مهمترین استاندارد های لوله به شرح زیر می باشد:

استاندارد API 5L

این استاندارد معمولاً برای لوله‌ هایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد که بیشتر در صنایع نفت و گاز استفاده می‌ شوند. استاندارد لوله‌ های صنعتی API 5L مربوط به موسسه نفت آمریکا است. معمولاً این لوله‌ های گرید های مختلفی دارند و در اندازه‌ های متفاوت به صورت لوله درزدار و لوله بدون درز تولید می‌ شوند.

استاندارد ASTM A53

این استاندارد مخصوص لوله‌ هایی صنعتی است که در خطوط پتروشیمی‌ و پالایشگاه استفاده می‌ شوند. گرید این لوله‌ ها با A و B مشخص می‌ شود. لوله‌ هایی که با A مشخص می‌ شوند، معمولاً انعطاف و استحکام کششی بیشتری نسبت به گرید B دارند. به علاوه مقدار کربن موجود در لوله‌ هایی با استاندارد A معمولاً کمتر است و سختی کمتری دارد.

استاندارد ASTM A179

این استاندارد های لوله‌ های صنعتی برای وضعیت‌ هایی استفاده می‌ شود که قرار است لوله در برابر دما های بالا قرار بگیرد. این لوله‌ ها که معمولاً به لوله‌ های آتش خوار نیز معروف هستند، برای ساخت انواع بویلر های حرارتی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. کم بودن درصد کربن در این لوله‌ ها موجب شده تا انعطاف بالایی داشته باشند.

استاندارد ASTM A333

نوع دیگری از لوله‌ های صنعتی که برای دمای پایین مورد استفاده قرار می‌ گیرد. از این لوله‌ ها می‌ توان در دما هایی پایین تا منفی ۴۵ درجه سانتی گراد استفاده کنید. این لوله‌ ها گرید های متفاوتی دارند و برخی از آن‌ ها در دسته لوله‌ های کربن استیل و برخی دیگر در دسته لوله‌ های صنعتی آلیاژی قرار دارند. این لوله‌ ها معمولاً قطر هایی از حدود ۴/۱ تا ۴۸ اینچ دارند.

استاندارد ASTM A312

در ساخت این نوع از لوله‌ ها که به آن لوله‌ های استنلس استیل نیز گفته می‌ شود، مقداری زیادی کروم و نیکل استفاده شده است. از همین رو این لوله‌ ها در برابر خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند. از طرف دیگر این لوله‌ ها استحکام بالایی در برابر دما های بسیار بالا و بسیار پایین دارند. این لوله در گرید های مختلفی تولید می‌ شود و رایج ‌ترین گرید های مورد استفاده در این لوله‌ ها گرید های ۳۰۴، ۳۱۶، و ۳۲۱ هستند.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

دو × 1 =