جستجو
تماس با کارشناسان ما

02140660791

صادرات تیرآهن

جهت استعلام روز قیمت صادرات تیرآهن تماس بگیرید:

صادرات تیرآهن

صادرات تیرآهن موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. همانطور که می دانید تیرآهن ها یکی از مشتقات فولاد می باشند و به دلیل کاربرد های زیادی که در صنعت ها دارند، نقش مهمی در تجارت های جهانی ایفا می کنند. این محصول جزو یکی از محصولات بسیار مهم در صنعت ساخت و ساز محسوب می شود. از تیر آهن ها برای استفاده در پل ها، ساختمان ها و… استفاده می کنند. قیمت تیرآهن 14 صادراتی
کشور ایران جزو صادر کننده های تیر آهن می باشد و جالب است بدانید که صادرات تیر آهن به کشورهای دیگر بسته به میزان عرضه و تقاضا در بازار متفاوت است. از دیگر کشور هایی که در صادرات تیرآهن نقش دارند شامل: آمریکا، آلمان، چین و… است. برای صادرات تیر آهن ابتدا لازم است با ضوابط و قوانین صادراتی این محصول آشنا شوید و مجوز های لازم و ضروری را برای صادرات تیر آهن دریافت کنید.
در ادامه این مقاله به انواع تیر آهن صادراتی، قیمت تیرآهن صادراتی، قیمت تیرآهن 14 صادراتی و ویژگی های تیرآهن صادراتی به همراه قیمت میلگرد صادراتی در بازرگانی تامین پایدار خواهیم پرداخت. بنابراین اگر در این باره سوالاتی دارید یا به این موضوع علاقه دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع تیر آهن صادراتی

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا انواع تیرآهن های صادراتی را برای شما شرح دهیم. این تیرآهن های صادراتی شامل:

● تیرآهن H سنگین صادراتی
● تیرآهن ۱۴ صادراتی

در ادامه مقاله هر کدام از این تیرآهن های نام برده شده را برای شما معرفی خواهیم کرد.

تیرآهن H سنگین صادراتی

یکی از کالاهایی که بسیار زیاد کاربرد دارد و به طور معمول در زمانی افراد می‌خواهند ساختمان‌های بلند بسازند از تیرآهن H سنگین برای اسکلت فلزی ساختمان استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که بسیاری از کشور‌ها قادر نیستند که این نوع تیر آهن را ساخته و تولید کنند و به جای تیرآهن H از تیر ورق‌ها در سازه‌‌های ساختمانی به عنوان ستون استفاده می‌کنند. اما امروزه مطابق با استانداردهایی که برای ساختمان سازی‌ها تعیین شده استفاده از این ورق‌ها در سازه‌های ساختمانی کاری بسیار خطرناک و پر ریسک است.

صادرات تیرآهن-بازرگانی تامین پایدار

همین علت سبب شده تا کشور‌هایی که قادر به ساخت و تولید تیرآهن ندارند این محصول را از کشور‌‌های دیگر وارد کنند. در نتیجه این عدم توانایی منجر به افزایش صادرات تیر آهن برای کشورهای تولید کننده مانند ایران شده است.

تیرآهن ۱۴ صادراتی

همانطور که اشاره کردیم تیرآهن ۱۴ صادراتی نیز یکی از انواع تیرآهن های صادراتی می باشد. جالب است بدانید که برای اینکه بتوانند تیرآهن ۱۴ را ساخته و تولید کنند از استانداردی به نام IPE استفاده می کنند. از مزیت های این نوع تیرآهن می توان به مقاومت کششی بسیار بالایی که دارد اشاره کرد. این مقدار مقاومت در ۲ طرف این محصول متفاوت می باشد.
به طور معمول در ساخت و تولید این نوع تیرآهن ها از آلیاژ های فولادی متفاوتی استفاده خواهند کرد تا کیفیت این محصول افزایش پیدا کند. در سال های اخیر در بازار کشور ایران و دیگر کشورهایی که صادر کننده این نوع تیرآهن می باشند داوطلبان زیادی دارد. همانطور که می دانید تیرآهن های صادراتی در کشورهای زیادی وجود دارند. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به نوسانات ارز، دلار و قوانین گمرک صادرات تیرآهن کار بسیار دشواری شده است. اما همچنان تقاضا برای صادرات تیر آهن و همچنین وارد کردن آن در کشور بسیار زیاد می باشد.
قیمت تیرآهن 14 صادراتی روز چقدر است؟ برای پاسخ این سوال در ادامه همراه ما باشید.

قوانین صادرات تیرآهن

در این بخش از مطلب قصد داریم تا به مراحل و قوانین صادرات تیرآهن بپردازیم.

بازاریابی صادرات تیرآهن
یکی از مهم ترین مسائل بررسی بازارهای کشورهای مختلف برای شناسایی نیاز مشتری ها و انتخاب کشور هدف برای صادرات تیر آهن است. تیرآهن ها یک محصول استراتژیک برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه نیافته محسوب می شوند. برای صادرات تیرآهن می توان به ایجاد ارتباطات مانند تبلیغات، برقراری ارتباط موثر با مشتری و… اشاره نمود.
ثبت سفارش جهت خرید تیرآهن و اعلام قیمت
قدم بعدی بعد از بازاریابی برای صادرات تیر آهن می توان به دریافت سفارش از سمت مشتری و اعلام قیمت و تایید قیمت نهایی بین طرفین اشاره کرد.

صادرات تیرآهن-بازرگانی تامین پایدار

صدور پیش فاکتور
بعد از تایید قیمت از سمت طرفین، فروشنده فاکتوری صادر می کند‌‌. این فاکتور شامل اطلاعات محصول مثل قیمت، نحوه واریزی و… می شود. نکته حائز اهمیت این است که باید بر اساس پیش فاکتور در زمان مشخص شده، مبلغ تایید شده باید به صورت دلار، ریال و… پرداخت شود‌. بعد از مرحله خرید مشتری نهایی شده است‌. در نتیجه هرگونه تغییر قیمت در این محصول بی تاثیر است.

اعلام بار و صادرات تیرآهن
بعد از اینکه وجه توسط خریدار پرداخت شد، فروشنده موظف است در زمان تایید شده بین طرفین تیرآهن را ارسال کند. بعد از خارج شدن محصول از انبار کارخانه این امکان را دارد که اطلاعات بار تیرآهن صادر شده را ثبت کرده و از طریق گمرک ارسال کند. نکته حائز اهمیت این است که نماینده گمرکی شرکت تولید کننده تیرآهن باید در کوتاه ترین زمان ممکن مدارک لازم را صادر کرده و به گمرک خروجی تحویل دهد و در نهایت تیرآهن صادر شده برای خروج از مرز کشور نیاز به مدارک صادراتی مانند اظهارنامه، پته گمرکی و… را دارد. اما در صورتی که مدارک این محصول ثبت نشده یا ناقص باشند این محموله اجازه خروج از کشور را ندارد‌ و در واقع تا زمانی که مدارک تکمیل شود در مزر می ماند‌.

تیرآهن صادراتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی های صادرات تیرآهن منطبق بودن آن با استانداردهای جهانی و ارائه برگه آنالیز فنی معتبر و قابل استناد برای آن می باشد. در واقع اگر در صادرات تیر آهن محصول مورد نظر با این استانداردهای بین المللی مطابقت نداشته باشد از سمت کشورهای مقصد برگشت می خورد که این موضوع منجر به ضرر برای تولید کننده خواهد شد.
همچنین به غیر از اینکه تیرآهن صادراتی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد، قیمت آن نیز باید مناسب باشد. زیرا رقیب برای صادرات تیر آهن در بازارهای جهانی زیاد می باشد. در نتیجه قیمت مناسب و مقرون به صرفه می تواند یک مزیت رقابتی مهم برای صادرات تیرآهن باشد‌. برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان بازرگانی تامین پایدار در ارتباط باشید.

صادرات تیرآهن به کشورهای مختلف

در این قسمت از مقاله به صادرات تیرآهن به کشورهای مختلف همسایه می پردازیم. این کشورها شامل:

● صادرات تیر آهن به کشور ترکیه
● صادرات تیر آهن به کشور عراق
● تیرآهن صادراتی به کشور گرجستان
● تیرآهن صادراتی به کشور افغانستان
● صادرات تیر آهن به کشور ازبکستان
● تیرآهن صادراتی به کشور پاکستان
● تیرآهن صادراتی به کشور کویت

● تیرآهن صادراتی به کشور عمان
● صادرات تیرآهن به کشور قطر
● تیرآهن صادراتی به کشور سوریه
● تیرآهن صادراتی به کشور ارمنستان
● تیرآهن صادراتی به کشور ترکمنستان
● صادرات تیرآهن به کشور قبرس

اهمیت صادرات تیرآهن

اگر برای شما هم سوال است که اهمیت صادرات تیرآهن چیست؟ باید به صورت مختصر اینگونه پاسخ دهیم به طور کلی که صادرات برای یک کشور بسیار مهم است و کمک به رشد اقتصادی آن کشور می کند‌. در واقع یک کشور با پا گذاشتن در راه صادر کردن کالاها به سراسر جهان نشان می دهد که در حوزه تولید به حد قابل قبولی از کیفیت دست پیدا کرده است. همچنین ثروت بدست آمده از راه صادرات نیز بسیار سودمند و مورد توجه است‌‌. 

صادرات تیرآهن-بازرگانی تامین پایدار

جالب است بدانید که به واسطه صادرات تیرآهن امکان فراهم آوردن یک زندگی مطلوب‌تر برای مردم به وجود می آید و به پر رونق شدن اقتصاد کشور کمک شایانی می کند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که باید به مسیر گذر از صادرات تک محصولی توجه شود‌. از آنجایی که نفت جزو اصلی‌ترین کالا‌های صادراتی کشور ایران محسوب می شود، اما امروزه به صادرات تیرآهن و محصولات متنوع دیگر به صورت گسترده پرداخته می شود. اگر که شما به عنوان یک تولید کننده تصمیم به صادرات تیرآهن دارید این نکته را فراموش نکنید که در حالی که این مسیر دارای مزیت های زیادی است اما می تواند سبب ضرر نیز شود‌. عواملی مانند نوسانات ارز، میزان عرضه و تقاضا، مداخلات دولتی و… می تواند روی قیمت معاملات شما تاثیر بگذارد. در نتیجه بهتر است در این زمینه از مشاوران و کارشناسان با تجربه راهنمایی بگیرید. در بازرگانی تامین پایدار قیمت تیرآهن 14 صادراتی

عوامل موثر در قیمت تیرآهن صادراتی

ابتدا لازم به ذکر است که بیان کنیم بر روی صادرات تیرآهن و قیمت تیرآهن صادراتی چندین عامل موثر هستند. این عوامل موثر شامل: عوامل سیاسی، عوامل اقتصادی، سطح قیمت ها و عوامل جانشین می شود‌. در سال های اخیر آنچه که بیشتر روی معاملات و صادرات کشور ایران با کشورهای دیگر را تاثیر قرار داد، تحریم ها بود. به خاطر وجود همچنین مشکلی در بخش فولاد، معامله با بعضی از کشورها دچار مشکلاتی شد. در نتیجه برخی از بازار ها در این زمینه از بین رفتند.
البته لازم به ذکر است که بعد از مدتی با دور زدن تحریم ها و ارتباط با بازار های جدید صادرات تیر آهن و محصولات فولادی به طور مجدد افزایش پیدا کرده است اما این دور زدن ها هزینه هایی را نیز در پی داشت. همچنین از عوامل دیگری که روی قیمت صادرات تیرآهن تاثیر گذار بود می توان به کرونا اشاره کرد. این بیماری سبک ارتباطات و زندگی افراد را دچار تغییر کرد که می شد تاثیرات آن را در صادرات تیرآهن نیز مشاهده کرد.
محدودیت های عبور و مرور در مرز ها منجر به کم شدن صادرات تیر آهن و دیگر کالاهای صادراتی و تاخیر در انجام تعهدات شد که سبب از دست رفتن بسیار از بازارها نیز شد‌. در سال های اخیر اعلام شد که تولید کنندگان برای صادرات کالاهای خود باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا صمت مجوز هایی را دریافت کنند. بنابراین به دلیل این اتفاق تولید کنندگان بعد از پاسخ به نیاز های داخلی مجاز به صادرات تیرآهن می باشند.

قیمت تیرآهن چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت تیرآهن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر قصد داریم این عوامل را بررسی کنیم.

کیفیت مواد اولیه در قیمت تیر آهن صادراتی

در زمان صادرات تیر آهن به کشورهای دیگر قیمت مواد اولیه استفاده شده در تولید این محصول جزو یکی از فاکتورهای تاثیرگذار و مهم بر روند محاسبه قیمت این محصول می باشد. همانطور که می دانید کیفیت مواد اولیه برای هر خریداری از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین هر چقدر که کیفیت این محصول بالاتر و تضمین شده تر باشد، قیمت این محصول نیز افزایش پیدا می کند.

صادرات تیرآهن-بازرگانی تامین پایدار

رقابت با کشورهای منطقه
از موضوعاتی که هر تولید کننده ای با آن مواجه می شود رقابت با کارخانه های دیگر می باشد. این رقابت در حوزه صادرات تیرآهن نیز وجود دارد. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که کشور ایران تنها تولید کننده و صادر کننده تیرآهن نمی باشد‌. بنابراین می شود به این موضوع پی برد که تولیدکنندگان داخلی باید کیفیت محصول، شرایط، و نحوه عرضه خدمات به کشورهای همسایه را مد نظر خود قرار دهند.

همچنین این رقابت ها بی شک تاثیراتی بر روی روند قیمت تیرآهن صادراتی می گذارد. برای محاسبه قیمت تیرآهن صادراتی ابتدا باید شرایط روز بازار جهانی را مورد بررسی قرار داد تا بتوان مناسب ترین قیمت را انتخاب کرد.
نوسانات ارزی
در واقع زمانی که تصمیم به محاسبه قیمت تیرآهن صادراتی را دارید باید به این موضوع توجه داشته باشید که نوسانات ارزی می تواند جزو مهمترین عوامل در تغییر قیمت تیرآهن صادراتی باشد. با بالا یا پایین شدن نرخ ارز در طول یک هفته یا یک ماه، قیمت صادرات تیرآهن و دیگر محصولات نیز دچار تغییراتی می شود. درنتیجه شما باید از تمامی این نوسانات آگاه باشید.

میزان تولید کارخانه ها
به طور کلی می توان این موضوع را نیز بیان کرد که هر چه که مقدار تولید تیرآهن در بازار یک منطقه یا کشور بیشتر باشد، قیمت آن محصول نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین می توان گفت که میزان تولید کارخانه های تولید کننده این محصول در محاسبه قیمت برای صادرات تیرآهن موثر می باشند. به طور مثال اگر تمام کارخانه های تولید کننده این محصول در یک سال اقدام به تولید و صادرات تیرآهن کنند، قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی نسبت به زمانی که فقط کارخانه های محدودی این محصول را تولید و ارائه می کنند، کمتر خواهد بود.
مبدا و مقصد بار
بعد از ذکر کردن موارد بالا نوبت به حمل محصور مورد نظر به مقصد می رسد. این عمل هزینه های خاص خودش را در پی دارد، شرایط و نحوه آن نیز بر روی قیمت صادرات تیر آهن نیز تاثیر گذار است. هرچقدر که مسافت کشورهای مبدا و مقصد بیشتر باشد‌، قیمت تیر آهن ۱۴ صادراتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت تیرآهن 14 صادراتی

قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی

قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی بسته به عوامل متعددی تعیین می شود. عواملی مانند کارخانه تولید کننده، شرایط بازار، نوسانات قیمت ارز، مشکلات سیاسی و… می باشد. در نتیجه برای اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی بهتر است با تولیدکنندگان و صادرکنندگان معتبر در این زمینه در تماس باشید. تا بتوانید از قیمت روز این محصول اطلاع پیدا کنید. همچنین شما عزیزان می توانید تیر آهن ۱۴ صادراتی را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه و با کیفیت بی نظیر از مجموعه ما خریداری کنید. سفارش شما در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد هیچ گونه آسیب یا خسارت احتمالی برای شما ارسال خواهد شد.

نحوه ارسال تیرآهن صادراتی

برای صادر کردن هر محصولی باید یک سری از مراحل انجام شود. نحوه صادرات تیرآهن شامل مراحل زیر می باشد:

  • دریافت سفارش از سمت مشتری
  • صادر کردن پیش فاکتور
  • تعیین بهای گمرکی کالا
  • دریافت مجوز صادرات تیرآهن
  • اظهارنامه کالای صادراتی به گمرک
  • بیمه کردن محصول و قرارداد با شرکت حمل کننده
  • گرفتن گواهی بازرسی
صادرات تیرآهن-بازرگانی تامین پایدار
  • اخذ گواهی مبدا و صادر شدن پیش فاکتور فروش
  • صادر شدن کالا

نکته مورد اهمیت این است که تمامی مراحل گفته شده باید با دقت تمام صورت بگیرد تا در زمان ارسال محصول مشکلی ایجاد نشود.

صادرات تیرآهن با بازرگانی تامین پایدار

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز اشاره کردیم، در واقع صادرات تیرآهن یکی از پر تقاضا ترین کالای فولادی می باشد. همچنین صادرات تیرآهن قوانین روزانه و گمرکی و مشکلات منحصر به فرد خود را دارد. جالب است بدانید که بیشترین حجم صادرات تیرآهن به کشورهای گرجستان، عراق و ترکیه می باشد. بازرگانی تامین پایدار یکی از معتبرترین مراکزی است که در این حوزه فعالیت می کند.
شما می توانید برای صادرات تیر آهن و استعلام قیمت تیرآهن، قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی و همچنین هرگونه اطلاعاتی در این باره با کارشناسان بخش فروش این مجموعه در تماس باشید.

جمع بندی

همانطور که می دانید تیرآهن ها یکی از محصولات بسیار پرکاربرد در صنایع می باشند و به دلیل کاربرد های زیادی که در صنعت ها دارند، نقش مهمی در تجارت های جهانی ایفا می کنند. این محصول جزو یکی از محصولات بسیار مهم در صنعت ساخت و ساز به شمار می رود. در این مقاله به صادرات تیر آهن، قیمت تیرآهن ۱۴ صادراتی، نحوه ارسال تیرآهن صادراتی، عوامل موثر در قیمت تیرآهن صادراتی و … پرداختیم.
امیدواریم که مطالب گفته شده در این باره برای شما عزیزان مفید واقع شود. شما مشتریان گرامی می توانید در صورت هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی در این باره با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره های درج شده در وب سایت بازرگانی تامین پایدار در تماس باشید. کارشناسان این مجموعه در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی