صادرات توری مش فلزی

صادرات توری مش فلزی یکی پرکاربرد متریال ها در جهان است. از این محصول برای اولین بار در سال 1880 در هارتلپول انگلیس استفاده شد. با پیشرفت‌ تکنولوژی و رویکرد آن بر بشر، جنس‌ های متعددی از این محصول، روانه‌ ی بازار شد و امروزه هم به یک محصول پُرکاربرد تبدیل شده است. توری های مش فلزی از جنس فولاد ضدزنگ تولید می شوند. و مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل مخرب مختلف دارند. توری مش آهنی البته ممکن است. نسبت به بسیاری از انواع این نوع توری کمی سنگین تر باشد. اما با این حال به دلیل مقاومت بالا استقبال زیادی از آن برای ساخت و ساز می شود. توری مش سبک و توری مش سنگین انواع توری مش فلزی هستند.

به طور کلی توری مش های ساخته شده. از میلگرد سایز ۵ – ۲ میلی متری. با چشمه های ۳*۳ تا ۲۰*۲۰ سانتی متری. توری سبک یا مش ریز گفته می شود. توری مش سنگین نیز. از میلگرد های سایز ۱۲ – ۶ میلی متری. و چشمه های ۱۰*۱۰ تا ۳۰*۳۰ سانتی متری تشکیل شده است. که به آن ها مش درشت هم می گویند. توری های مش فلزی در عرض ۹ – ۱ متری و طول ۲٫۵ – ۱ متری تولید می شوند. در توری های مش بسته به کاربرد آن ها می توان. از هر دو نوع میلگرد ساده و آجدار استفاده کرد. که به ترتیب توری پیش جوش ساده و توری پیش جوش آجدار نام دارند. سایز میلگرد کششی هم می تواند از ۱۲ – ۶ میلی متر متفاوت باشد.

صادرات توری مش فلزی

صادرات توری مش فلزی

پر مصرف ترین میلگرد های ساده و آجدار در توری مش، به ترتیب شماره ۶ و ۸ هستند. به فضا های خالی ایجاد شده. از اتصال میلگرد ها نیز چشمه گفته می شود. که ابعاد آن ها از ۴۰ – ۸ سانتی متر متغیر است. رایج ترین ابعاد در نظر گرفته شده. برای چشمه ها نیز، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانتی متر است. توری مش فلزی به دو صورت رول و برگ عرضه می شود. توری مشبک رولی عموماً از سیم مفتول آهنی است. و با قطر ۵ – ۲٫۵ سانتی متر ساخته می شود. در ساخت توری مش برگی هم اغلب از میلگرد های سایز ۴ و ۶ استفاده می شود. توری مش بسته به مشخصات فنی مانند ضخامت، نوع اتصال، اندازه چشمه و جنس آن کاربرد های مختلفی در صنعت دارد.

توری مشها عمدتاً به منظور مسلح کردن بتن و بهبود مقاومت کششی آن در کف طبقات و همچنین جلوگیری از ریزش خاک در گود برداری استفاده می شود. از این محصولات در ساخت انواع سقف های دال و دیوار های پیش ساخته. کامپوزیتی هم استفاده می شود. توری های مش فلزی را به شکل گسترده ای در صنایع مختلف مانند معدن، کشاورزی و باغداری، حصارکشی، صنعت معدن، صنایع غذایی و…. به کار می برند. از دیگر کاربرد های آن می توانیم به استفاده از آن در صنعت معماری و دکوراسیون و خانه هوشمند اشاره کنیم. این نوع توری ها را می توان به عنوان دیوار هایی با استحکام و دوام فوق العاده ای برخوردار هستند.

محاسبه وزن توریهای مش

برای صحبت در مورد نحوه محاسبه وزن و قیمت توری مش فلزی شما ابتدا باید. با فاکتور ها و پارامتر های اساسی برای به دست آوردن. وزن مش آشنایی داشته باشید. یکی از اصلی ترین اصطلاحاتی که باید با آن آشنایی پیدا کنید چشمه شبکه است. چشمه شبکه در اصل فضای خالی بین شبکه های بوجود آمده است. از اتصال میلگرد ها می باشد. شکل ظاهری این چشمه ها می تواند به صورت مربع یا مستطیل باشند و ابعاد آن ها معمولاً بین 8 تا 40 سانتی متر است و این موضوع بستگی به محیط مورد نظر و کاربرد شما برای مش دارد. پرکاربرد ترین مش ها دارای چشمه هایی با ابعادِ 20*20، 15*15 و 10*10 هستند.

برای محاسبه وزن مش شما به طور کلی دو را پیش رو دارید. روش اول برای به دست آوردن وزن مش استفاده از جدول است. راه دوم استفاده از فرمول محاسبه وزن مش است. فرمول زیر مربوط به محاسبه وزن مش با استفاده از شبکه میلگرد فولادی است و با استفاده از آن شما می توانید وزن شبکه میلگرد یا مش خود را بر حسب کیلوگرم به دست آورید. D²/Mx1.234 در این فرمول M نشان دهنده اندازه چشمه مش بر حسب سانتیمتر و D نشان دهنده قطر مفتول یا میلگرد مورد استفاده شما است.

مزایای استفاده مش های فلزی

شبکه های میلگردی مش از مزیت های زیادی برخوردار هستند. از مهم‌ ترین مزایای استفاده از توری مش، می‌ توان موارد زیر را نام برد:

مقاومت بالا

این دسته از توری ها به دلیل استفاده از جوش نقطه ای در ساختار آن ها ضمن منظم بودن گره ها، از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. همان‌ طور که گفتیم، توری مش، وزن زیادی را تحمل می‌ کند و در مقایسه با فلزات بافته‌ شده یا جوش‌ های اتصالی، مقاومت بالایی در برابر فشار دارد، به راحتی پاره نمی‌ شود و در برابر زنگ‌ زدگی مقاوم است.

تهویه مناسب

به دلیل داشتن چشمه‌ های مربع‌ شکل در توری های مش، تهویه‌ ی هوا به راحتی صورت می گیرد و در صورتی که آتش‌ سوزی در ساختمان رخ دهد این چشمه های مربعی شکل باعث می شود مسیر های آب مسدود نشود.

صادرات توری مش فلزی

صادرات توری مش فلزی

مقرون به صرفه

می توان گفت مهم ترین مزیت استفاده و صادرات توری مش، آن ‌هم در پروژه های بزرگ قیمت پایین و مقرون ‌به‌ صرفه بودن آن است. در واقع اگر بتوان به‌ جای سازه‌ های دیگر از توری مش در ساخت‌ و ساز استفاده کرد تا حد زیادی هزینه ‌های پروژه کاهش پیدا می ‌کند. زیرا قیمت آن نسبت به سایر سازه‌ ها بسیار کمتر است. البته این بدان معنی نیست که شبکه‌ های توری مش کیفیت مطلوبی ندارند. علت پایین بودن قیمت آن را می توان استفاده کمتر فلزات و ایجاد کاربرد وسیع ‌تر آن دانست.

نصب آسان

مش از یک شکل هندسی برخوردار است که باعث افزایش مقاومت شبکه ای می شود و همین امر باعث سرعت بخشیدن در حین اجرای عملیات ساخت و ساز می شود. این موضوع باعث می شود که به میزان زیادی هزینه ها و مصرف میلگرد و زمان صرفه جویی به عمل آید. این در حالی است که انجام این عملیات با استفاده از توری های دیگر مدت زمان بیشتری ادامه خواهد یافت.

حمل و نقل

مزیت دیگری که می ‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم و برای کارفرمایان و مجریان یک طرح بسیار اهمیت دارد بحث حمل‌ و نقل آسان این مصالح است. در واقع این مصالح بسیار سبک بوده و به‌ راحتی قابل جا به‌ جایی هستند. از طرفی تعداد زیادی از آن ‌ها در یک حجم کمتر جای می‌ گیرند. هزینه ‌های اجرا و نصب توری ‌های مش نیز نسبت به سایر سازه‌ های فلزی پایین تر است. از طرفی از نظر امنیتی کاملاً طبق استاندارد های سازه ‌ای بوده و تأیید شده ‌اند، بنابر این در هر پروژه و مکانی در صورت نیاز به ‌راحتی می‌ توانید از آن استفاده کنید.

انعطاف پذیری بالا

این توری های مش می توانند قابلیت انعطاف بالایی داشته باشند و از آن‌ ها در بسیاری از موارد عمرانی برای حفظ و نگهداری اشیا و غیره استفاده می‌ شود. از دیگر ویژگی‌ های مهم این توری های مش حفظ استحکام فونداسیون ساختمان‌ ها می‌ باشد، بدین ترتیب که در فونداسیون بتنی ساختمانی علاوه بر بتن صفحات مشبک و در هم‌ تنیده رشته‌ های فلزی را در درون آن قرار می دهند تا استحکام سازه چند برابر شود.

کاربرد توری مش فلزی

همان‌ طور که در قسمت ‌های قبلی به آن اشاره کردیم، صادرات توری مش فلزی کاربرد های بسیار فراوانی در زمینه ‌های مختلف دارد. از انواع توری مش در صنایع بزرگ و کوچک، کشاورزی و باغداری، جا به‌ جایی و حمل ‌و نقل، حصار کشی اماکن به عنوان توری حصاری، معادن و حتی دکوراسیون منزل استفاده می‌ شود. همچنین در ساخت سازه‌ های بزرگ مانند سیلو، تونل، کف‌ سازی پروژه‌ های عمرانی و ساخت کانال‌ های آب نیز می توان از انواع توری مش برحسب محیط کاربرد استفاده کرد. از طرفی استحکام و دوام بسیار بالای توری ‌های مشبک آن ها را به مصالحی عالی برای حصار کشی اماکن مختلف تبدیل کرده است.

چشمه‌ های مربعی و مستطیلی موجود در این توری‌ ها از یک‌ طرف باعث تهویه هوای مناسب می ‌شود اما در هنگام آتش ‌سوزی در برابر جریان آب مانع نمی‌ شود. به همین دلیل از آن برای حفاظت از حیوانات با جثه‌ های بزرگ نیز استفاده می ‌شود. استفاده از توری مش ضدزنگ در استخر ها نیز متداول است. همچنین از توری‌ های مشبک در ساخت سقف ‌های کامپوزیت، قطعات و دیوار های پیش ‌ساخته نیز استفاده می‌ شود. در صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر کاربرد های فروانی از شبکه میلگردی به چشم می خورد که مهم ترین آن در سازه های پیش ساخته بتنی همچنین پی و دیوار و سقف نام برد.

صادرات توری مش فلزی

 

صادرات توری مش فلزی

نرده کشی و ایجاد موانع جهت انبار ها و کارخانجات می باشد و چون ابعاد متنوعی دارد نیاز این بخش را تامین خواهد کرد. یکی دیگر از کاربرد های جالب این محصول گاهی پیش می آید که در سقف کامپوزیت کانال سازی جهت مترو و تونل های آن همچنین در صنعت پل سازی و همین طور کانال های آبرسانی از این محصول بسیار استفاده می کنند. در مواردی که نیاز به مقاومت در سطوح بتنی و فونداسیون مطرح باشد از جمله سد سازی و پل سازی شبکه میلگردی مش با میلگرد های قطور و ابعاد 2*6 و یا ابعاد درخواستی مهندسین در اختیارشان قرار می گیرد.

چگونگی تولید توری مش فلزی

تولید مش و توری مفتول از یک ساختار شبکه ای برخوردار است. شکل شبکه ای توری از بافتن یا جوش به وجود می آید. توری های مش را با استفاده از دو شیوه ی جوشکاری نقطه ای و مفتولی می سازند. اندازه گیری مقاومت توری های مش بر اساس قطر آن ها سنجیده می شود. هر اندازه که قطر این توری ها بیشتر باشد بالطبع از مقاومت بالاتری نیز برخوردار هستند.

تولید مش به روش قدیمی

این توری ها از میلگرد های فولادی که به شکل تار و پودی یا موازی به همدیگر متصل می گردند تولید می شوند. در ادامه ی نحوه ساخت توری مش جوشی باید بگوییم که روش ساخت این توری ها  از اتصال مفتول ها به شکل عمودی و افقی بر روی یکدیگر قرار می باشد. سپس با کمک جوش این توری ها را به همدیگر متصل می کنند. درباره ی مراحل اصلی توری BRC MESH باید گفت که این عملکرد به وسیله ی شیت ها و ورقه  انجام می گیرد.

ابعاد این ورق ها 6 در 2 متر و 20 سانت می باشد. برای ساخت این نوع توری ها می توان از مفتول های ساده و آجدار استفاده کرد. معمولاً جنس این میلگرد ها  ها از میان سیاه پرکربن، ضد زنگ یا گالوانیزه انتخاب می شوند. در صورتی که مفتول سیاه پر کربن برای ساخت توری مش مورد استفاده قرار بگیرد باعث عدم انعطاف پذیری آن می شود.

تولید مش به روش اتوماتیک

روش دیگری برای تولید مش وجود دارد، به این روش تولید مش به روش اتوماتیک گفته می شود. در روش اتوماتیک برای تولید توری های مش از مفتول های سیاه یا گالوانیزه استفاده می کنند. این نکته ار باید بدانیم ضخامت مفتول بایست تعیین شود. در این روش باید فاکتور هایی مثل: میزان ضخامتی مد نظر مشتری و نوع دستگاه و مکانی که BRC MESH در آن استفاده می شود مد نظر است.

بعد از مشخص کردن این موارد توری را در دستگاه مخصوص قرار  می دهند. انحنا هایی که در آن وجود دارد را از بین می برند. بعد از این مرحله می توان از روکش دهی استفاده کرد. بعد از روکشی احتیاج به رنگ آمیزی از بین می رود. البته این امر بستگی به کاربرد در مکان مورد نظر و نیاز کاربران دارد.

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی