جستجو
تماس با کارشناسان ما

021-۶۶۱۴۳۸۸۱

خرید کاشی سرامیک خوب

جهت استعلام قیمت روز لطفا تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881

خرید کاشی سرامیک خوب : بیشتر افراد در هنگام خرید سرامیک فقط به زیبایی آن و نقش و نگار سرامیک توجه می کنند ولی متاسفانه سایر عوامل برای انتخاب یک کفپوش خوب را مد نظر قرار نمی دهند البته این موضوع به دلیل عدم آگاهی است. به نکاتی غیر از زیبایی توجه کنند تا بتوانند یک کاشی خوب انتخاب کنند که عبارتند از: مقاومت فیزیکی کاشی، میزان جذب آب و رطوبت در کاشی، میزان لیز بودن کاشی،لعاب کاری (طراحی گرافیکی)  ابعاد آن کاشی و میزان سائیدگی، میزان مقاومت کاشی در برابر سرما و گرما. این ها معیار هایی است که با آگاهی از آن می توان یک انتخاب قابل قبول داشت.

خرید کاشی سرامیک خوب

اگر به دنبال کاشی و سرامیک برای خانه جدید یا باز سازی خانه قدیمی خود هستید. پیشنهاد می‌شود در کنار انتخاب طرح و رنگ، به ویژگی ‌های فیزیکی کاشی و سرامیک نیز توجه کنید. البته برند های مختلف کاشی و سرامیک درجات کیفی مختلفی از طرح ‌های مختلف کاشی تولید و عرضه می‌کنند. مسلماً کاشی و سرامیک درجه پایین قیمت کمتری نسبت به کاشی و سرامیک درجه بالا دارند؛ کاشی‌ های درجه پایین به زودی ترک بر داشته، خرد می‌شوند، لعاب رویی آن‌ ها از بدنه جدا می‌شود، در برابر ضربه مقاومت کمی دارند و نصب و برش آن ‌ها سختی زیادی دارد؛ بنابر این سعی کنید از خرید کاشی سرامیک‌ خوب و درجه بالا استفاده کنید.

طبقه بندی خرید کاشی سرامیک خوب

برای طبقه بندی خرید کاشی سرامیک ها آن ها را به دو طبقه تقسیم بندی می کنند سرامیک های براق و سرامیک های مات، سرامیک هایی که دارای لایه ای براق بر روی خود هستند به پنج نوع و سرامیک های که مات هستند به چهار دسته طبقه بندی می شوند. بر روی جعبه هر یک از سرامیک های مورد نظر اطلاعاتی در مورد درجه، PEI، جذب آب، ضریب اصطکاک، مقاومت در برابر یخ‌ زدن، و چند رنگی وجود دارد که در واقع از مهم ترین ویژگی های کاشی سرامیک ها بوده و باید در زمان خرید به آن ها دقت کنید ما در ادامه به توضیحی جامع درباره اطلاعات استاندارد فروش کاشی سرامیک که روی جعبه کاشی سرامیک درج می شود می پردازیم.

خرید کاشی سرامیک خوب

اطلاعات درج شده بر روی جعبه کاشی سرامیک

مواردی که زمان خرید کاشی سرامیک خوب در حراج کاشی سرامیک باید به آن دقت کنید از این قرارند:

  • درجه کیفیتی کاشی سرامیک
  • درجه سایش کاشی سرامیک یا همان (PEI)
  • درجه جذب آب کاشی سرامیک یا همان (W.A)
  • لیز بودن کاشی سرامیک یا ضریب اصطکاک (COF)
  • میزان مقاومت در برابر برودت هوا (سرما)
  • و…

 

درجه کیفیتی کاشی سرامیک

این نوع درجه کیفی اطلاعاتی در خصوص نحوه انتخاب خرید کاشی سرامیک خوب با توجه به رطوبت موجود در آن محل استفاده را به شما می دهد .
چهار نوع دسته بندی در این نوع درجه بندی موجود می باشد که در آن ها نام و درصد جذب آب یک کاشی بیان می شود هر چقدر میزان این عدد کمتر باشد مقدار نفوذ پذیری رطوبت به کاشی کمتر می شود درجه ی 1 بهترین کیفیت است، درجه دو شبیه درجه ی 1 است اما قیمت آن کمی کم ‌تر است. درجه 1 و درجه 2 مناسب کف هستند. کاشی درجه 3 استحکام کافی برای این‌ که روی آن راه برویم را ندارد و بیش‌ تر در دیوار استفاده می شود. از کاشی کف می توان در دیوار استفاده کرد اما کاشی های دیوار را نمی توان در کف به کار برد.

نکته : در این خصوص و آن این است که شما می توانید از سرامیک های که دارای کیفیت بهتری هستند، هم برای دیوار ها استفاده کنید . ولی از این فکر که به خاطر صرفه اقتصادی از سرامیک های بی کیفیت برای کف استفاده کنید باید بیرون بیایید چرا که این کار باعث هدر رفتن سرمایه و پول شما خواهد شد و خرید کاشی سرامیک ارزان و خوبی انجام نداده اید.

درجه سایش کاشی سرامیک یا همان (PEI)

در تولیدات درجه بندی کاشی و سرامیک استاندارد PEI (Porcelain and Enamel Institute ) میزان درجه بندی سائیدگی محصولات می باشد توجه داشته باشید که هر چقدر درجه کیفی این عدد بالا تر باشد کاشی دارای مقاومت بیشتری در برابر سائیدگی را دارد. درجه سائیدگی کاشی بر روی جعبه ها با نام PEI شناخته می شود. این نوع از درجه بندی مخصوص کاشی براق است و بر روی کاشی های مات آن را نمی یابید. همچنین ذکر این عدد برای کاشی و سرامیک دیوار پوش نیز ضرورتی ندارد چون در معرض ساییدگی قرار نمی ‌گیرد.

کاشی هایی که در درجه بندی سه از لحاظ سایندگی قرار می گیرند مقاومت متوسطی در برابر سائیدگی دارند لذا بیش تر مناسب استفاده در فضاهای مسكونی می باشند.

خرید کاشی سرامیک خوب با درجه ساییدگی بالای 5 برای پوشش کف مکان‌ هایی پر رفت و آمد مانند پاساژ های تجاری، ادارات، مشاعات برج ‌های مسکونی و … مناسب هستند و کاشی و سرامیک با درجه ساییدگی 4 نیز برای پوشش کف منازل مسکونی و مکان ‌هایی که رفت آمد در آن‌ها کم است، مناسب هستند.

خرید کاشی سرامیک خوب

درجه جذب آب کاشی سرامیک یا همان (W.A)

طبقه بندی مهم دیگر در انتخاب کاشی های سرامیكی در هنگام خرید کاشی سرامیک خوب می باشد که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. این نوع درجه کیفی اطلاعاتی در خصوص نحوه انتخاب کاشی با توجه به رطوبت موجود در آن محل استفاده را به شما می دهد .درجه جذب آب یا W.A در سرامیک هادرجه جذب آب در سرامیک ها برای شما مشخص می کند که آیا سرامیکی که قصد خرید آن را دارید برای محیط های مرطوب قابل استفاده است یا نه. قابل ذکر است که به این ظریب جذب آب W.A می گویند و این اطلاعات روی کارتن سرامیکی که خریداری می کنیم موجود است .چهار نوع دسته بندی در این نوع درجه بندی موجود می باشد که در آن ها نام و درصد جذب آب یک کاشی بیان می شود هر چقدر میزان این عدد کمتر باشد مقدار نفوذ پذیری رطوبت به کاشی کمتر می شود.

لیز بودن کاشی سرامیک یا ضریب اصطکاک (COF)

درجه ‌بندی مهم دیگر ضریب اصطکاک و مخفف آن C.O.F (coefficient of friction) است. COF به مقاومت طبیعی کاشی در برابر لیزخوردن اشاره دارد. هرچه میزان این ضریب بیش تر باشد کفی که با این کاشی فرش شده باشد از ضریب اطمینان بالاتری نسبت به لیز خوردن برخوردار است. در اصلاح احتمال سرخوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کمتر می شود.

COF بیش ‌تر از ۵۰. برای مصارف مسکونی و COF بیش ‌تر از ۶۰. برای مصارف تجاری مناسب هستند. اگر برای حمام خانه خود مشغول خرید کاشی سرامیک خوب هستید حتما به درجه COF آن دقت کنید. هر چه عدد آن بیش‌تر باشد هنگام خارج شدن از حمام کم‌تر احتمال سرخوردن وجود دارد.

میزان مقاومت در برابر برودت هوا (سرما)

اگر قصد استفاده از کاشی در فضای بیرونی را دارید این درجه بندی از اهمیت ویژه برخوردار است. مقاومت در برابر سرما به این اطلاعات را در اختیار شما می گذارد که آیا کاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرما را دارد یا خیر. مقاومت در برابر سرما به شما می گوید که آیا کاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرمای بیرون را دارد یا خیر. اگر از خرید کاشی سرامیک خوب مورد نظر در فضاهای داخلی می خواهید استفاده کنید این درجه‌ بندی خیلی اهمیتی ندارد.

مشتری گرامی
برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی

بیست + 16 =