جستجو
تماس با کارشناسان ما

02140660791

قیمت لوله چدنی

جهت استعلام روز قیمت لوله چدنی تماس بگیرید:

لوله چدنی چیست؟ یکی از انواع لوله که در سیستم‌های لوله کشی به کار برده می‌شود، لوله چدنی می‌باشد که از چدن ریخته‌گری نیز تولید می‌شود. آلیاژ لوله چدنی معمولا از چدن خاکستری هستند که روکش در آن‌ها به کار نمی‌رود. البته مسلما استاده از پوشش و روکش برای لوله چدنی امکان خوردگی را به حداقل می‌رساند.

قیمت لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار
نامقیمت (به ازای هر کیلو)خرید
خرید لوله چدنی قطر 1000 / 800 میلی متر 18,000تماس بگیرید
خرید لوله چدنی داکتیل هزار 14,000تماس بگیرید
خرید لوله چدنی و میلنگ 7,200تماس بگیرید

شاید سوالی برای شما پیش آید که چه تعداد و میزان از مردم دنیا برای جا به جایی و انتقال آب از لوله‌ها استفاده می‌کنند؟ این سوالی است که شاید قبلا به آن فکر نکرده باشید. تمدن‌ها از زمان قدیم، یک سری قنات‌ها در روم باستان و راه‌های مختلفی برای حرکت آب ایجاد کرده‌اند و این روند با گذشت زمان آسان‌تر شده است.
یکی از روش‌های گذشته که امروزه نیز گاهی مطرح می‌شود، استفاده و کاربرد از لوله‌های چدنی است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با لوله چدنی آشنا کنیم.

لوله چدنی چگونه تولید می شود؟

روش‌های مختلف تولید لوله‌های چدنی شامل روش گودال، افقی یا گریز از مرکز می‌باشد. در روش گودال که به صورت عمودی می‌باشد، ابتدا قالب را در گودال به وسیله رام کردن ماسه در اطراف یک الگو و خشک کردن مواد در آن ساخته می‌شود. در روش گریز از مرکز، با استفاده از قالب‌هایی که در دستگاه ریخته‌گری گریز از مرکز هستند مواد مذاب (آهن مذاب) از طریق لوله‌هایی وارد قالب شده و بر اثر چرخش با سرعت بالا، آهن مذاب بطور یکنواخت در دیواره قالب پخش شده و در چند ثانیه لوله شکل می‌گیرد.

ترکیبات مواد سازنده لوله چدنی چیست؟

انواع موادی که در ساخت لوله چدنی از آن‌ها استفاده می شود خیلی زیاد است و یک بازه وسیع در اختیار داریم. مواد کربن استیل و یا دیگر مواد مانند: Chromes Stainless Steel، شیشه، آهن، مس، سرب، برنج، آلومینیوم، پلاستیک‌های گوناگون و لاستیك‌ها از متداول‌ترین آن‌ها می باشد.
در طی ساله‌های گذشته برخی از مواد بالا با یک دیگر ترکیب کرده و مخلوط شده و در ساخت لوله‌ها به کار برده می‌شود. از این دسته مواد می‌توان ترکیب كربن استیل با شیشه، كربن استیل با سیمان، كربن استیل با انواع پلاستیک را نام برد. هر یک از مواد نام برده شده‌ی بالا معایب و مزایای خاص خودش را دارند.

mmInوزن یک متر لوله یک سرتوپی چدنی kg وزن یک فوت لوله یک سرتوپی چدنی Ibوزن یک متر لوله دو سرتوپی چدنی kgوزن یک فوت لوله دو سرتوپی چدنی Ib
5025/5140/125/5140/12
7535/9000/215/9000/21
100413700/2813700/28
125517500/3717500/37
150620150/4420150/44

تاریخچه لوله چدنی

قیمت لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار

لوله‌ چدنی زمانی یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین ماده و لوله برای استفاده در سیستم‌‌های فاضلاب اولیه بود که صدها مایل آب را در یک زمان حمل می‌کرد. به دلیل اینکه در ساخت آن‌ها از موادی استفاده می‌شد که استحکام بالایی داشت و بسیار مقاوم بودند به طوری که برای تحمل فشار در زمانی که خطوط آب به اندازه کافی ظرفیت نداشتند، مناسب بودند.
در ایالات متحده امریکا، قدمت لوله‌های چدنی به اوایل قرن 19 باز می‌گردد. با گذشت زمان، خانه‌هایی که لوله‌ کشی داخلی داشتند نیز در دهه 1930 رایج‌تر شدند. در آن زمان، لوله‌های چدنی تنها گزینه موجود برای جابجایی و حمل و نقل آب بود، اما هنوز هم گاهی از آن استفاده می‌شود.

لوله‌های چدنی سال‌ها بعد برای استفاده از لوله‌های فاضلاب رایج‌تر شدند و بیشتر به کار برده شدند و به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد در رقابت با بقیه لوله‌ها پیشی گرفتند. این ماده تا دهه 1970 با هیچ رقیب قدری روبرو نشد تا زمانی که لوله‌های پلاستیکی در حوزه صنعت لوله کشی رایج‌تر شد.
با پیشرفت گسترده تکنولوژی لوله‌های چدنی در نهایت در دهه 1980 از بورس لوله‌ها خارج شدند. لوله‌های چدنی سپس توسط پلاستیک پلی وینیل کلرید (PVC) جایگزین شدند که مراحل ساخت و تولید چه بسا آسان‌تر و سریع‌تر دارد. لوله‌های PVC دارای قدرت مورد نیاز برای استفاده دراز مدت است و ارزان‌تر و آسان‌تر نیز می‌باشد. استفاده از آن‌ها گزینه خیلی مناسب‌تری برای عموم بود.
قدمت لوله چدنی به قرن هفدهم بر می‌گردد و زمانی که عصر نو آورانه و مدرن به حساب می‌آمد. ثروتمند‌ترین افرادی که در آن زمان می‌زیستند از جمله پادشاه فرانسه لوئیس چهاردهم از این لوله‌ها استفاده می‌کرد. لوله‌های سلطنتی پادشاه تا 15 مایل طول داشتند و از رودخانه سن که در شمال غربی فرانسه واقع است به کاخ او متصل می‌شدند و همچنین آب ساختمان‌های اطراف آن منطقه نیز تامین می‌شد.
لوله‌های چدنی ابتدا با استفاده از قالب ایجاد شدند و با پیچ و اتصالات در کنار هم نگه داشته می‌شدند. در شهرهای بزرگ در سراسر ایالات متحده آمریکا، با نگاهی دقیق و بررسی به زیر زمین خطوط فاضلاب چدنی را می‌توان دید که قدمت آن به دهه‌‌های قبل یا گاهی تقریباً یک قرن پیش است. این لوله‌ها شاید زمانی استاندارد طلایی لوله کشی فاضلاب به دست می‌آوردند، ولی هم اکنون عمرشان کم کم به پایان رسیده است.

صادرات لوله چدنی

صادرات لوله چدنی یکی از اقلام صادراتی است که توانسته است سود و درآمد زیادی را با خود به همراه داشته باشد و با ورود پول به کشور اقتصاد کشور را در مسیر رشد و پیشرفت قرار دهد. صادرات لوله‌ چدنی از شرایطی برخوردار است که در صورت رعایت تمامی آن شرایط ، میزان سودی که کسب خواهید کرد و درآمدی که به دست می‌آورید، فوق العاده خواهد بود.
البته در زمینه صادرات لوله چدنی شرکت‌های بازرگانی زیاد وجود دارند اما بسیاری از آن‌ها به خوبی با این شرایط آشنایی ندارند و به همین خاطر در این زمینه یا دچار مشکل شده و یا سود قابل توجهی به دست نیاورده‌اند. از جمله بهترین شرکت‌های بازرگانی در زمینه صادرات لوله‌های چدنی، شرکت تامین پایدار می‌‌باشد که به خوبی از شرایط صادرات آگاهی داشته و در زمینه صادرات لوله‌های چدنی بسیار موفق بوده است.
در ادامه قصد داریم که مطالبی را درخصوص این شرکت و صادرات لوله چدنی برای شما بیان کنیم. در صورتی که تمایل دارید، با ما تا انتهای مطالب مربوط به صادرات این محصول همراه باشید.

صادرات لوله چدنی

صادرات لوله‌های چدنی یکی از پر رونق‌ترین صادرات‌ها در دنیا می‌باشدو با توجه به تحقیقات صورت گرفته در این زمینه و نتایج به دست آمده در این تحقیقات، می‌توانیم بگوییم که صادرات لوله چدنی سهم زیادی از بازار صادرات را در دست گرفته است به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌های بازرگانی تمایل به صادرات این محصول به دیگر کشور‌ها در دنیا را دارند.
صادرات چدنی و صادرات لوله چدنی در چند سال گذشته بسیار پرطرفدار شده و به همین خاطر رشد زیادی داشته است. رشد زیاد صادرات محصولات چدنی از جمله صادرات لوله‌های چدنی به علت فعالیت و صادرات این محصول توسط کشور‌های روسیه، اوکراین، برزیل و هند و… بوده است. البته در کشور ما نیز تعدادی شرکت بازرگانی در زمینه صادرات لوله چدنی فعالیت می‌کنند که این خود در آمار‌ها و تحقیقات نیز تاثیر گذار است. شرکت بازرگانی تامین پایدار نیز سابقه‌ای درخشان و خاص در زمینه صادرات لوله‌های چدنی و صادرات لوله پلیکا دارد.

استاندارد لوله چدنی

لوله چدنی دارای گواهی ایزو9001، 2008 است که نشان ‌دهنده سیستم مدیریت کیفیت مرغوب آن است. استاندارد ساخت و تولید این لوله، C104/A21. 4 و ANSI/AWWA و همچنین ISO 4179 است تا کارایی لازم را داشته باشد. در ضمن استاندارد ساخت واشرهای لوله چدنی نیز برابر ISO 4633 است.

بیشتر بخوانیم: قیمت لوله آذین

خوردگی لوله چدنی

خوردگی مکانیسم غالب برای خراب شدن لوله‌های چدن است و این امری است که همه به آن واقف هستند که منجر به کاهش ظرفیت لوله‌ها و ریزش نهایی لوله‌ها می‌شود. به منظور ارزیابی عمر سرویس باقی مانده لوله‌های چدن خورده شده، ضروری است مکانیسم‌های آن در دراز مدت درک شود و مدل‌هایی برای خرابی لوله‌ها تهیه شود.
اگر چه مطالعات بسیاری برای تعیین رفتار خوردگی چدن انجام شده است، تحقیقات کمی برای درک چگونگی رفتار لوله‌های چدن در مقیاس طولانی‌تر از ساعت‌، روز یا هفته انجام شده است. در صورت عدم وجود داده‌های تاریخی‌، باید شکاف مربوط به رفتار طولانی مدت زنگ زدگی لوله‌های چدن را پر شود.

خوردگی موضعی

خوردگی موضعی شکل اصلی خرابی لوله‌های آب چدن است. همچنین مشخص شده است که ساختار آهنی یک عامل کلیدی است که بر رفتار خوردگی لوله‌های چدن اثر می‌گذارد. بنابراین نتیجه گیری شده است که آزمایش‌های طولانی مدت در مورد رفتار لوله‌های چدن می‌تواند به ایجاد مدل‌هایی برای خراب شدن ناشی از خوردگی لوله‌ها برای استفاده در پیش بینی عمر باقی مانده لوله‌ها کمک کند. بیش از صد و پنجاه سال است که از لوله چدنی در بسیاری از موارد مخصوصا آب رسانی استفاده می شود. در نتیجه بسیاری از سیستم‌های آب رسانی با استفاده از لوله چدنی بنا شده.
اگر چه لوله‌های چدنی در حال خروج از این چرخه هستند ولی به علت مدفون بودن حجم زیادی از این لوله‌ها و به دلیل شرایط بعضا محیطی سختی که در آن قرار گرفته‌اند دچار خوردگی و آسیب می‌شوند. به همین جه تست کردن لوله‌ها و ارزیابی خرابی‌ها در دراز مدت می‌تواند از آسیب‌های جدی جلوگیری کند و از آلودگی آب‌ها به زنگ آهن هم پرهیز شود.

مزایا و معایب استفاده از لوله چدنی

معایب لوله چدنی

لوله‌های چدنی که هنوز در خانه‌های قدیمی‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است در معرض آسیب ریشه‌های درختان باشند. موارد زیادی وجود داشته دارد و دیده شده است که ریشه درختان به طور جدی به مواد لوله چدن آسیب رسانده‌اند به صورتی که برای انتقال آب خوب مشکل ساز شده است. نشتی‌های حاصل از جریان فوق می‌تواند منجر به آب آلوده شود و که به نظر می‌رسد ناسالم و بد است و آب داخل لوله ممکن است دچار زنگ زدگی، قارچ و باکتری آلوده شده باشند.

لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار

لوله‌های شکسته یا آسیب دیده نیز می‌توانند باعث نشتی و آب ایستاده در کف منازل و یا سقف آپارتمان‌ها شوند. این لوله نسبت به لوله فلزی ارزان‌تر و از لحاظ قیمت اقتصادی‌تر می‌باشد ولی خب روند نصب و اتصال آن دشوار و سخت است.
اغلب به دلیل مجاورت با مواد شیمیایی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شوند و به دلیل مواد ریخته‌گری دارای وزن بالایی هستند و سنگین می‌باشند در نتیجه حمل و نقل آن سخت است.
سطح ضخامت لوله چدنی یک نواخت نیست و خاصیت انعطاف پذیری و پلاستیکی ندارد. دیگر آنکه محافظ و روکش خاصی نداشته و قدرت مکانیکی پایین را نیز دارا است.

مزایای لوله چدنی چیست؟

از مزایای لوله چدنی می توان گفت که این لوله دارای استحکام بالا و مقاومت زیاد است و دیگر آنکه در مقایسه با لوله ی فلزی بهای کمتری دارد و ارزان‌تر است. مورد مقایسه بعدی با لوله‌ی فلزی این است که دچار پوسیدگی کمتری میشود و اگر در آن گرفتگی ایجاد شود با نیروی دستگاه تراکم هوا میتوان آن مشکل را رفع نمود.

ضد سر و صدا بودن و عدم وجود الودگی صوتی در لوله‌های چدنی

در این نوع لوله سر و صدا به شدت پایین است و لرزش به صورت چشم گیری کاهش پیدا کرده است زیرا در ساخت لوله چدنی واشرهای نئوپرون و کوپلینگ‌های تو خالی همراه با لوله و اتصالات استفاده می شود.
به خاطر همین قابلیت خاص و منحصر به فرد لوله چدنی و نوع ترکیب و ساخت آن صدای به جایی دیگر انتقال نمی یابد و اصلا تقویت نمی شود یا به عبارتی صدا در آن خفه خواهد شد. به دلیل اینکه برای جدا سازی اتصالات و لوله از نئوپرون استفاه می شود پس هیچ صدایی نخواهیم داشت زیرا ماده نئوپرون باعث از بین رفتن و خفه شدن صدای حاصل از تماس می شود.

مزایای اقتصادی لوله چدنی و...

قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص لوله چدنی و نوع اتصالات آن به این را نشان می دهد که از لحاظ اقتصادی می‌توانند بسیار مناسب باشند و مزایای اقتصادی قابل توجهی دارند. چند مورد که جمله های بالا را تایید می کند عبارت اند از:
۱. کاربرد های وسیع و گوناگون و دارای تنوع خیلی بالا.
۲. قابل به کار گیری و استفاده در بیش تر پروژه ها.
۳. مطابقت دادن لوله چدنی نیز بسیار بالا می باشد.
۳. دسترسی و پیدا کردن آن آسان است و وقت گیر نبودن آن.
۴. هزینه و دستمزد نصب لوله چدنی ارزان است‌.
تطبیق پذیری و همه جانبه بودن لوله چدنی و اتصالات آن
به دلیل اینکه لوله چدنی بیشتر برای موارد تخلیه استفاده می شود بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
همچنین در لوله کشی تهویه ها و زباله کاربرد دارد. روش های متنوعی برای اتصالات لوله چدنی وجود دارد و نصب آسان و مقرون به صرفه ای نیز دارد.
دسترسی و پیدا کردن راحتی نیز دارا می باشد و می توان از آن در روی زمین و یا زیر زمین استفاده نمود. همچنین لوله های چدنی با همه نوع اصول و ساختار ساختمان ها و سازه ها سازگار می باشد و تطبیق پذیر است.

پوئن مثبت و امتیاز بالا

ویژگی محبوب بین عموم و امتیاز بالای لوله چدنی در ساخت موادی است که در نوع لوله به کار برده شده است که سر و صدا رو به حداقل رسانده و باعث به وجود آمدن آلودگی صوتی نیز نمی شود و دیگر اینکه قابلیت ضد لرزش را دارا میباشد‌.
تنوع و گوناگونی این نوع لوله بر حسب شکل، سایز و آلیاژی که در آن به کار برده شده است، مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد.
ممکن است شما گاهی در بعضی مسیر های آب و گاز یا برق با این نوع لوله روبرو شده باشید که فاقد روکش است و به همین دلیل در مواجهه با مواد شیمیایی حاصل از فاضلاب ها دچار خوردگی و گاهی پوسیدگی نیز می شود.
روکش دار کردن این لوله باعث میشود که در مقابل خوردگی مقاوم بشوند.

لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار

نصب ارزان و کم ‌هزینه لوله و اتصالات چدنی

 • اگر از نوع سه متری لوله چدنی استفاده کنید باعث می‌شود که از مفاصل کمتر نیز در لوله کشی به کار برده شود.
 • کاهش چشم گیر پرتی‌ها و دور ریزها.
 • سرعت بخشیدن بالا به دلیل وجود واشر فشرده و کوپلینگ توخالی که همین مسبب می‌شود که لوله چدنی با کیفیت بالا تولید شوند.
 • لوله چدنی در تمامی فروشگاه‌های سراسر کشور موجود است.
 • در دسترس بودن لوله‌‍های چدنی و اتصالات آن
 • کمتر بودن قطر بیرونی با پیچ‌‌های توپر 2*120 آماده شده از قبل در مقایسه با شرایط لوله‌‌های پلاستیکی.

دیگر نکات لوله چدنی

دارا بودن دیواره ی ضخیم تر و قطر بالا تر نسبت به لوله های استیل و لوله های چدن داکتیل.
میزان پوسیدگی وخورندگی مشابه با لوله های چدن داکتیل و لوله های فولاد گالوانیزه.
بیشترین لوله های قدیمی از سال ۱۹۵۰ با پوشش ملات سیمانی خاصی احاطه شده اند.
قدرت مکانیکی پایینی دارد و به همین سبب خاصیت و قابلیت انعطاف پذیر و ارتجاعی یا به عبارت دیگر الاستیکی ندارد.

انواع لوله چدنی

لوله های چدنی از دو نوع دو سر تخت و دو سر توپی در سیستم فاضلاب تشکیل شده است.
دوسر تخت: برای اتصال این نوع لوله از بست های مخصوص استفاده می شود و به دلیل سبک بودن و وزن کم، برای اتصال های مختلف استفاده میشوند.
لوله چدنی دوسر توپی: برای اتصال این نوع لوله از ماده های مخصوص کنف و سرب استفاده می شود. در بازار یک سر توپی و دو سر توپی نیز وجود دارد.
لوله چدنی داکتیل: به دلیل اینکه در ساخت این نوع لوله از چدن داکتیل استفاده می شود آن را به این نام در بازار می شناسند‌. آهن داکتیل استفاده شده برای ساخت این نوع لوله خاصیت اسفروییدی یا ماهیت گره دار آهنی نیز دارد. این لوله قابلیت خاصی برای فشار آب دارد زیرا از مواد متالوژی خاص تولید می شود پس به عنوانی می توان گفت به دلیل ویژگی و خصوصیت منحصر به فرد این لوله برای توزیع و انتقال پرتابل آب مورد استفاده قرار می گیرد.
نصب و اتصال این لوله آسان بوده و مقاومت بالایی در برابر انبساط و انقباض آب دارا است و مهارکننده ی ضربات شدید آب می باشد. تنوع لوله چدنی داکتیل زیاد بوده و هزینه پمپاژ کمی دارد. به منظور مهار افت فشار آب، در داخل این لوله از سیمان استفاده می کنند به گونه ای که چسبندگی و سطح اصطکاک زبر نداشته باشد.
کاربرد اصلی لوله چدنی داکتیل
در زمان های قدیم برای فاضلاب ها از لوله چدنی استفاده می شد و هنوز هم ممکن است در زمان حال مورد استفاده قرار گرفته باشند‌.
لوله چدنی نشکن و…
نکته خیلی مهم درباره ی موضوع مذکور این است که جنس داخلی و خارجی این لوله با توجه به کاربرد مهم لوله چدنی نشکن در صنایع و آب فاضلاب این گونه باشد که در طی گذشت روزها و زمان دچار خوردگی و پوسیدگی و یا ترک نشود، سرعت جریان آب کاسته نشده و عملکرد هماهنگ و یک دستی ارائه بشود. به همین سبب می باشد که در نسبت به حرکات زمین و انفجار های آن مقاوم است و می توان در سطح یا عمق آن استفاده نمود.
و نکته آخر که بایستی به آن اشاره کرد این است که نسبت به جریان هیدرولیک قابلیت کارکرد مستمر نیز دارد. لوله چدن داکتیل را میتوان لوله نشکن نیز عنوان کرد که در کشور امریکا به نوع کلوخه ای و در کشور انگلستان به نوع توپی معرف عموم می باشد. همان گونه که گفته شد چدن داکتیل جنس محکم تر، با مقاومت بالا و استحکام بیش تری نسبت به لوله چدنی خاکستری دارد زیرا در آن عناصر گوگرد و فلز کمتری وجود دارد.

کاربرد لوله چدنی

از مهم‌ترین موضوع‌هایی که باید به آن بپردازیم مسئله‌ی کاربرد این لوله می باشد.
پارتیشن‌های آپارتمان و در منازل مسکونی برای تخلیه آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. مورد بعدی استفاده در تخلیه فاضلاب و زباله و دور ریز و تهویه است که این لوله استفاده می شود‌‌ و گاهی برای ساختمان های بلند با ارتفاع بالا از این نوع لوله برای تخلیه فاضلاب پشت بام و حیاط به کار برده می شود.
لوله چدنی در اغلب پروژه‌ها پر کاربرد است و از لحاظ مطابقت، دارای امتیاز بالایی نیز می باشد. کاربرد و تنوع گوناگون و وسیعی دارد و نکته بعدی این که بسیار قابل دسترس بوده و تامین آن آسان است. از لحاظ اقتصادی بودن نیز هزینه‌ی نصب پایینی دارد.

لوله چدنی را چگونه نصب کنیم؟

به طور کلی لوله‌های چدنی به دلیل طراحی سر آن‌ها که اصطلاحا نر و ماده نام برده می شود، دو گونه سر توپی و سر تخت وجود دارند. معمولا نصب لوله‌های چدنی توپی توسط سرب و کنف انجام می شود و برای نصب لول‌های چدنی سر تخت از واشر و بست‌های مخصوص استفاده می شود.

قیمت لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار

ماندگاری و عمر لوله چدنی

به طور کلی دوام و عمر لوله‌های چدنی به چند عامل بستگی دارد که رعایت کردن همه آن ها با هم، موجب بقای بیش‌تر و عمر مفید بالاتر آن‌ها می شود. این سه عامل عبارت‌اند از:

عوامل فیزیکی

متریال ساخت لوله‌های چدنی، ضخامت دیواره‌های لوله چدنی، شکل اتصالات لوله‌ها، کیفیت بدنه لوله‌ها و بودن عیب و ایراد روی آن ها می‌تواند مهم‌ترین ملاک های تعیین عمر مفید لوله چدنی باشد.

عوامل محیطی

عواملی همچون خاکی که لوله در آن به کار برده می شود، مقدار رطوبت خاک و یا محیط، لرزه خیز بودن منطقه و… بر طول عمر لوله ها و فرسودگی آن ها تاثیر گذار هستند.

شرایط عملیاتی

شار کاری لوله‌ها، دما، سرعت، جریان، نوع ماده انتقالی توسط لوله‌ها و… نیز به نوبه خود می توانند در میزان طول عمر مفید لوله‌ها تاثیرگذار باشند.

لیست قیمت لوله چدنی

همان طور که می دانید قیمت لوله چدنی به عوامل متغیری بستگی دارد که هر کدام به سهم خود در تعیین قیمت لوله‌ها سهم دارند از جمله جنس، نوع، طول، ضخامت و… همچنین با توجه به شرایط اقتصادی موجود، برای اطلاع از قیمت انواع لوله چدنی می توانید به سایت بازرگانی تامین پایدار به نشانی اینترنتی markazei.com مراجعه کنید و از لیست قیمت لوله‌های چدنی موجود مطلع شده. همچنین در صورت تماس با کارشناسان ما، شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

قیمت لوله چدنی

عوامل زیادی در تعیین قیمت لوله چدنی تاثیر گذار هستند که هر یک را به صورت مختصر در ذیل شرح خواهیم داد.

عوامل موثر بر قیمت لوله چدنی

ابعاد و طول و اندازه لوله از چند عامل مهم و تاثیر گذار روی قیمت لوله چدنی می باشند و دیگر آن که هرچه خلوص و آلیاژ و سنگینی مواد در لوله بیش‌تر باشد موجب افزایش قیمت این لوله می شود.
از طرفی با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، قیمت دلار و ارز همانگونه که بر تمامی اجناس و محصولات تاثیر گذار بوده بر قیمت لوله‌های چدنی نیز بی اثر نخواهد بود. عوامل دیگری همچون قیمت مواد خام، تورم جهانی، هزینه انبار داری و… نیز در این امر تاثیر گذار خواهند بود.

قیمت لوله چدنی فاضلاب

قیمت لوله چدنی فاضلاب با توجه به ضخامت، طول، پوشش و… محاسبه و در نظر گرفته می‌شود. با این اوصاف می دانیم که عوامل متعددی ممکن است بر قیمت لوله چدنی تاثیر گذار باشد مانند:

 • ضخامت
 • طول لوله‌ها
 • نوع آلیاژ به کار رفته
 • قیمت و نوسانات ارز
 • معمولی یا داکتیل
 • مقاومت
 • نوع لوله و پوشش آن و…

نکات مهم هنگام خرید لوله چدنی

قیمت لوله چدنی - بازرگانی تامین پایدار

بازرگانی تامین پایدار به عنوان توزیع کننده انواع لوله‌های چدنی و در اختیار داشتن کارشناسان مجرب مفتخر است تا هرگونه نیاز و سوال شما را در صورت قصد خرید لوله‌های چدنی پاسخ دهد. به هنگام خرید لوله چدنی یک سری مسائل می بایست در نظر گرفته شود تا لوله‌های مورد نیاز به درستی تامین و اجرا شوند.
توجه به نکاتی از قبیل شرایط عملیاتی، مواد مورد انتقال توسط لوله‌ها، داشتن پوشش و روکش، ابعاد و ضخامت، شرایط محیطی مورد نظر برای نصب لوله‌ها، داکتیل یا معمولی بودن، نوع سر لوله‌ها و… از جمله نکات مهمی است که باید به هنگام تهیه لوله‌های چدنی به آن ها توجه لازم را داشته تا بتوان لوله‌های مناسب و با دوام را جهت انجام عملیات تهیه و نصب کرد. 

توجه داشته باشید رعایت همین نکات ساده باعث افزایش طول عمر لوله‌ها و جلوگیری از ضرر و زیان و در نتیجه عدم نیاز به هزینه‌های دوباره می‌شود.

خرید لوله چدنی

برای خرید لوله چدنی با مراجعه به بهترین مراکز فروش و در نظر گرفتن نکات لازم می توانید به صورت حضوری خرید خود را انجام داده و توسط بار بری لوله‌ها را به مکان مورد نظر انتقال دهید همچنین امکان خرید اینترنتی لوله چدنی در بستر اینترنت نیز فراهم می باشد.

خرید آنلاین لوله چدنی

برای خرید اینترنتی لوله چدنی شما می توانید به سایت‌های مختلف فروش در این حوزه مراجعه کنید و با به عمل آوردن بررسی های لازم جهت اطمینان و صحت فروشگاه، و همچنین در نظر داشتن و رعایت نکات اصولی، اقدام به خرید اینترنتی لوله چدنی کنید. مزیتی که خرید اینترنتی لوله چدنی دارا است، امکان بازدید از فروشگاه‌های مختلف در کمترین زمان ممکن، تنوع بالای محصولات، و همچنین کم دردسر بودن و وقت گیر نبودن این روش است.

صادرات لوله چدنی توسط شرکت بازرگانی تامین پایدار

همانطور که بیان کردیم شرکت تامین پایدار یکی از بهترین شرکت‌هایی است که در زمینه صادرات لوله چدنی و دیگر محصولات در حال فعالیت می‌باشد. شرکت بازرگانی تامین پایدار هدفی را درباره این موضوع برای خود در نظر گرفته و در تلاش است که با استفاده از یک کادر حرفه ای و متخصص و همچنین رعایت تمامی قوانین و شرایطی که در خصوص صادرات به ویژه صادرات لوله چدنی وجود دارد، به هدف خود که کاهش هزینه‌ها و به دست آوردن سود بیشتر است، دست پیدا کند. شرکت بازرگانی تامین پایدار به واسطه تمام ویژگی‌هایی که دارد به عنوان یک شرکت قابل اعتماد و معتبر در کشور ما ایران شناخته می‌شود که به خوبی می‌تواند در زمینه صادرات فعالیت کند.

سخن پایانی

فاکتورهای خاصی در امر انتخاب مواد سازنده لوله چدنی وجود دارد. از مهم‌ترین محصول‌های جاری و استفاده شده در لوله، فشار، دما، سایز، راحتی نصب و اقتصادی بودن می باشد. اگر قصد خرید لوله چدنی دارید امیدواریم با قرار دادن این مطالب در اختیار شما عزیزان توانسته باشیم کمکی در این راستا کرده باشیم. ممنون که با ما همراه بودید.

قیمت لوله چدنی از بازرگانی تامین پایدار
نظرتان راجع به این نوشته
شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد
دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی