سفارش لوله پنج لایه

جهت دریافت پیش فاکتور و میزان تخفیف لطفا تماس بگیرید

 10 خط

 02166143881


سفارش لوله پنج لایه : لوله پنج لایه یا لوله های PEX AL PEXدر واقع نسل جدیدی از لوله ها هستند که از فلز و پلیمر ترکیب شده اند و کاربرد خاص خود را در صنعت دارند. به طور کلی لوله پنج لایه از یک لایه آلومینیومی ساخته شده است که بین دو لایه قرار می گیرد. این دو لایه چسبنده در واقع به قسمت فلزی لوله پلاستیکی داخلی و خارجی متصل می شوند. لایه فلزی در امتداد طول لوله به عنوان یک مانع عمل می کند و سبب کاهش نیروی ضربه های محکم و ناگهانی می شود.  لوله پنج لایه به سرعت در سراسر جهان جایگزین لوله های فلزی و پلیمری گردیدند.

سفارش لوله پنج لایه

لوله های یکپارچه یا خرید اینترنتی لوله پنج لایه ، به دلیل مزایای زیادی مانند انعطاف پذیری ، تحمل حرارتی بالا و ضریب انبساط خطی پایین ، کاربردهای زیادی در سیستم های لوله کشی بهداشتی برای آب سرد و گرم ، شبکه های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش ، سیستم های گرمایش از کف و غیره دارند. بر. این نوع لوله ها از پلیمر دو لایه ، دو لایه چسبنده و یک لایه آلومینیوم تشکیل شده است. لایه بیرونی و لایه داخلی از پلیمر بر پایه لوله پلی اتیلن ساخته شده است که با دو لایه چسب به لایه میانی که از ورق آلومینیوم ساخته شده است وصل شده است. این نوع لوله های سفارش لوله پنج لایه تلفیقی پنج لایه PEX-AL-PEX با طول عمر بیش از 50 سال و با دمای کاربردی حداکثر 90 درجه سانتیگراد معرفی شده است.

لوله پلی اتیلن گلپایگان با دمای بالا از 5 لایه ساخته شده است. لایه اول و پنجم از PE-RT نوع 1 ساخته شده است. لایه های دوم و چهارم یک لایه چسبی برای اتصال لایه سوم ، لایه EVOH هستند. این لایه تضمین می کند که لوله انتشار اکسیژن را متوقف می کند. مطابق DIN 4726 ، لوله U در برابر انتشار اکسیژن نفوذ ناپذیر است.

ویژگی های رزین PE-RT

رزین PE-RT نوع 1 انعطاف پذیری خوبی دارد. این یک کوپلیمر اتیلن-اکتن با ساختار مولکولی منحصر به فرد ، بر اساس توزیع کنترل شده در زنجیره جانبی است. در نتیجه ، رفتار بالاتر خود را در رابطه با طول عمر تا خرابی ، بدون نیاز به PEX پیوند عرضی ثابت می کند.

رزین PE-RT نوع 1 به طور مطلوب ضد پیری تثبیت شده است ، به طوری که سیستم های لوله کشی نصب شده بر روی این PE-RT بر اساس مقررات پذیرفته شده بین المللی حداقل 50 سال طول عمر محاسبه شده در شرایط عادی عملکرد را دارند. علاوه بر این ، مواد مطابق با بیشترین مقررات مورد استفاده در مورد آب آشامیدنی مجاز هستند.

لوله هایسفارش لوله پنج لایه ساخته شده از رزین PE-RT نوع 1 ممکن است در محدوده دمای 5 تا 80 درجه سانتی گراد استفاده شوند. حداکثر بارهای کوتاه مدت حداکثر 95 درجه سانتی گراد در فشار بیش از حد هیدرواستاتیک داخلی 6 بار بدون هیچ مشکلی پشتیبانی می شود.

انواع لوله ۵ لایه

اصولاً کیفیت لوله ی پنج لایه به نوع پلیمر مورد استفاده در آن و همچنین نوع چسب بین لایه های آن بستگی دارد. لوله های مدرن پنج لایه را بر اساس نوع پلیمری که در آن به کار رفته به سه دسته مختلف تقسیم بندی می کنند البته که در مقالات قبلی راجب به انواع سفارش لوله پنج لایه توضیحی مختصر داده شده اما در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این نوع لوله می دهیم تا شما کاربران گرامی با آن ها بیشتر از پیش آشنا شوید:

  • لوله ی PEX/AL/PEX
  • لوله ی PE-RT/AL/PE-RT
  • لوله ی PE/AL/PE

سفارش لوله پنج لایه

لوله ی PEX/AL/PEX

پلیمر PEX از خانواده پلیمرهای پلی اتیلن سنگین که دارای ساختمان مشبک یا شبکه ای بوده و در دسته پلیمرهای گرما سخت یا ترموست قرار می گیرد. از این سفارش لوله پنج لایه در سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، رادیاتورها ، سیستم های فشار بالا ، انتقال مایعات سرد و سیستم های گرمایش از کف استفاده می شود. از روش و چسب مخصوصی برای اتصال لایه پلی اتیلن و لایه آلومینیوم استفاده می شود. لوله های پنج لایه PEX / AL / PEX قادر به کار در شرایط طولانی مدت با حداکثر دما 90 درجه سانتیگراد و فشار 10 بار هستند.

منظور اینکه این پلیمر ها پیوند مولکولی سختی دارند. این پیوند مولکولی علاوه بر افزایش توان مکانیکی و تحمل فشار امکان کار در دمای 90 درجه سانتیگراد به صورت مداوم را نیز دارند. خود این آلیاژ به سه دسته تقسیم می شود که در ایران اغلب شرکت ها از مدل a و معدود شرکت هایی از مدل b در تولیداتشان استفاده می کنند. پلیمر PEX ( گرما سخت ) همانطور که از نامش مشخص است براثر حرارت نرم و حالت پذیر نبوده و بعلت مقاومت بالا در برابر حرارت دارای بازیافت نمی باشد.

لوله ی PE-RT/AL/PE-RT

این آلیاژ پلیمری از نوع ساده خود مزایای بیشتری دارد، اول اینکه تحمل فشار آن تا ۱۰ بار بدون هیچ مشکلی خواهد بود و می توانید روی تحمل بار آن و خواص مکانیکی آن حساب کنید. توجه داشته باشید این موضوع به علت پیوند طولی بین مولکول های این نوع از ساختار پلیمر است که شرایط ماندگاری و میزان طول عمر آن را بالا می برد.

اصطلاح موسوم به این این سبک از لوله PERT-AL-PERT هم گفته می شود که نشان از پلیمر داخلی و خارجی آن دارد. مواد PERT فقط برای شرایط کاری ۷۰ درجه سانتیگراد با فشار ۱۰ ولی مواد PEX برای شرایط کاری ۹۵ درجه سانتیگراد و فشار ۱۰ بار مناسب است، با توجه به این نکته استفاده از مواد PERT در لوله کشی شوفاژ و پکیج ها که دما اغلب تا ۹۰درجه سانتیگراد هم می رسد امکان پذیر نیست. سفارش لوله پنج لایه در بازارهای بین المللی وجود دارد و کاربردهای موفقیت آمیز و قابل اعتمادی را نشان داده اند.

لوله ی PE/AL/PE

کاربرد لوله های PE AL PE در لوله کشی پروژه های ساختمانی به دلیل طول عمر بالا و انعطاف بالا و سهولت در انجام و فشار کاری بالا و برای آب هایی با کمتر از 50 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار میگیرد و از این لوله برای مصرف گرمایش از کف وآب گرم و شوفاژ مورد استفاده قرار نمی گیرد. این دست از پلیمر تحمل گرما ندارد و به همین علت تنها برای آب سرد از آن استفاده می شود.

این لوله ها را معمولاً به صورت PE-Al-PE نشان می دهند. پلیمر اصلی به کار رفته در آن ها نیز از نوع پلی اتیلن است. فرض کنید که انشعاب آب شهری و پیش از کنتور نیاز به مقاومت بالای مکانیکی و طول عمر بالا داشته باشد، گزینه ایده آل در این مورد پلی اتیلن ساده است. لایه داخلی و بیرونی این لوله از پلی اتیلن چگالی سنگین HDPE ساخته شده و توسط چسب مخصوص به لایه میانی آلومینیوم متصل می شود. سفارش لوله پنج لایه این آلیاژ تا دمای ۳۵ درجه نهایتاً قابل استفاده است.

کاربرد سفارش لوله پنج لایه

از لوله های پنج لایه می توان برای لوله کشی بهداشتی آب گرم و سرد ساختمان ها استفاده کرد. سیستم تهویه و سیستم های گرمایشی و سرمایشی را نیز می توان با استفاده از لوله های پنج لایه انجام داد. از دیگر کاربرد های اصلی سفارش لوله پنج لایه، می توان به ساخت سیستم های دیالیز و انتقال گاز در صنایع پزشکی اشاره کرد در قسمت پایین به چند مورد از کاربردهای دیگر لوله پنج لایه می پردازیم:

  • لوله های پنج لایه از جمله لوله های بی عیب و نقص و پرکاربرد در صنایع مختلف به شمار می روند.
  • لوله های پنج لایه به دلیل کیفیت ساخت بالا می توانند انتخابی مناسب برای استفاده در سیستم های موتورخانه ها باشند.
  • از پر کاربرد ترین لوله هایی که برای قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد لوله های پنج لایه می باشد.
  • موارد استفاده از لوله های پنج لایه علاوه بر تاسیسات ساختمان سازی، تاسیسات آبرسانی، صنایع پزشکی و بهداشتی، سیستم های حرارتی و برودتی و کاربرد صنعتی است.
  • کاربرد وسیع لوله های پنج لایه در تاسیسات آبرسانی به دلیل خاصیت ضد خورندگی که دارند و از این جهت که رسوب آب را به طور کامل می گیرند می باشد.

سفارش لوله پنج لایه

ویژگی های به کارگیری لوله 5 لایه:

1- مقاومت در برابر دما به این دلیل که این لوله ها طوری طراحی شده اند که می توانند تا دمای 90 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. به همین دلیل برای بسیاری از کاربردهای ساختمانی و خانه هوشمند، گزینه ای ایده آل به شمار می‌روند.

2- ضریب انبساط کم به همین علت در طراحی لوله های پنج لایه از موادی استفاده می شود که ضریب انبساط طولی کمی داشته باشند. به همین دلیل پس از گذشت زمان، آسیب کمتری به آن ها می رسد.

3- داشتن وزن کم به علت اینکه ضخامت کم فلز آلومینیوم تاثیر چندانی بر روی وزن کلی لوله ندارد این یکی از بهترین ویژگی های لوله های پنج لایه است.

4- بسپار سطح به مراتب صاف تری نسبت به لوله های فلزی دیگر دارد، کم شدن اصطکاک در این لوله ها موجب کاهش افت فشار در سیستم لوله کشی می شود.

5- نرمی لوله های پنج لایه، انعطاف پذیری و امکان خمش با زاویه گوناگون این لوله ها راحتی را برای اجرا به ارمغان می آورد و در زمان نصب آسان تر از سایر لوله ها نصب می شود.

6- لایه های آلومینیوم باعث افزایش استحکام لوله ها در برابر فشار آب می شود. بنابراین برای جریان های پرفشار به وسیله انواع بوستر پمپ می توانید بدون هیچ نگرانی از لوله های پنج لایه استفاده کنید.

7- از آنجایی که این نوع به صورت کلاف تولید می گردد؛ دیگر مشکلات لوله های شاخه ای تک لایه یا فلزی ندارد. یکی از این مشکلات، دور ریز و اسراف لوله هاست.

8- مقاومت در برابر مواد شیمیایی: لایه درونی به کار رفته در لوله های 5 لایه از جنسی انتخاب می-شود که در برابر مواد شیمیایی مثل اسیدها بتوانند ایستادگی کنند.

9- گاهی اوقات نیاز به لوله کشی روکار است، معمولا رنگ سفید برای لوله های پنج لایه استفاده می شود؛ از این رو این نوع لوله انتخاب بهتری برای لوله کشی روکار است.

10- وجود لایه های آلومینیومی در لوله های پنج لایه باعث شده است که در برابر نفوذ اکسیژن به آب مقاومت بالایی داشته باشند. در حالی که در لوله های پلیمری این مزیت وجود نداشت.

مشتری گرامی
برای اطلاع از قیمت و شرایط تحویل از طریق تلفن با شماره های ۰۹۱۲۴۶۰۳۱۹۶ (مدیریت) – ۶۶۱۴۳۸۸۱_۰۲۱ – ۶۶۱۴۶۹۷۴_۰۲۱  با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.
نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی